Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Teikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt zaļo zonu, nevis Valsts drošības dienesta kompleksu, kura būvniecība nozīmētu arī koku izciršanu. Mana pārliecība ir, ka šī jautājuma apspriešanu ir pilnībā jārestartē - pašreizējie plāni jāaptur, un diskusija jāsāk no nulles.

Ir jāatgriežas posmā, kas tika izdarīts katastrofāli slikti - jāveic sabiedriskā apspriešana par bijušā velotreka “Marss” teritorijas tālāko attīstību. Diemžēl šis ir gadījums, kad vēlētās institūcijas rīdziniekus ir pievīlušas, un nostādījušas fakta priekšā. Konkrētajā apkaimē nav neviena iedzīvotājiem sasniedzama parka - tas ir svarīgs apstāklis, kas norāda arī uz kritiski sliktu pieeju Rīgas pilsētplānošanā.

Rīgas mērs Oļegs Burovs atrunājas, ka pašvaldība neesot gribējusi biroju kompleksa celtniecību Brīvības gatvē 207. Bet kāpēc šo problēmu Rīgas dome iepriekš nekad publiski nav aktualizējusi? Turklāt Rīgas dome varēja vērsties Ministru kabinetā ar ierosinājumu par nekustamā īpašuma piespiedu atsavināšanu, ja tas nepieciešams publiskai lietošanai - parka izveidei. Šādas tiesības Rīgas domei garantē likums. Tomēr Rīgas dome nav darījusi arī to.

Pašlaik vienīgais saprātīgais risinājums ir pie viena galda sēsties Teikas apkaimes iedzīvotājiem, Teikas apkaimes biedrības, Valsts nekustamo īpašumu, Iekšlietu ministrijas un pašvaldības pārstāvjiem, lai meklētu izeju no situācijas!

Jā, atteikšanās no projekta var radīt finansiālus zaudējumus, tomēr rīdzinieku viedoklis nedrīkst palikt nesadzirdēts - šī ir svarīga izšķiršanās. Šis gadījums skaidri pierāda, ka ir nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi. Rīgai nepieciešams restarts!

Novērtē šo rakstu:

43
13