Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šonakt savās mājās ir nogalināts pazīstamais zvērinātais advokāts Pāvels Rebenoks. Slepkavība notikusi, izmantojot nevis šaujamieročus, bet brutālu fizisku spēku, un advokāta partneris Ingus Balandins uzbrukumā guvis smagus miesas bojājumus.

"Šonakt nogalināts mans draugs. Pāvels Rebenoks. Izsludinu par slepkavu atrašanu 20000.00 Eur. Un īpaši par pasūtītājiem no politiķiem," sociālajā tīklā Twitter paziņojis noslepkavotā advokāta kolēģis Mārtiņš Krieķis.

M. Krieķis stāsta, ka P. Rebenoks mājās devies pēc ciemošanās pie viņa un ka acīmredzot tad arī viņam sekots. Savukārt pati slepkavība, iespējams, ir veikta tā, lai izskatītos pēc laupīšanas, - arī kriminālprocess vismaz pagaidām ir sākts par slepkavību laupīšanas nolūkos.

Arī iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens publiski cenšas radīt iespaidu, ka runa ir pat tieši par laupīšanu, - “notikumu ķēde” neliecinot par to, ka notikušais būtu politiska vai ekonomiska izrēķināšanās ar advokātu.

Tikmēr M. Krieķis ir citās domās: “Pāvelam bija ļoti liela loma obligātā iepirkuma komponentes atcelšanā, tāpēc es uzskatu, ka šīs slepkavība saistīta ar virzību par OIK atcelšanu.” Arī policija pēcāk paziņoja, ka izskatot arī versiju par slepkavību profesionālās darbības dēļ.

Šī slepkavība, kas neapšaubāmi ir skaļākais noziegums pēc maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus nogalināšanas 2018. gadā, ir notikusi tieši divas dienas pirms 22. septembrī paredzētajām AS Olainfarm akcionāru sapulcēm, kurās bija ļoti iespējama varas maiņa uzņēmumā. P. Rebenoks šajā konfliktā un tiesvedībās pārstāvēja vienu no mantinieču "nometnēm".

Īpaši asi pret P. Rebenoku iepriekš bija vērsusies otras "nometnes" pārstāve, mirušā Olainfarm īpašnieka Valērija Maligina šķirtene Signe Baldere-Sildedze, par Saeimas frakcijām aprakstot savus iebildumus pret advokāta darbību.

1980. gadā dzimušais P. Rebenoks, kurš kopš 2008. gada ir advokātu biroja Rebenoks&Vilders vadītājs, iepriekš bija ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieks un Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieks, taču bija spiests šos amatus pamest politiskas pretdarbības dēļ.

2019. gada marta beigās P. Rebenoks, kurš toreiz bija Olainfarm padomes priekšsēdētājs, bija vērsies pie toreizējā Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža un Valsts drošības dienesta priekšnieka Normunda Mežvieta saistībā ar viņam izteiktiem draudiem dzīvībai. Savukārt tam sekoja Uzņēmumu reģustra "piesegts" "apvērsums" uzņēmumā un vadības maiņa.

Novērtē šo rakstu:

158
5