Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

No gandrīz 100 000 eiro, ko bijušā premjera Valda Dombrovska dzīvesbiedre Ārija Dombrovska pērn "sameklējusi", lai aizdotu savas ģimenes neveiksmīgajam nekustamo īpašumu uzņēmumam, tikai nedaudz vairāk kā 40 tūkstošiem eiro ir skaidri saskatāma izcelsme, - to rāda jaunie Pietiek iegūtie Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas dati.

Kā zināms, Dombrovskai (faktiski - Dombrovsku ģimenei) kopā ar vīra bijušās padomnieces Sandras Bukanes vīru Induli uz pusēm pieder neveiksmīgs nekustamo īpašumu attīstīšanas bizness - SIA Land Development, kas joprojām pastāv, tikai pateicoties kredītiestāžu īpašai labvēlībai un pašu īpašnieku ievērojamiem aizdevumiem.

Līdz 2012. gada beigām Dombrovska bija spējusi Land Development aizdot 96,8 tūkstošus eiro, taču pērn viņa no nezināmiem avotiem "atradusi" aizdošanai šim pašam uzņēmumam vēl gandrīz 100 tūkstošus eiro (69,9 tūkstošus latu). Savukārt uzņēmums viņai pērn atdevis 9,5 tūkstošus latu, līdz ar ko pagājušā gada beigās Dombrovskas aizdevums SIA sasniedzis 128 420 latu vai 182,9 tūkstošus eiro.

Kad Pietiek publiskoja šo faktu, vairāki lasītāji izteica pieņēmumu, ka Dombrovska šos ievērojamos līdzekļus varētu būt ieguvusi, atsevišķi no uzņēmuma uzbūvētajām rindu mājām pārdodot zemi zem tām, kas ir nevis Land Development, bet viņas un Bukana personiskais īpašums. Tā jau bija noticis, pārdodot īpašumu Indijas pilsonim, kas reizē ar darījumu saņēma arī Latvijas uzturēšanās atļauju.

Taču Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas dati rāda, ka pērn Dombrovska dzīvesbiedre un Bukans ir pārdevuši tikai vienu zemes domājamo daļu, kuras pircējs, pagājušā gada 21. augustā slēdzot nomaksas pirkuma līgumu, bijis ārvalstnieks Jian Cai.

Pat, ja pircējs (neraugoties uz to, ka slēgts tieši nomaksas līgums), nekavējoties būtu nomaksājis visu pirkuma summu, Dombrovska un Bukans katrs būtu saņēmuši tikai pusi no 82 152 eiro - par šādu summu pārdota zeme. Nevar arī runāt par to, ka Bukans savu daļu būtu laipni atdevis Dombrovskai, - kā rāda Land Development pagājušā gada pārskats, arī Bukans pērn abu ģimeņu uzņēmumam spējis aizdot gandrīz 100 000 eiro.

Līdz ar to par tiem gandrīz 100 000 eiro, ko pērn Dombrovska spējusi aizdot savas ģimenes uzņēmumam, skaidrība par izcelsmi ir tikai par 41 076 eiro, savukārt, no kādiem avotiem (politiķu aprindās bieži sauktiem par "tumbočku") bijušā Ministru prezidenta ģimenei izdevies iegūt vēl gandrīz 60 tūkstošus eiro, publiskās datu bāzes atbildi nedod.

Kā zināms, pats Dombrovskis ģimenes uzņēmumam jau vairākus gadus ir aizdevis nemainīgu summu - 111,6 tūkstošus latu vai nepilnus 159 tūkstošus eiro. Taču bijušais premjers nekad nav vēlējies runāt par ģimenes biznesu, maldinoši uzsverot, ka tas esot viņa sievas īpašums (patiesībā, tā kā Dombrovski nav reģistrējuši laulību līgumu, uzņēmums skaitās viņu abu kopmanta). Arī par Dombrovskas jauno iespaidīgo aizdevumu un tā izcelsmi Pietiek no ģimenes pārstāvjiem nekādus komentārus nav izdevies saņemt.

Pagājušā gada maija beigās Pietiek, atsaucoties uz Land Development 2012. gada pārskatu Lursoft datu bāzē, jau informēja, ka Latvijas valstij piederošā Latvijas Hipotēku un zemes banka izglābusi no maksātnespējas un bankrota milzīgos parādos iekritušo uzņēmumu Land Development un tam laipni atļāvusi paņemtos iespaidīgos kredītus atdot vēl četrus gadus vēlāk - 2017. gadā.

Valsts bankas īpašā attieksme pret Dombrovska un viņa juridiskās padomnieces Bukanes ģimeņu kopīgo nekustamā īpašuma biznesu atklājās jau 2011. gadā, kad noskaidrojās, ka banka Dombrovskai un Bukanam uz pusēm piederošajai SIA Land Development ļāvusi kopš 2008. gada nemaksāt 1,15 miljonu latu lielā kredīta pamatsummu.

Jau tad Lursoft datubāzē pieejamie SIA Land Development gada pārskati rādīja, ka premjera sievai un padomnieces vīram uz pusēm piederošā firma kopš 2008. gada nav maksājusi vairāk nekā miljonu latu lielā Latvijas Hipotēku un zemes bankas izsniegtā kredīta pamatsummu.

Novērtē šo rakstu:

0
0