Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.

Laulības jēgu ir noteikusi daba, bet likumi to var tikai apliecināt, ne mainīt. Tikai divu pretēja dzimumu cilvēku starpā var rasties dzīvība, kuras sargāšanai ir nepieciešama īpaša valsts iejaukšanās divu pieaugušu cilvēku personīgajās attiecībās. To mēs saucam par laulības institūtu, ko diviem pretēja dzimuma pieaugušiem cilvēkiem Latvijā noslēgt ir ļoti vienkārši.

Jebkādai citai viena dzimuma vai vairāk nekā divu cilvēku savienību atzīšanai no valsts puses nav nekāda sakara ar “cieņu” vai “cilvēktiesībām”. Mēģinājumi pārdefinēt laulību par jebkādām loģiski nedefinējamām “tuvām attiecībām” grauj izpratni par patieso, labo un derīgo sabiedrībai kopumā, tiešā veidā apdraudot laulības izpratni, kurā primārā loma ir tieši bērnu labklājībai.

Šķiet, ka “partnerības” ideju bīdītāji paši ir apjukuši, vienlaikus mēģinot virzīt dažādu ātrumu iniciatīvas. Vieni virza “civilās savienības” likumprojektus, citi “dzīvesbiedru”, citi arvien “partnerattiecību” idejas, bet tikmēr progresīvākie raksta bērnu grāmatiņas par to, kā četrgadniekiem labāk pašapmierināties. Būtu tikai godīgi, ja šie aktīvisti liekulīgi neslēptos aiz arvien jauniem jēdzieniem, bet pateiktu, kas viņi ir un ko patiesi vēlas.

Šie “partnerības” likumprojekti paver problēmu “Pandoras lādi”: tie paver iespējas ārzemniekiem Latvijā slēgt fiktīvas “partnerības”, tiesības viena dzimuma personām tikt atzītām par bērna vecākiem (tādējādi no bērna dzīves izslēdzot bioloģisko māti vai tēvu), padara faktiski nenovēršamu viendzimuma “laulību” atzīšanu ar Eiropas institūciju spiedienu.

Šie likumprojekti no jauna apliecina to, ka vadošās partijas darbojas kreisi radikālu ideju vārdā, bet tas nebūtu iespējams bez ZZS, kas varas vārdā nodeva visas savas nostādnes ģimenes un laulības vērtību jautājumos. Novēlam šai partijai to pašu rezultātu nākamajās vēlēšanās, ko iepriekšējiem “Civilās savienības likuma” virzītājiem “Jaunajai konservatīvajai partijai”.

Bet konservatīvajai sabiedrības daļai šī ir mācība, ka kreisie nebaidās sagrābt varu, to izmantot un ignorēt jebkādas procesuālās “pieklājības” normas. Nevar gaidīt morāles normu ievērošanu no tiem, kas nemaz nedomā šādos ietvaros, bet tā vietā jāgatavo proaktīvi atbildes soļi.

Novērtē šo rakstu:

129
11