Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Tātad Pārtikas un veterinārais dienests nupat nāca klajā ar šķietami priecīgu vēsti. Ārčija bijušajam spīdzinātājam uzlikts sods. 100 eur vai 1 cents – to mēs nezinām. Sapriecājāmies? Ha.

Dažas stundas pirms šī lēmuma Ārčija “saimnieks” (1.00 naktī) pārreģistrējis suni uz savu čomu. To var izdarīt internetā, 5 minūtēs, gluži kā deklarējoties savā dzīvesvietā.

Neapspriedīsim juridiskas detaļas. Tās var būt daudznozīmīgas. Toties viennozīmīgs un nepārprotams ir kas daudz svarīgāks: cilvēks ar šādu attieksmi pret dzīvnieku ar tādu pat attieksmi izturas pret likumu un sabiedrību kopumā. Ļoti iespējams – arī pret tuvākajiem. Nihilisms, plātīšanās ar ego, uzspļaušana morālei un ētikai.

Varētu vaicāt – vai suņa īpašnieks Vello ir kaut kāds valdnieks, ja reiz viņam tāda ietekme? Iespējams, pietiek ar paziņu Pārtikas un veterinārajā dienestā, kas savlaicīgi informē par prokuratūras lēmumiem un maigi čukstot ausī iesaka it kā likumīgi, lai arī morāli kroplu risinājumu.

Tātad vēlreiz – cilvēks, kurš šādi attiecas pret likumu, tieši tāpat attiecas arī pret suni – kā pret tējas maisiņu. Iemērc - izspiež - izmet miskastē.

Nobeigumā – iedomājieties, kādā pasaulē mēs dzīvotu, ja visiem būtu šāda attieksme? Paldies Dievam – lielais vairums cilvēku ir labi. Cilvēcīgi.

Paldies Jums.

Martins Stakis

Novērtē šo rakstu:

31
5