Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek turpina pārpublicēt jaunajā grāmatā „Kolaborants” publicētos spriedumus, ko okupācijas gados taisījis padomju kolaborants - Latvijas PSR Rīgas pilsētas Kirova rajona tiesas tiesnesis, tagadējais miljonārs un „politiskajai elitei” pietuvinātais advokāts Romualds Vonsovičs.

1986. gada 23. jūlijā Rīgas pilsētas Kirova rajona tiesas tiesnesis Romualds Vonsovičs “par valūtas operāciju noteikumu pārkāpšanu” notiesāja 1956. gadā dzimušo Oskaru G. un 1958. gadā dzimušo Māri F.

Māris F. bija lūdzis Oskaram G., lai tas palīdz iegādāties ārvalstu valūtu radioaparatūras iegādei valūtas veikalā “Dzintarkrasts”, un tad nu Oskars G. no izmeklēšanā nenoskaidrotas personas bija nopircis ASV dolārus un VFR markas par 1370 rubļiem, lai gan valūtas cena pēc oficiālā kursa bija 398 rubļi.

Māris F. tika notiesāts uz vienu gadu un sešiem mēnešiem bez mantas konfiskācijas, bet Oskaram G. piesprieda divus gadus nosacīti bez mantas konfiskācijas. Izņemto valūtu – 52 ASV dolārus un divas VFR markas – konfiscēja par labu valstij.

Turpinājums sekos.

Dokumenti

FotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

45
5