Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

bumba > "to Temīda17.04.2012. 13:15"

20.04.2012. 16:57

Ko tu te lej? Tas Ambergs parādījās Ventspilī tikai līdz ar padomju savienības sabrukumu un armijas aiziešanu. Un bez miesassargiem pat uz veikalu pienu nekad nav gājis pirkt. Nekāds tur "mūžīgi" un to pateiks jebkurš, kuram ir 30 vai vairāk gadu.

Atbildēt

j.k.pepeckis

19.04.2012. 16:10

kāpēc latvjiem neveicas ar prokuroriem,līdzšenējie visi atkarīgi.

Atbildēt

lembi vienu nevar notiesāt

18.04.2012. 13:24

jāsēdina visi ČANGAĻI REIZĒ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!bet viņu var nošaut

Atbildēt

Zohārs

18.04.2012. 08:57


Stipendiātu lieta ir skaidra pieņēmumu līmenī. Tiešie darītāji pēkšņi nonākuši aizsaulē, No pieejamiem materiāliem izriet bēdīgs atzinums, ka var būt vēl viena Lemberga uzvarēta prāva. To nu Kalnmeijers negrib.

Atbildēt

nākotne

17.04.2012. 13:25

Vienošanās starp Šķēli, Lembergu, Bērziņu un citiem tur ir vienošanās pie situācijas, kad ir savi gali tiesu sistēmā. Bet tā vienošanās nav saistoša citiem juristiem, kas nāks pie varas vēlāk. Noilgums nedarbosies, jo faktiski notiek genocīds pret latviešu tautu. Genocīdam var būt dažādas krāsas.

Atbildēt

viss mainās

17.04.2012. 13:22

Neizslēdz Lemberga stipendiātu lietas materiālu noplūšanu
----------------
Kāpēc neviens nepievērš uzmanību Andra Guļāna ģimenes draugam Jānim Maizītim, kas atradis siltu vietu zem Valsts prezidenta Andra Bērziņa siltā spārniņa? Ko zinat, varbūt Maizītis no siltuma sācis čivināt ne sliktāk kā Guntis Akmeņkalns un Gaidis Bērziņš?

Atbildēt

to Temīda

17.04.2012. 13:15

Nevaru piekrist Temīdai. Lembergs ir mūžīgs Ventspilī, kopš sevi atceros, viņš ir.

Atbildēt

Temīda

17.04.2012. 13:04

http://www.ir.lv/2012/4/17/airbaltic-kreditesanai-speciali-dibinati-uznemumi

Jā tā ir kā rakstīts rakstā: "Saskaņā ar aviokompānijas akcionāru noslēgto vienošanos, valsts atzinusi "airBaltic" saistības pret vairākiem finansētājiem aptuveni 70 miljonu latu apjomā."

Kas ir tie finansētāji? Vai saistības reāli pastāv?

Ja valsts ir atzinusi saistības, kuru legalitāte ir apšaubāma - fiktīvās firmas, kas "aizdevušas" no nezināmiem avotiem nākušu naudu, ja vispār aizdevušas, jo papīrs jau ļauj rakstīties...tad, piedodiet, tas ir veids kādā no Latvijas valsts budžeta reāli noziedzīgā ceļā iegūst līdzekļus, vienlaicīgi tos legalizējot!

Shēma baisa.Bet labākais ir tas, ka Airbaltic labi apmaksātos darbos, kā runā, salikti mums labi zināmās juristes Solvitas Āboltiņas pazīstami cilvēki, kas no lidmašīnām neko nejēdz. Visi ārzemēs dzīvojošie latvju izcelsmes juristi to jau zina, tikai pie mums izliekas, ka nekas nav noticis.

Kas nav atļauts vērsim, tas ir atļauts Zevam. KNAB "savējos" neaiztiek, vai ne? Tai ir labais un sliktais mafijas grupējums, vai ne?

