Menu
Pilnā versija
Foto

Neoliberālisma dizaina izčākstēšana

Arturs Priedītis · 22.09.2017. · Komentāri (20)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Feiss

05.10.2017. 16:02

To visu kārtējo reizi samurgojis visdebilākais trollis ( arī bij. vai esošais čekists) priedītis! Uzmanieties!

Atbildēt

grāpis

01.10.2017. 21:20

visas idejas ir kā skaists papīrītis štruntīgam saturam, ja grib ielīst politikā. cilvēkus neinteresē idejas un filozofiskie traktāti, cilvēkus piesaista reālas darbības,vai to apsolījums- lūk kur ir īstā manta.piezemēties un vēlreiz piezemētie- nolaisties līdz sētniekam, skolotājam, šoferim un citiem sabiedrības pamatslāņiem- īstā atslēga veiksmīgai politiskai darbībai. ar idejām, filozofiju var nodarboties pēc tam.

Atbildēt

Kalambūri

26.09.2017. 09:36

"Jau partijas nosaukums nepalīdz uztvert politisko orientāciju."(A.P.)Tāds, visticamāk, arī mērķis - kalambūri ar paralēlu, dubultu, sifrētu, neviennozīmīgi saprotamu nozīmi, iekļautiem politiķu iniciāļiem un abreviatūrām ar vēsturiskām atsaucēm. Piem., NSL vai KPR LV. Vai ZRP - kā to saprast - kā iespēju realizēt konkrētas personas reformas vai kā kādas personas partiju?

Atbildēt

Muspapīrs

26.09.2017. 09:13

Nesaskatu neko neparastu, partijas "Kustība "Par!" nosaukuma izvēle ir loģiska un vienīgā iespējamā. Tandēmā ar JKP tā ir kā ābola divas pusītes. Ja JKP akcents ir likts uz cīņu - pret un, faktiski, nav pozitīvais piedāvājums, tad KP ir viens vienīgs pozitīvisms, visi iespējamie "par". Ja JKP pragmātiski sakopj pagātnes nesmukumus, tad KP ir tīrā nākotnes utopija. P.S. KP kustība būs līdz brīdim ,kamēr apejot vēlēsanas varēs darboties Saeimā.

Atbildēt

Zigurds

25.09.2017. 20:09

Pēc intensīvās un nepārtrauktās latviešu lamāšanas Arturs Priedītis beidzot ir pievērsies kaut kam sabiedriski derīgam - neoliberālisma atmaskošanai, tāpēc pēc ilgstošas mīnusu likšanas viņa sacerējumiem beidzot ieliku plusu.

Atbildēt

mums kaut kā viss pārvēršas

23.09.2017. 19:19

pars attīstītajā sociālismā , gan demokrātija, gan liberālisms.......... noved pie parazītu uzvaras

Atbildēt

Edge

23.09.2017. 11:36

»

tas

Bet mums mēģina iestāstīt, ka ir demokrātiska, tiesiska valsts. Tiesiska- varbūt, ja tie likumi ir tā sataisīti. Bet demokrātija- tautas vara? Vai tautas vairākums grib netaisnīgu valsti? Vai grib, lai mazākums saņem daudzkārt lielāku algu...


“Tad, kad neto alga Latvijā būs 1000 eiro, tad emigrācija apstāsies.” Intervija ar ekonomistu Gati Eglīti, bij. Eiropas Komisijas ierēdnis Ekonomikas un finanšu jautājumu ģenerāldirektorātā (DG ECFIN),vienīgais latvietis Eiropas Komisijas un Starptautiskā valūtas fonda aizdevuma programmas Latvijai ekspertu komandā.
====================================================
Daudzas tautas un neoliberālistu vairākuma vēlmes sakrīt, taču, ak, vai, gribot labu, iznāk nelabi. Johaidī, izrādās, lai būtu labi vairākumam vajag vairākumam prasmīgi pastrādāt.
Taisnīgu valsti ar vienu gribēšanu izveidot nevarēs, īpaši apstākļos, kad "nācijas smadzenes par nācijas m*sliem pārvērtušās"(V.I.Ļ,1917).
Viss nav slikti, vēl jau esošajā sistēmā (iekārtā) ir 1% demokrātijas, tāpēc pilsonīši varēs iet vēlēt 13.Saeimu (es ceru), bet PIETIEK komanda baudīt vārda brīvību.
p.s.
Kā būs Spānijas Katalonijā ar 1% demokrātijas taisnīgumu, to gan grūti paredzēt, tas ir šīs pasaules vareno ziņā. Joki mazi, ja pēc "20.gs. lielākās ģeopolitiskās katastrofas" (V.Putins), vēl vienu, tagad 21.gs. būs jāpārdzīvo.

