Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Viens no jaunā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonu kukuļošanas kriminālprocesa ietvaros aizturētajiem varētu būt VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora, ģenerāļa Kaspara Podiņa uzticamības persona – pārvaldes augsta ranga darbinieks Intars Štālbergs, liecina Pietiek rīcībā esoša neoficiāla, taču droša informācija.

Šādi šā gada sākumā I. Štālberga vietu VID hierarhijā raksturoja kāds ļoti labi informēts Pietiek lasītājs: „Intars Štālbergs, kura pārraudzībā ir ļoti nozīmīgā Finanšu izmeklēšanas daļas pirmā nodaļa, iepriekš bijis mazpazīstams Kurzemes rajona policijas izmeklētājs, pastrādājis bankā un neilgu laiku pabijis par izmeklētāju VID. Tomēr pilsētā runā, ka nācis uz VID jau ar solījumu, ka speciāli viņam tiks izveidota silta vadītāja vieta, lai tikai būtu uzticams cilvēks blakus. Solījums ticis dots, jo arī I.Štālbergs ir K.Podiņa novadnieks, uzticības persona. Pilsētā runā arī, ka draudzīgās saites veidojušās, pateicoties I.Štālberga radu rakstiem šo radu svarīgai ietekmei Kurzemē, tajā skaitā brāļa ciešajām saitēm ar labi zināmo Edgaru Jaunupu.”

Par to, ka I. Štālbergs ir ne tikai aizturēts, bet arī apcietināts, faktiski nav šaubu, - viņa mobilais telefons šovakar bija izslēgts, savukārt viņa brālis, advokāts Ēriks Štālbergs uz jautājumiem atbildēja ārkārtīgi izvairīgi. „Kāpēc man tas jākomentē?” ar pretjautājumu atbildēja Ē. Štālbergs. „Vai jūs vienmēr komentējat savas māsas darbības?”

Tikmēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apstiprina tikai to, ka vakar, 23. augustā iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros veiktas neatliekamās kriminālprocesuālās darbības vairākos objektos, tostarp VID. Kriminālprocesa laikā aizturētas trīs personas, un vēl divām personām ir tiesības uz aizstāvību. Tiesa lēmusi par apcietinājuma piemērošanu divām personām.

KNAB uzsācis kriminālprocesu šī gada 2. jūnijā aizdomās par iespējamu kukuļņemšanu lielā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, par ko atbildība paredzēta Krimināllikuma 320. panta trešajā daļā. KNAB skaidro, ka pašlaik veic aktīvāko izmeklēšanas procesa fāzi, iegūstot un nostiprinot pierādījumus, tāpēc plašāku informāciju par kriminālprocesu nevar atklāt. Birojs vienīgi izsakot pateicību Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai un VID Iekšējās drošības pārvaldei par kriminālprocesā sniegto atbalstu.

Novērtē šo rakstu:

222
9