Menu
Pilnā versija
Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome · 17.05.2024. · Komentāri (165)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.

Latvijas Televīzijas galvenā redaktore Sigita Roķe: "Valsts iestāžu un politiķu publiskos paziņojumus uzskatām par mērķtiecīgiem centieniem ietekmēt sabiedriskā medija darbību, kas brīvā un demokrātiskā valstī nav pieļaujams. Tāpēc neatkāpsimies no būtiskā uzdevuma priekšvēlēšanu debatēs uzrunāt iespējami plašu auditoriju.

Latvijas Televīzija savā saturā sargā un vienmēr sargās latviešu valodu! Esam pārliecināti, ka priekšvēlēšanu debates citās valodās mūsu latviešu valodu nekādi neapdraud, taču nodrošina ko ļoti būtisku – sniedz iespējami plašai auditorijai Latvijā uzticamu un daudzveidīgu informāciju par demokrātiskajiem procesiem un vērtībām, t.sk., žurnālista vadītās Eiropas Parlamenta vēlēšanu debatēs uzklausot kandidātu atbildes uz ikvienam iedzīvotājam būtiskiem jautājumiem par demokrātiju, drošību un mūsu valsti."

Atbilstoši plānotajam līdz 27. maijam tiek gaidītas partiju vai partiju apvienību atbildes par dalību RUS.LSM organizētajās priekšvēlēšanu debatēs. Kad tiks noskaidrots dalībnieku sastāvs, nepieciešamības gadījumā redakcija lems par izmaiņām debašu organizēšanā. Šobrīd plānotas debates, sadalot partijas vai partiju apvienības četrās pārraidēs, jo RUS.LSM studijā nav iespējams nodrošināt debates plašākā dalībnieku lokā. Tiešraides plānotas 3., 4., 5. un 6. jūnijā plkst. 19.30 portālā RUS.LSM un LTV7.

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome norāda, ka RUS.LSM rīkotās debates ir tikai neliela daļa no plašā satura, ko, sagaidot Eiropas Parlamenta vēlēšanas, piedāvās Latvijas Televīzija un sabiedrisko mediju portāls LSM – gaidāms arī raidījumu cikls "Kam jābūt Eiropas Parlamentā?" Jāņa Dombura vadībā, debates "Izvēlies nākotni!" Anetes Bērtules vadībā u.c.

Novērtē šo rakstu:

17
46