Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau iepriekš Pietiek ir vēstījis par nedienām ar Amerikas Savienoto Valstu vēstniecības  Vietējo sargu  vienības nebūšanām, kad ilgstoši  netika un, iespējams, joprojām netiek nomaksāts Latvijas valstij pienākošais iedzīvotāju ienākuma nodoklis  no darbinieku algām. Nu tam sekojis nākošais skandāls - no darba atbrīvots ilggadējais Vietējo sargu vienības vadītājs Uldis Zīle (attēlā).

Pieņemtā prakse, atbrīvojot no darba, klusi un nemanāmi pavadīt līdz izejai  augstākstāvošas vadības eskorta pavadība, tika pielietota arī šoreiz, kas raisīja izbrīnu darbiniekos.

Kaut arī oficiāli netiek izpausts atbrīvošanas iemesls, pēc neoficiālām ziņām šāds solis no amerikāņu vadības puses tika sperts ne tik pēkšņi, bet gana pārdomāti un bija briedis jau ilgāku laiku.

Zīle šajā amatā bija slavens ar savējo bīdīšanu brīvajās vakances, protams ar formālu konkursu, kā to paredz noteikumi. Taču ne tas ir bijis par pamatu atbrīvošanai no amata.

Kā zināms, vēstniecības ikdienā  tiek izmantoti transportlīdzekļi ar diplomātiskajām numuru zīmēm (sarkanie numuri), kas dod zināmas priekšrocības atšķirībā no parastiem satiksmes dalībniekiem.

Atbrīvotais sargu vienības vadītājs, iespējams, ilgstoši izmantojis  dienesta transportlīdzekļus  privātām vajadzībām un dažādās vietās piefiksēts ar nepiederošām personām tajos.

Vēstniecības ieskatos šāda rīcība kategoriski nav pieļaujama, jo ikviena persona kas pārvietojas ar dienesta automašīnām, tiek uzskatīta par piederīgu ASV un var tikt grauta vēstniecības un valsts reputācija, - it īpaši gadījumos kad rīcība nav atbilstoša vispārpieņemtajām normām (piemēram, ātruma pārsniegšana, ceļa zīmju neievērošana, citu ceļu satiksmes dalībnieku ignorēšana).

Lai arī nu jau bijušā vadītāja padotajiem oficiāli netiek sniegts skaidrojums  par notikušo, ir zināms, ka vēstniecības automašīnas privātām vajadzībām  izmantotas arī nakts  laikā un manītas vietās, kur tām nebūtu jāatrodas.

Neskatoties uz to, ka šādas nebūšanas, iespējams, notikušas jau ilgstoši, augstākai vadībai konkrētus pierādījumus izdevies iegūt, aprīkojot  automašīnas ar speciālām ierīcēm, kas ļāva izsekot katram braucienam.

Novērtē šo rakstu:

1
0