Par muļķiem var uzskatīt, kas neko nezina. Bet ne jau juristus, kas savā starpā visu pārrunā un daudz ko zina. Tuvojas Juristu dienas un arī tur daudz jauna varēs uzzināt.

Paldies Dievam, ka nekas nav mūžīgs. Arī mafija un viņu ielikteņi tiesu sistēmā nebūs mūžīgi. Agri vai vēlu Latvijā tiesiskums tiks atjaunots.

Atbildēt

Mo

17.04.2012. 09:59

Lapsa, a par SC nekā nav?

Atbildēt

tā turpināt

17.04.2012. 09:43

Forši. Gaidām nopludinātos stipendiātu lietas materiālus. Ja savādāk nestrādā, tad tik tā turpināt. Cilvēki teiks paldies.

Atbildēt

Dinaz

17.04.2012. 09:10

Kasparam O. no finansu policijas jābūt uzmanīgākam un izmanīgākam biežas tikšanās kafejnīcās ar KNAB Andžeju, papildus avots Muitas pārvaldē -Irse. Vai nav noplūdes riski?

Atbildēt

Temīda

17.04.2012. 09:08

Biedrības "Par godīgumu tiesu varas sistēmā "Temīda"" 2007. gada vēstule. Tagad ir 2012. gads. Vai Latvija palikusi tiesiskāka?

Tiesnešu privilēģija palikt nesodītiem – vai būs mūžīga?

Ja kāds no mums – pavāriem, šoferiem, celtniekiem, banku kalpotājiem un citiem “reņģu ēdājiem” – atļautos slikti strādāt, tad tiešais priekšnieks vienreiz aizrādītu, bet pie otrā gadījuma vairs neauklētos. Taisnošanās, ka es esmu vienkāršs nejēga un nezināju, kā pareizi jāstrādā, kalpotu uzreiz par pamatu bezierunu atlaišanai. Un, nedod Dievs, ja būtu vismazākais mājiens, ka darbs salaists grīstē apzināti, par saņemtu kukuli.

Taču tiesnešiem viss ir savādāk.
Par to pārliecinājies būs katrs, uz kura nekustamo īpašumu aci ir metis turīgs mafiozi, vai tiesā skatīta tikusi cita lieta, kurā pretējā puse tiesnesim var izteikt mājienu par “interesi”. Jūs pēkšņi ieraugāt, ka tiesnese paliek kurla un akla, un vispār neredz jūsu piesauktos likuma pantus. Spriedums ir tik dīvains, ka jūsu paziņas juristi vien groza galvas. Ja notiek brīnums, un pret šo tiesnesi tomēr uzsāk disciplinārlietu, tad tiesnešu disciplinārkolēģija par nelikumību vien maigi pabužinās galvu. Nejēga esot apzinājusies savu nejēgšanu, tāpēc neesot vajadzības izteikt aizrādījumu! Pietiekot ar apspriešanu.
Piebilstams, ka nesaņemtais sods būtu “bargs” – piezīme vai rājiens. Salīdzināsim. Dažas minūtes vieglu izbaiļu tiesnesim. Un pretī – jums nodarītas ciešanas ilgu gadu garumā. Jūsu veselības sabendēšana, laika un naudas tēriņi! Šos resursus jūs labprāt ieguldītu pats savā nākotnē, bet jums to neļauj. Turpretī tiesnese un viņas ģimene dzīvo komfortā un kļūst arvien turīgāki.
Katru nedēļu mēs uzzinām par kādu jaunu negodīgumu un patvaļu tiesās. Taču disciplinārlietas vai Ģenerālprokurora rīcība nez kāpēc neseko.

