Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir Kariņa totāli nediplomātiskie, neinteliģentie paziņojumi par katalāņu valodas vietu un laiku. Proti, tai, Kariņprāt, šobrīd nav ne laika, ne vietas Eiropas Savienībā. Katalāņu soctīklos tā ir viena no galvenajām tēmām.

Cilvēki ir sarūgtināti, aizvainoti, nepatīkami pārsteigti. Īpaši, ka tā var runāt tādas tautas pārstāvis, kura pati piedzīvojusi līdzīgu augstprātīgu attieksmi.

Teju visu dienu pavadu, skaidrojot katalāņiem, ka nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija. Viņš ir vien ministrs no partijas, kas saistīta ar neskaitāmām korupcijas sāgām, kura premjerēšans laikā Latvija nevis attīstījās, bet stagnēja.

Atgādinu, ka šī nav pirmā reize, kad Kariņš izraisa ļoti nepatīkamus diplomātiskus skandālus. 2020. gada janvārī, tieši Baltkrievijas prezidenta "vēlēšanu" gadā viesojās pie diktatora Lukašenko, dāvināja viņam Latvijas hokeja izlases kreklu un runāja par draudzību. Baltkrievijas opozīcija tobrīd bija burtiski šokēta.

Lukašenko to iztulkoja kā signālu no ES, ka var turpināt sist demonstrantus, ieslodzīt cietumā, nogalināt. Ko viņš tā paša gada nogalē arī izdarīja, kad cilvēki izgāja ielās proestējot pret vēlēšanu viltošanu.

Pievienoju attēlu no Katalonijā populārā ziņu portāla VilaWeb News from Catalonia in English.

Novērtē šo rakstu:

186
7