Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā liecina Pietiek avotu informācija, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja veikta kratīšana notikusi arī pie nu jau bijušā Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka Andra Amerika līdzgaitnieka Aleksandra Brandava viņa darbavietā, - pēc visa spriežot, saistībā ar mērogos aizvien augošo domes korupcijas lietu.

Brandava - pēc izglītības kordiriģenta - vārds bieži izskanējis saistībā ar skandaloziem notikumiem Rīgas pašvaldības struktūrās. Tieši ar viņu savulaik saistīti uzņēmumi uzvarēja Rīgas satiksmes iepirkuma konkursā par pārvadājumiem mikroautobusu maršrutos.

Pašvaldības SIA Rīgas satiksme kontrolētās e-talona ieviesējfirmas Rīgas karte valdes loceklis, Amerika partijas Gods kalpot Rīgai biedrs Brandavs savulaik īpašu vērību bija guvis arī ar iespaidīgu – apmēram 140 000 eiro – gada atalgojumu Rīgas satiksmē un Rīgas kartē.

Taču pēdējos gados Brandava atalgojums ir vēl pieaudzis: kāElektronisko norēķinu un projektu daļas vadītājs Rīgas satiksmē Brandavs pērn atalgojumā saņēmis 31 400 eiro, bet Rīgas kartē – 147 740 eiro.

Brandavs Rīgas kartē ieņem ne tikai valdes locekļa, bet arī mārketinga direktora amatu, taču viņam nav nekādas biznesa izglītības. 2009. gadā Centrālajai vēlēšanu komisijai Brandavs bija norādījis, ka 2001. gadā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvis mākslas maģistra grādu kordiriģēšanas specialitātē.

Interesanti, ka trešdienas vakarā KNAB vienlaikus paziņoja - kratīšana pie Branava neesot notikusi, savukārt par kratīšanu pie Amerika nekādas ziņas netikšot sniegtas.

Novērtē šo rakstu:

126
3