Kriminālprocesa likums paredz pienākumu uzsākt kriminālprocesu, tiklīdz ir saņemtas ziņas, kas norāda uz iespējamu noziedzīgu nodarījumu. Ja pārbaudē ziņas neapstiprinās, tad kriminālprocesu izbeidz. Likums nosaka, ka lietas par tiesnešiem izskata personiski Ģenerālprokurors. Varētu domāt, ka likums tiek pildīts un kriminālprocesu pēc 291.panta ir tikpat daudz, cik ir sūdzību par klaji nelikumīgiem tiesas nolēmumiem.
Gadījumā, ja neiegūst pierādījumus, ka nelikumīgais nolēmums taisīts apzināti (kurš būs tāds muļķis, ka atzīsies?), kriminālprocesu izbeidz. Tad pārkāpumu nodod izspriešanai disciplinārkolēģijā (nelikumība taču ir bijusi). Tādu secību paredz likums.

Dzīvē gan notiek savādāk.
Pirmkārt, iesniegumi par nelikumībām uz J.Maizīša galda nemaz nenonāk. Kā jau ir piedzīvots, tos vispirms “pārķer” virsprokurora Jura Pēdas departaments (ar šaubīgiem lēmumiem tajā ir izcēlusies prokurore Ramona Bērziņa) un “aizfutbolē” labi tālu. Nākamais “filtrs”, kurš neļauj dokumentiem nonākt uz J.Maizīša galda, ir tiesās izskatāmo lietu nodaļas virsprokurors Ēriks Kalnmeijers.
Otrkārt, ja dokumenti par tiesnešu nelikumībām arī nonāk pie Ģenerālprokurora, tad “ieslēdzas” padomnieki. (Pat gribēdams, Ģenerālais pats nespēj izskatīt visu ienākošo sūdzību blāķus). Kā tas redzams grāmatā par aizkulišu telefonsarunām, pasūtīt Ģenerālprokurora parakstītu atzinumu, ka tiesneša izdarītais noziegums nav noziegums, ir bijusi ierasta prakse.
Sūdzības par tiesnešu nelikumīgiem lēmumiem ir vai ik dienas, bet Ģenerālprokurora uzsāktu kriminālprocesu pēc KL 291.panta kā nav tā nav. Izskatās, ka sūdzības vispār netiek pārbaudītas. Kāpēc ?

Dīvainu spriedumu pavadonis ir intereses. Precīzāk, kukulis. Kad to skaidri pateica Valsts prezidente V.V.Freiberga, sekoja īpatnēja M.Bičkoviča un Rīgas apgabaltiesas tiesnešu reakcija. Visi Latvijas tiesneši esot svēti! Kad KNAB tomēr pieķēra pie rokas B.Tāleri un I.Poļikarpovu, tiesnešu pārraugi un vadītāji saskatīja, ka kukuļņemšana nav pietiekams pamats, lai abas atbrīvotu no tiesneša amata!
Pēdējo septiņu gadu laikā tiesnešu disciplinārkolēģija ir ieteikusi atbrīvot no amatiem tikai septiņus tiesnešus. Vidēji pie vienam gadā. Pamatā par dzeršanu. Kā Hipolits Miks. Parasts mirstīgais līdzīgā situācijā jau sen būtu cietumā, bet H.Miks gadiem turpināja savus “varoņdarbus”.
Tiesnešu pašpārvalde ir gaužām bezzobaina. Tā padara par muļķiem tos tiesu priekšsēdētājus, kuri cenšas panākt likumību un ierosina disciplinārlietas. Nupat izskanēja fakts, ka visrupjāko cilvēktiesību pārkāpumu – pēdējā vārda nedošanu apsūdzētajam – tiesnešu disciplinārkolēģija uzskata par ievērības necienīgu sīkumu. Ja brutālu necieņu pret Eiropas Savienības likumiem un Latvijas starptautiskiem līgumiem atļaujas AT senatori, tad ko no viņiem var mācīties studenti ?

