Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nespējot atbrīvoties no sagatavošanā esošās grāmatas „Kolaborants” reklāmas plakāta, kas piektdien bija izstādīts Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas rīkotajos Rīgas Grāmatu svētkos Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā, šī līdz šim cienījamā organizācija piektdienas vakarpusē pamēģināja no tā tikt vaļā citā „inovatīvā” veidā.

Par pietiek.com izdotās sērijas "Čekisti un komunisti" ietvaros iecerētās grāmatas „Kolaborants” reklāmas plakāta izvietošanu Grāmatu svētu laikā un norises vietā Latvijas Grāmatizdevēju asociācija ceturtdien bija izstādījusi rēķinu un par sniedzamo mārketinga pasākumu saņēmusi apmaksu pilnā apmērā.

Taču jau piektdienas rītā Latvijas Grāmatizdevēju asociācija mēģināja izmest grāmatas reklāmas baneri no Rīgas Grāmatu svētku norises vietas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

„Saņemot vairāk informācijas par grāmatu, kas ir uz banera, jāsecina, ka tā neatbilst Rīgas Grāmatu svētku tematikai. Plānotā sadarbība būs jāatceļ,” – elektroniskā pasta vēstulē pavēstīja Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Līva Ostupe.

Tieši ar šo personu vēl dienu iepriekš bija saskaņota „Kolaboranta” reklāmas banera izvietošana Grāmatu svētku norises laikā un vietā – „Gaismas pilī”, un tieši viņa arī bija izstādījusi rēķinu par banera izvietošanu, kas arī ir apmaksāts.

Taču nakts laikā nezināmu, bet viegli nojaušamu personu spiediena rezultātā Grāmatizdevēju asociācijas vadība pēkšņi bija atskārtusi, ka vēl neizdotā grāmata „neatbilst Rīgas Grāmatu svētku tematikai”.

Turklāt, kā izrietēja no Ostupes paziņojuma, asociācija arī bija spējusi saņemt „vairāk informācijas” par grāmatu, kura vēl nav izdota un kuras saturs vēl nav publiski zināms.

Taču piektdienas rītā grāmatas reklāmas banera izmešana no Grāmatu svētku norises vietas Grāmatizdevēju asociācijai pēc juristu un Nacionālās bibliotēkas pārstāvju iejaukšanās neizdevās.

Tomēr acīmredzami nezināmo ietekmētāju prasības bija pietiekami uzstājīgas, lai piektdienas pievakarē izdevēji saņemtu lasītāju zvanus par to, ka esot atrasta jauna „inovatīva” metode, kā paslēpt nepatīkamo „Kolaborantu”, - Grāmatu svētku rīkotāji to esot piestūmuši pie sienas un apgriezuši otrādi (skat. attēlu).

Ņemot vērā šo rīcību, sestdien Grāmatu svētku norises laikā un vietā topošās grāmatas „Kolaborants” plakāts tiks īpaši pieskatīts, lai nezināmu, bet viegli nojaušamu personu manipulētajai Grāmatizdevēju asociācijas vadībai neienāktu prātā vēl neiznākušas grāmatas plakātu dedzināt vai kā citādi iznīcināt.

Savukārt pirmdien izdevēji vērsīsies pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadības ar oficiālu pieprasījumu noskatīties ēkā esošo videokameru ierakstus, lai noskaidrotu personas, kas bijušas iesaistītas „Kolaboranta” plakāta „paslēpšanā”.

Novērtē šo rakstu:

130
9