Atbildēt

tas

23.09.2017. 10:45

»

Edge

Visi vienlīdzīgi būs tikai paradīzē vai kādā citā vietā (katlā). Uz grēcīgās Zemes nevienlīdzība ir neizbēgami, par gan LPSR, gan LV atklāti runā un raksta "gaišie prāti...


Bet mums mēģina iestāstīt, ka ir demokrātiska, tiesiska valsts. Tiesiska- varbūt, ja tie likumi ir tā sataisīti. Bet demokrātija- tautas vara? Vai tautas vairākums grib netaisnīgu valsti? Vai grib, lai mazākums saņem daudzkārt lielāku algu?
Vienīgais, kur mums ir vara, mēs varam iet (vai neiet) uz vēlēšanām un mēģināt ievēlēt "mazāko ļaunumu".

Atbildēt

Edge

23.09.2017. 09:44

»

tas

ka notiek sociālās un materiālās nevienlīdzības palielināšana, ir fakts. Gan darba algu, gan pensiju ziņā. Nu kā var dažiem alga (vai pensija) būt 10 un vairākkārtīgi lielāka kā citiem? Vai darba laiks atšķiras 10 kārtīgi? Vadītājiem (arī valsts) lielāka atbildība? Drīzāk bezatbildība...


Visi vienlīdzīgi būs tikai paradīzē vai kādā citā vietā (katlā). Uz grēcīgās Zemes nevienlīdzība ir neizbēgami, par gan LPSR, gan LV atklāti runā un raksta "gaišie prāti":
"Kapitālismā, ko kā valsts iekārtu TF laikos vēlējās vairākums, identificējot to ar labklājības valsti, neizbēgami radās un rodas kapitālisti - jaunbagātnieki, un kādam šajā uzņēmības, riska un sabiedriskā labuma pārdales iekārtā veicas bēdīgāk. Iekārta, ko mēs visi kopā radījām, nav vairs sociālisms, un tajā dzīvo pēc citiem - sacensības - principiem. (..)
Kapitālisms, kā zināms, rada bagātus cilvēkus. Ja tas nepatīk, tad jātaisa jauna revolūcija un jāatgriežas pie komunisma." Dr. habil. phil. Maija Kūle: Latvija - kas mūs var izglābt?

Atbildēt

tas

23.09.2017. 08:37

ka notiek sociālās un materiālās nevienlīdzības palielināšana, ir fakts. Gan darba algu, gan pensiju ziņā. Nu kā var dažiem alga (vai pensija) būt 10 un vairākkārtīgi lielāka kā citiem? Vai darba laiks atšķiras 10 kārtīgi? Vadītājiem (arī valsts) lielāka atbildība? Drīzāk bezatbildība.

Atbildēt

Autor!

22.09.2017. 22:40

ASV ir varena valsts??? :) WOW!
Jo ciena izglītotību??? :) WOW!
Kuras no visām pieejamajām gļukogēnajām sēnēm Priedītis ir saēdies pirms šī raksta rakstīšanas?
Hmm...
Tad kāda ir recepte šai gļukovīzijai? :)

Atbildēt

Edge

22.09.2017. 21:08

»

ha-ha

Visi,kas šos mēslus savārījuši ir ar vairākām augstākām izglītībā un zinātnieku nosaukumiem.Bieži vien+vēl augstāko kompartijas un spiegu skolu izglītību.Valstī pastāv katastrofāla sociālā nevienlīdzība,kas liecina par praktisko profesiju noniecināšanu un pirmkārt jau atalgojuma jomā,kādēļ cilvēki no...


"...Sabiedrībai „parbūtība” katrā ziņā liksies ekstravagantāka nekā „jābūtība”. Bet ar to pilnīgi pietiek, lai iekarotu latviešu sabiedrības sirdis un ap „par” izveidotu ģeniālu filosofisko, politoloģisko, socioloģisko, kulturoloģisko, ekonomisko konceptu, kā arī politisko partiju „Kustību „Par!””, kura pēc 2018.gada 6.oktobra kļūs valdošā partija,.."
======================================================
A.P. apraksta visoptimistiskāko nākotnes variantu. Salīdzinājumam noder atcerēties, ka "parfrancūži" ar Makronu priekšgalā kļuva par valdošo Francijā ārkārtas situācijas apstākļos, pēc vairākos teroraktos bojāgājušajiem civiliedzīvotājiem.
Būtu labi, ja varas nodošana Latvijā notiktu bez likuma 8. pantu (“Par ārkārtējo situāciju uz izņēmuma stāvokli”) NATO kaujas grupas tanku iedarbināšanas.

