Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.

LTV rīcība vienlaikus ir arī tiešā pretrunā ar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā pausto. Šāds lēmums pēc būtības liedz visām politiskajām partijām iespēju uzrunāt vēlētājus, kuri patērē mediju saturu tikai krievu valodā. Atbilstoši pētījumam “Sabiedrisko mediju sabiedriskais labums 2024” rezultātiem tie ir 22% jeb 155 000 Latvijas mazākumtautību iedzīvotāju. Šādam lēmumam nav nekādas saistības ar neapgāžamu faktu, ka Latvijā ir viena valsts valoda.

Tā ir izlikšanās, ka Latvijā nav iedzīvotāju, kuri ikdienā patērē mediju saturu krievu valodā. Turklāt ar šādu lēmumu tiek vēl plašāk atvērtas durvis Krievijas propogandai, nepiedāvājot informāciju par politisko alternatīvu. Salīdzinoši tas ilgtermiņā var novest pie tā, ka mūsu valsti Eiropas Parlamentā pārstāv ne tikai viena, bet pat divas Ždanokas.

Novērtē šo rakstu:

12
42