Turklāt tiesnešu nelikumību lielākā daļa līdz disciplinārlietai nemaz nenonāk. Ja kāds ir lūdzis ierosināt pret tiesnesi disciplinārlietu, tam ir zināms Tiesu administrācijas Tiesu darba organizācijas departamenta direktores Dzintras Kullas un viņas vietnieces Tatjanas Bormanes stils: pataisīt melnu par baltu, un pat visrupjāko nelikumību pasniegt tik gludi samudžinātu, ka soda par patvaļu vietā vainīgajam būtu piešķirami eņģeļa spārniņi.
Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājs Juris Stukāns saka skaidri – viņa pamatuzdevums esot aizstāvēt tiesnešus. Tā kā sūdzību par klajām nelikumībām Rīgas apgabaltiesā ir bezgala daudz, J.Stukāns ir sācis bēguļot, un ir atteicies no sākotnēji tik braši uzsāktās pilsoņu uzklausīšanas pirmdienās. Kā visi pārējie tiesu vadītāji, arī J.Stukāns norobežojas no tautas ar necaursitamu sekretāru sienu – lai tikai nebūtu jādzird par patvaļīgu tiesnešu radīto postu.
Tieslietu ministrija iet vēl tālāk un skaidro, ka likums par iesniegumu un sūdzību izskatīšanas kārtību uz tiesu priekšsēdētājiem neattiecas. Pilsoņu sūdzības par nelikumībām tiem neesot jāuzklausa. Ja kādam nav naudas nolīgt advokātu rakstiskas sūdzības sastādīšanai, tad kāpēc lai tādu nabagu ņemtu vērā!
Otra konceptuālā nostādne, ko īsteno Dz.Kulla un T.Bormane: tiesneša nelikumību izskatīšana disciplinārkolēģijā esot nepieļaujams spiediens uz tiesneša neatkarību. Tāpēc disciplinārlietas ierosināt nedrīkst! Ja kāds ir izdarījis KL 291.pantā paredzētu noziegums, esot jānogaida gads vai divi! Reaģēt uz tiesneša patvaļu drīkstot tikai pēc tam, kad Augstākās Tiesas Senāts būs pieņēmis lietā īpašu blakus lēmumu par nepieciešamību uzsākt disciplinārlietu.
Lielāku cinismu ir grūti iedomāties. Likums jau tā garantē tiesnešu praktisku nesodāmību – ja disciplinārlieta nav uzsākta un izskatīta trīs mēnešu laikā (!) no pārkāpuma atklāšanās (sūdzības iesniegšanas) dienas, iestājas noilgums un tiesnesi sodīt nedrīkst. Nav zināms arī, ka Latvijas vēsturē kāds tiesnesis uz savu iniciatīvu būtu uzņēmies rakstīt ieteikumu, ka otrs tiesnesis ir sodāms !?

Taču viss nostājas vietās, ja pavēro ceļus, no kurienes parādās jauno tiesnešu kandidāti. Atlasi veic T.Bormane (pēc vairākiem faktiem spriežot, viņa ir faktiskā noteicēja departamentā, kurā Dz.Kulla skaitās direktore).
To, kādi cilvēki tiek virzīti par tiesnešiem, saskaņo kabinetu klusumā. Varam tikai zīlēt, vai izvērtēšana ir nopietna. Kur garantijas, ka pēc telefonieteikuma netiek virzīti “vajadzīgie”, bet godīgos un spējīgos atstājot “aiz borta” ? Dīvaini, ka tiesnešus izrīko Cēsu kolonijas bijusī uzraudze, atsauksmes par kuru nav glaimojošas.

Absurdi, bet tik svarīgajos tiesnešu amatos, turklāt uz mūžu, Saeima ieceļ vispār bez apspriešanas un pat neprasot, kas ir šie cilvēki!