Atbildēt

ha-ha

22.09.2017. 20:37

Visi,kas šos mēslus savārījuši ir ar vairākām augstākām izglītībā un zinātnieku nosaukumiem.Bieži vien+vēl augstāko kompartijas un spiegu skolu izglītību.Valstī pastāv katastrofāla sociālā nevienlīdzība,kas liecina par praktisko profesiju noniecināšanu un pirmkārt jau atalgojuma jomā,kādēļ cilvēki no šiem izglītotajiem un dāsni apmaksātajiem puskoka lēcējiem bēg kā no siseņu bariem.Šodien klausījos augsti izglītoto zemas klases demagoģiju un vienkārši tukšo muldēšanu.Nācās izslēgt televīzoru,lai savas oficiāli mazizglītotās smadzenes neaplipinātu ar šo sērgu.Tā ka Priedīškungs,kā jau augstiizglītots,melo kā ausis kust.

Atbildēt

bēmē

22.09.2017. 20:18

Padomijas idiotisms valda, jo "trijnieki" un "divnieki" pārņēma varu - hūtes, bārdas, buldozeri

Atbildēt

Edge

22.09.2017. 17:43

»

Kabans

Te Priedītis kārtējo reizi pirkstu ar pim..i sajaucis. Peitiek paskatities reālajā dzīvē - kam vajadzētu lielāku algu - labam celtniekam vai tam tipam ar nosaukumu Šadurskis, kuram laikam pat ir doktora grāds un skaitās izglītības ministrs? Lai gan visa viņa darbība ir vērsta uz Latvijas debilizāciju...


“Kaitīgs bija padomju laiks, kad kolhozā traktorists pelnīja vairāk nekā inženieris.” Vaira Vīķe-Freiberga, Stratēģiskās analīzes komisijas (SAK) apaļā galda diskusija, 2007.
======================================================
Paldies PIETIEK par ilustrāciju! Reālajā dzīvē ar neoliberālisma surogātu visvairāk tika piesārņotas inteliģentu galvas (apziņa), kuras tagad ilgi ilgi būs jāattīra.
Kādam mīnuss, a kādam kaut kurliels pluss:
"Latvijas attīstības stratēģija neizbēgami būs saistīta ar Eiropas Savienības (ES) attīstības tendencēm, ir pārliecināts Latvijas pārstāvis Eiropas Revīzijas palātā Igors Ludboržs. Tāpēc jāstiprina valsts institucionālie resursi, kas ļauti Latvijai aizstāvēt savas intereses ES. Lielbritānijā, piemēram, ES institūcijās pārstāvētās nacionālās pozīcijas izstrādā ap 6000 ierēdņu, turpretim Latvijā šīs pozīcijas formulē kādi 50 cilvēki. Lai kompensētu profesionālu, zinošu ierēdņu trūkumu, Latvijai “jāizvēlas smagumpunkti, kuros vēlams savu viedokli redzēt skaidrāk izteiktu” LVportāls,08.01.2007

Atbildēt

Kabans

22.09.2017. 17:16

Te Priedītis kārtējo reizi pirkstu ar pim..i sajaucis. Peitiek paskatities reālajā dzīvē - kam vajadzētu lielāku algu - labam celtniekam vai tam tipam ar nosaukumu Šadurskis, kuram laikam pat ir doktora grāds un skaitās izglītības ministrs? Lai gan visa viņa darbība ir vērsta uz Latvijas debilizāciju. Vai tie neskaitāmie maģistru bari, kas apdzīvo visādas aģentūras un ministrijas un kuru sausais atlikums ir pat ne nulle, bet gan mīnusa zīme.
P.S. Vēl 80.gados atzina ka PSRS vidējā izglītība ir viena no labākajām pasaulē. Un atšķirībā no augstskolas vidusskolā cilvēks mācās vienu reizi savā mūžā.

Atbildēt

Edge

22.09.2017. 15:37

"... tieši LZA zinātnisko institūtu intelektuāļi bija Trešās atmodas iedvesmotāji un tribūni."
Ojārs Spārītis: Nu mēs klājam gultas peļņas dēļ
(NRA, 16.03.2015.)
=====================================================
Tieši b.Priedīša paaudzes "gaišākie prāti" (nomenklatūras vidējais slānis) bija tie, kas tai bēdīgi slavenās "perestroikas" laikā (1985 - 1991)
iedvesmoja, organizēja un vadīja masas. Paši LPSR akadēmiķi, profesori un doktori savām rokām nozāģēja zaru, uz kura zēla un plauka. Tagad klāt vēsturiskās atmaksas laiks, tāpēc tādi "pietupieni un palēcieni", cenšanās novelt atbildību uz padomju laika darbarūķiem, fiziskā darba veicējiem.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: