Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

TT

01.05.2013. 16:59

»

hmh!

Varēt, jau var, bet cik tas ir samērīgi šajā procesā


Kriminālprocesa likuma 373..1.d. paredz, ka

"373.pants. Atteikšanās uzsākt procesu
(1) Ja procesuāli pilnvarota amatpersona konstatē, ka nav pamata kriminālprocesa uzsākšanai, tā pieņem lēmumu, ko var uzrakstīt arī rezolūcijas veidā,
..."

Savukārt KPL 320.p.6.d. nosākā lēmuma, kas ir pieņemts rezolūcijas veidā, saturu:
"320.pants. Nolēmuma struktūra
...
(6) Šajā likumā paredzētajos gadījumos procesa virzītājs lēmumu var uzrakstīt rezolūcijas veidā. Šādos gadījumos lēmumā norāda secinājumu par izskatāmo jautājumu (lēmuma būtību), lēmuma pieņemšanas datumu un amatpersonu, kura pieņēma lēmumu.
..."

Tatād KPL neregulē kādos gadījumos lēmums par atteikšanās uzsākt krim.procesu ir noformējams rezolūciajs veidā.

Manā skatījumā, tas ir pilnīgi nepieņemams jebkurā situācijā, jo nenorādot pamatojumu šādam lēmumam, to nav iespējams rezultātīvi pārsudzēt, jo nav zinams kā tika vērtēti konkrētie apstakļi, kādas pārbaudes tika veiktas, kādi ir loģiskie secinājumi par faktu atbilstību sodāmā nozieguma sastāvam utt. - faktiski tiek izjauktas Satversmes 92.p. un startptatutiskajos dokumentos paredzētas tiesības uz taisnīgo tiesu , proti, ja likumā ir paredzētas tiesības noteiktām personām parsudzēt lēmumu par atteikšanas uzsākt kriminālprocesu, tad šādas tiesības ir jābūt realizējamas.

Atbildēt

taču na lūša darbi

01.05.2013. 14:33

...............

Atbildēt

cilvēks

30.04.2013. 15:43

Apšaubu, ka prasījuma tiesībām pret AirBaltic ir liela vērtība. Kāds ir pašu kapitāls aviokompānijai, vai tik nav negatīvs? Tādā gadījumā viņi nespēj pildīt saistības pilnā apmērā, un tirgus cena prasījuma tiesībām ir zemāka, nekā nominālvērtība. Raksta autors nezin tādas vērtēšanas jomas pamata atziņas?

Bet tas 15 gadu atmaksas termiņš gan izskatās pēc pelnīšanas mašīnas priekš KPMG, tur taisnība.

Atbildēt

Prostitūtes !!!

30.04.2013. 15:23

Tā taču ir pērkamā mauka Gudermanis. Vai Jūs ko citu gaidījāt !?

Atbildēt

TT

30.04.2013. 11:08

»

Berta

Dīvaina atrunāšanās, ka lēmums pieņemts, pamatojoties uz to, ka "nav pamata...


... lēmumu par atteikšanas ierosināt kriminālprocesu var pieņemt arī rezolūcijas veidā, proti, nenorādot nekādu pamatojumu.

Atbildēt

Berta

30.04.2013. 10:07

Dīvaina atrunāšanās, ka lēmums pieņemts, pamatojoties uz to, ka "nav pamata"...
Kur tad ir pats lēmuma teksts, kurā ir sīki aprakstīts, analizēts, līdz beidzot secināts, KĀPĒC nav pamata?

Starp citu, Lapsa, esi tik labs un izlabo drukas kļūdas apakšvirsrakstā - tur 2 vietās vārdi ir sarakstījušies kopā!

Atbildēt

vara rullee

30.04.2013. 09:41

Vai tad kads vel Latvijaa saubijas, ka notiks tiesi taa! Latvijaa visas miljonu izzagsanas ir likumiskas. Pilnigi visas. Un zagli tiek godati un viniem vel tiek apmaksati bonusi no valdibas.

Atbildēt

Cik

30.04.2013. 09:11

labi dzīvot LV, kur visās iestādēs var atpirkties par naudu, un nebūt sodītam par pārkāpumiem! LV ir kā latīņamerikāņu valsts, kur valda tikai "naudas vārds". KNAB vajadzētu reklāmas par pērkamo medicīnu vietā izdot tieši tādu pašu identisku reklāu par pērkamiem ierēdņiem un augsti stāvošām amatpersonām valstī, un pateikt: kādreiz var nepietikt! Bet to jau viņi nekad nedarīs, jo pērkamie politiķi un ierēdņi likvidēs vienā dienā viņu iestādi un KNAB paliks par bezdarbiniekiem.

Atbildēt

Edgars

30.04.2013. 08:53

Protams, Paulu, RD u.c. viņi apzaga likumīgi, arī aktīvus noslēpa likumīgi, arī pēc bankas darbības apturēšanas nauda ir izņēmta likumīgi, kā jau viss šajā tiesiskajā valstī?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: