Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule jau kopš aizvadītās nedēļas mēģina noklusēt ziņas par Ķīnā iegādāto medicīnisko masku un respiratoru kvalitātes pārbaudēm un arī informāciju par piegādātāja atbildību saistībā ar neatbilstību kvalitātes prasībām.

„Līgumā ir noteiktas kvalitātes prasības un izpildītāja atbildība par atbilstību prasībām. Līgumā arī paredzēta kārtība un rīcības, ja tiek konstatēts, ka prece nav atbilstošas kvalitātes vai ir, piemēram, bojāta,” – tas ir viss ko NMPD ar Cipuli saskaņotā atbildē pagaidām ir vēlējies atklāt saistībā ar piegādājamo masku un respiratoru kvalitātes pārbaudēm.

No atbildes uz jautājumu par to, kas tieši un kādā tieši veidā pirms piegādēm ir pārliecinājies par piegādājamo preču atbilstību kvalitātes prasībām, NMPD vadītāja izvairījās.

Tāpat Cipule nevēlējās atbildēt arī uz jautājumu, kāda tieši ir apšaubāmā, necaurspīdīgā veidā izvēlētā masku un respiratoru piegādātāja – SIA GP Nord līgumā noteiktā atbildība par piegādāto preču atbilstību kvalitātes prasībām.

NMPD vadītāja izvairījās arī no skaidras atbildes uz jautājumu par to, cik liela priekšapmaksa un cik liela apmaksa ir veikta uzņēmumam GP Nord, - tā vietā NMPD atklāja tikai to, ka, izņemot 4000 ķirurģisko masku, „pārējais viss ir piegādāts, un preču apmaksa veikta”.

Tikmēr ir kļuvis skaidrs tas, kādas tieši summas ir samaksātas par pirmo bēdīgi slaveno GP Nord sagādāto kravu: viens miljons ķirurģisko sejas masku iegādātas par fantastiski augstu cenu – 54,8 centiem gabalā (bez PVN), savukārt 100 000 vidējas klases – FFP-2 respiratori – par 3,01 eiro gabalā (bez PVN).

NMPD vadītāja gan izvairījās no skaidras atbildes arī par to, kā izvērtēts tas, lai, kā minēts piegāžu nosacījumos, „preces cena iegādes brīdī nedrīkst pārsniegt vidējo tirgus cenu”.

Saskaņā ar Cipules skaidrojumu „konkrētajā brīdī konkrētās preces iegādei tiek veikta tirgus izpēte, apzinot iespējamos pretendentus, kam ir šāda prece, kādi ir to piegādes termiņi, transportēšanas izmaksas u.c., noskaidrojot un salīdzinot cenas. Var būt arī tā, ka vienai precei ir vairāki piegādātāji, piemēram, kombinezoniem nepieciešami dažādi izmēri, bet viens piegādātājs var nodrošināt tikai vienu izmēru, savukārt otrs – citu. Tas viss tiek vērtēts”.

Šie ir jautājumi, uz kuriem Cipule joprojām nav vēlējusies atbildēt:

- cik liela priekšapmaksa, un cik liela apmaksa pašlaik ir veikta uzņēmumam GP Nord?

- kas un kādā veidā pirms piegādēm pārliecinājās par piegādājamo preču atbilstību kvalitātes prasībām?

- kāda ir līgumslēdzēja GP Nord līgumā noteiktā atbildība par piegādāto preču atbilstību kvalitātes prasībām?

Novērtē šo rakstu:

128
6