Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kas bija paciņā, ko ģenerālprokurors Juris Stukāns šodien labākajās spiegu filmu tradīcijās, „Saktas” krustojumā Rīgas centrā uz mirkli „nejauši” saskrienoties ar tieslietu ministru, iespieda Jāņa Bordāna rokās? Kamēr Tieslietu ministrija un Ģenerālprokuratūra par šo īpatno neformālo tikšanos klusē, atliek vienīgi cerēt, ka uzdevumu augstumos ir citas iestādes.

Kā zināms, J. Stukāns aizvadītajā nedēļā nāca klajā ar skaļiem paziņojumiem par to, ka tiesu sistēma nedarbojoties pareizi un ka tiesneši bieži pieņemot „nepareizus” spriedumus. J. Stukānu bija īpaši saniknojis tas, ka jau divas tiesas ir atzinušas viņa paša savulaik digitālās TV lietā taisīto spriedumu par nepareizu un kļūdainu.

Nepatikā pret tiesu varas neatkarību ģenerālprokuroram ir visiem zināms domubiedrs – Jaunās konservatīvās partijas vadītājs un tieslietu ministrs J. Bordāns, kurš tāpat ir publiski uzstājies pret „nepareiziem” tiesu spriedumiem, kuri nav atbilduši viņa vēlmēm, - it īpaši pret spriedumu Uģa Magoņa lietā, kurā ar īpašu bezspēcību izcēlās prokuratūra.

Kādi varētu būt iemesli, kuru dēļ „bezkompromisu tiesiskuma” ieviesējs J. Bordāns nolemj ar ģenerālprokuroru nevis oficiāli tikties vienas vai otras amatpersonas darbavietā, bet gan it kā nejauši saskrieties centra krustojumā un paklusām paķert J. Stukāna pastieptu paciņu?

Domājams, ka to mēs varētu uzzināt jau tuvākajā laikā, abām amatpersonām nākot klajā ar jauniem skaļiem paziņojumiem un ierosinājumiem. Tiesa, pastāv iespēja, ka šī nav vienīgā fotogrāfija, kas tapusi „nejaušā randiņa” vietā, un tāpat nav izslēgts, ka patiesībā ģenerāprokurors un tieslietu ministrs krustojumā ir risinājuši daudz praktiskākus jautājumus.

Galu galā slepeni nodotajā paciņā varēja būt viss kas, sākot no ģenerālprokurora - kurš, kā zināms, matrimoniālajos jautājumos ir Edgara Rinkēviča domubiedrs - pašrocīgi lipinātām pusdienu kotletītēm un beidzot ar svarīgiem lietiskajiem pierādījumiem vai varbūt aizdevumu kāda svarīga pirkuma veikšanai.

Red.piez. Tieslietu ministrijas oficiālais skaidrojums ir šāds: "Tieslietu ministrs Jānis Bordāns no Latvijas Radio studijas devās uz darbavietu Tieslietu ministrijā, neplānoti pa ceļam satiekot ģenerālprokuroru Juri Stukānu. Ministram rokās bija kārba ar ēdienu (jūsu pieminētā t.s. “paciņa”), kuru viņš pa ceļam bija iegādājies tuvējā ēdināšanas iestādē. Informējam, ka nekāda apmaiņa ar ēdiena kārbu nenotika."

Novērtē šo rakstu:

78
15