Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs epizodes, kurās kāds vīrietis pie tā sauktā “Aļoša” nojauktā pieminekļa vietā nolicis sarkanas un baltas neļķes. Sākotnēji par katru no epizodēm uzsākts administratīvā pārkāpuma process par militāras agresijas slavināšu, tomēr pēc personas identificēšanas, nopratināšanas un motīvu noskaidrošanas nolemts izdarīto pārkvalificēt kriminālprocesā par kara noziegumu attaisnošanu.

Pirmajā no epizodēm 2024. gadā 15. martā persona nolika septiņas sarkanas neļķes, otrajā – 2024.gada 6. aprīlī – persona nolika trīs baltas neļķes, savukārt trešajā - 2024. gada 14.  aprīlī – persona nolika piecas sarkanas neļķes.

Par katru no šiem gadījumiem tika uzsākts administratīvā pārkāpuma process. Līdz Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas, veicot izmeklēšanu šajos procesos, noskaidroja gan personas identitāti, gan arī to, ka visās epizodēs figurē viena un tā pati persona.

Vēlāk, izvērtējot 1976. gadā dzimuša vīrieša sniegtās liecības, pieņemts lēmums administratīvo pārkāpumu procesus pārkvalificēt un apvienot vienā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 74.1 panta pirmās daļas par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošanu. Krimināllikums nosaka, ka sods par šo noziedzīgo nodarījumu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Valsts policija atgādina, ka šā gada 9. maijā Latvijā nav atļauts rīkot publiskus izklaides un svētku pasākumus, sapulces, gājienus un piketus, kas ir vērsti pret valsts drošības interesēm, šķeļ sabiedrību, nepatiesi ataino vēsturi un apšauba solidaritāti ar Ukrainas tautu. Dienesti pastiprinātā režīmā uzraudzīs drošības situāciju un sabiedrisko kārtību visā Latvijā.

Tāpat Valsts policija aicina iedzīvotājus kritiski vērtēt provokatīvus paziņojumus informatīvajā telpā, kā arī izvairīties no reaģēšanas uz tiem – tai skaitā aicinājumus nolikt ziedus pie dažādu pilsētu “okupācijas pieminekļu” nojaukšanas vietām, tādejādi slavinot kara noziegumus. Atgādinām, ka par genocīda, noziegumu pret cilvēci, noziegumu pret mieru un kara noziegumu publisku attaisnošanu un slavināšanu, kā arī par darbībām, kas vērstas uz nacionālā vai etniskā naida vai nesaticības izraisīšanu draud kriminālatbildība.

Novērtē šo rakstu:

22
73