Ja kāds tic, ka plānotā tiesnešu konference spēs ko mainīt, tad tam būtu jāpalīdz šo mērķi sasniegt. Godīgi cilvēki ir arī tiesnešu starpā. Tāpēc pirmais – izveidosim “balto sarakstu”! Lai sabiedrība zina, kuri no tiesnešiem ir taisnīgi, un ir ar nevainojamu reputāciju. Otrais. Cietušajiem no tiesu patvaļas vajadzētu turēties kopā. Trešais. Būtu jānosauc to tiesnešu un prokuroru vārdi, ar kuriem saistās klaji nelikumīgi lēmumi un netaisnīgi spriedumi.
Gribētos cerēt, ka A.Guļāns un J.Maizītis spēs atbrīvoties no “galminiekiem”, kuriem telefona zvans aizstāj likumu. Būtu labi, ja Saeima atceltu trīs mēnešu noilgumu, kas padara tiesnešu disciplinārlietas bezjēdzīgas.

Latvijā tiesnešu vairākums ir vēl kompartijas iecelti. Šķiet, tiem ir grūti pieņemt jauno ES domāšanu. Līdzšinējo draugu būšanu varētu novērst, ja disciplinārlietas par pārkāpumiem izlemtu komisija, kurā ietilptu arī ar “tiesnešu brālību” nesaistīti cilvēki.
Rēķinoties ar sliktāko, ka arī šis tiesu skandāls beigsies kā parasti, “reņģu ēdājiem” vēl paliek iespēja iesniegt sūdzības Eiropas institūcijās.
Ostaps Benders teica: slīcēju glābšana ir pašu slīcēju rokās!

Atbildēt

malacis Kalnmeiers

17.04.2012. 08:24

Tiešām, prieks par tādu ģenerālprokuroru kā Kalnmeiers. Strādāt gribošs,neietekmēts, patstāvīgs savos lēmumos un darbībās. Tiešām - ir īstais cilvēks apstiprināts amatā.

Atbildēt

nata

17.04.2012. 03:19

tauta nelaus neko nobremzet.pateicoties pietiek zinaam pietiekosi,lai atstat to bez ieveribas un uzmanibas.Repect,Jusu portalam.keep going!

Atbildēt

prokuratūras gudrinieki

16.04.2012. 22:29

vairāki bijušie un esošie Ģenerālprokuratūras darbinieki, kuri bijuši un ir saistīti ar Ventspils amatpersonu lietu un arī tā saukto Lemberga stipendiātu lietu, esot neapmierināti ar šīs izmeklēšanas virzību pēdējos gados, kopš Ģenerālprokuratūras vadību pārņēma Kalnmeiers.
Tāpēc netiek izslēgts, ka, lai iekustinātu izmeklēšanas procesu, varētu tikt publiskota daļa no Lemberga stipendiātu lietas materiāliem, tai skaitā virknes amatpersonu un politiķu prokuratūrā sniegto liecību....
---> Nu tak ņemiet lielie gurienieki to lietu un nosūtiet uz tiesu. Par to jums vairākus gadus maksāja prēmijas un piemaksas un neko citu jums nevajadzēja izmeklēt, kā tikai strādāt pie šīs lietas. Kapēc tad neizmeklējāt lietu līdz galam? Kas jums traucēja ? Tukša muldēšana jau neko nemaksā, vai ne ?

Atbildēt

lomu spēles sāk nākt modē :)

16.04.2012. 21:26

1.diena - kalnmeijers biedē pietiek
2.diena - pietiek biedē kalnmeijeru

Atbildēt

paija

[R] 16.04.2012. 20:48

Kas tad neļāva tiem neapmierinatajiem izmekletajiem Maizīša vadībā savākt pieradījumus un nodot lietas tiesai.Tadi saraksti vien neko nedod. Nav jau neviens parakstījies,nav zinams kurš no partijas saņāmis naudu. Pilnīgi nepamatoti tagad vainot Kalnmeieru. Ja pieradijumu nebija, tad tie neparādīsies. Normāli lietas,kam nav tiesas perspektīvu, izbeigt. Stafeti no Lemberga un NRA nicīgi izteikties par prokuratūru pārņēmis pietiek.

Atbildēt

Saule jau sen kā norietējusi, bet Muļķu zemes proķene joprojām rosās

16.04.2012. 20:33

Bija tads gadījums. Cilvēkam nozaga fotoaparātu, viņš uzrakstīja iesniegumu, ierosināja krimināllietu... un sāka meklēt zagli un mantu. Cilvēks pēc 3 mēnešiem zvana izmeklētājai uz Maskavas rajona miliciju, krievai. Mēs meklējam, viņa saka. Piezvana pēc gada: mēs meklējam. Piezvana pēc trim gadiem: mēs meklējam. Ilgi meklēja, līdz valsts sabruka, tā i neatrada.

Mūsu proķenei ar stipendiātiem laikam tāpat: norit izmeklēšana. Lai gan Pleskavas šoseja jau sen kā sabrukusi, traktors norakstīts un dīvaini prezidenti sēdēšanai mīkstos beņķos uzpērk veselas frakcijas.

Atbildēt

Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.)

[R] 16.04.2012. 20:22

Mediju ziņa: Ventspils uzņēmējs O. Berķis liecībās tiesībsargiem esot "skaidrojis, ka tā dēvēto "Lemberga (eks-PSKP, ZZS / LunV jeb "hūtes naftaspāķi" ) stipendiātu" sarakstā ar nosaukumu "Zvaigznīšu brīdis" figurē "ekspremjers", izbijušais saeimas "tautas kalps" un "prezidija priekšsēdis", skandalozais "portfelīša kurjers" I. Emsis ( ZZS jeb "hūtes naftaspāķi" ). Savukārt, pats Emsis "neesot vēlējies komentēt šo informāciju", vien paužot "nevaru neko palīdzēt, man tas ir kaut kas pilnīgi nesaprotams"...
-----

"Pa medijiem 'klīst' saraksti..."
( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” - 10.08.2008., Nr.6. )

'Sniedz Trubas korišs' liecības:
"Ir visiem "valstī" iesaukas,
Kam "stipendijas" 'piķoja',
Par to, ka Hūtei kalpoja:

Gan naftas pāķu "partorgiem",
Gan prievīšnieku "fīreriem",
Gan svētceļnieku "priesteriem",
Gan "sociķiem", gan "naciķiem"...

To, kurš iekš "tīkliem" sapinies,
Un murkšķa miegā ap...(gūlies),
Par "Zvaignīš' Brīdi" saukāja,
Kad "algas listēs" fiksēja..."
...
'Dveš' Muļķu Zemes SILES lops,
Pret kuru Hūte neesot skops ~
Šis nezinot "ne krustīties",
Par "tīkliem", kuros 'iepinies':

"Es, 'biedri', brīnos sirsnīgi ~
Kur "tiesībsargu" 'orgāni',
Man tādu 'kļičku' "izraka"?!
(Jo - šķiet, ka bija citāda...)

Es "apgrūtinos" komentēt ~
Kāpēc par Murkšķi 'nominēt',
Nav mani bijis iespējams?!
(Tas būtu Hūtei uzprasāms...)

Par naudām - neko nezinu:
Kad pirku (pirmo) traktoru ~
Ne "stipendijas" tērēju!!!
(No tām - 'par īsu' sanāktu...)

Un vispār - man nav saprotams:
Kā "tiesībsargiem" izpaužams,
Ir tas, kas šajā "valstī" SMIRD?!
(Lai Muļķu Zemes "vaukšķi" dzird...)"
...
Pa medijiem 'klīst' saraksti ~
Sten "stipendiju" 'barokļi':
"Kaut 'nāru' "komforts" gaida mūs,
Bet - Hūtei 'ķēķī jālien' būs..."

=====

oriģinālversija = "O.M.© blogā":

http://ontuns-m.blogs.lv/?p=8601

u.c.

Muļķu Zeme, XXI gadsimts.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: