Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kādreizējais baņķieris, tagadējais mantinieču strīdu plosītās AS Olainfarm valdes loceklis Lauris Macijevskis gluži nejauši var tikt pie kriminālprocesa par.... OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbības ietekmēšanas mēģinājumu.

Pietiek rīcībā ir nonācis iesniegums, ko šonedēļ rakstījusi Olainfarm juriste Ineta Muižniece, kas ir viena no elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas jautājumiem izveidotās parlamentārās izmeklēšanas komisijas konsultantēm.

Šajā iesniegumā juriste apraksta, kā 4. februārī zvērināta advokāte Zane Bormane viņa izsniegusi Olainfarm valdes locekļa Macijevska parakstītu dokumentu “Par paskaidrojuma pieprasījumu”.

Kā izrādījies, paskaidrojums viņai šādā oficiālā formā pieprasīts par viņas darbību parlamentārās izmeklēšanas komisijā, nenorādot, uz kādu normatīvo aktu pamata no viņas tiek pieprasīta informācija par sniegtajiem pakalpojumiem trešajai personai - izmeklēšanas komisijai.

Iesniegumā norādīts, ka šāda rīcība juristei radījusi aizdomas par mēģinājumu „iejaukties komisijas darbā vai to ietekmēt, ar jebkurām metodēm izdarot uz mani psiholoģisku spiedienu, iespējams, lai panāktu, ka es pārtraucu sniegt pakalpojumus komisijai vai arī, iespējams, lai traucētu komisijas darbu kopumā”.

Šīs aizdomas juristei pastiprinājis apstāklis, ka SIA Olainfarm enerģija OIK maksājumu saņēmēja, savukārt AS Olainfarm valdes loceklei Signei Balderei - Sildedzei kā savas nepilngadīgās meitas likumiskajam pārstāvim ir būtiska ietekme SIA Olainfarm enerģija, kuras kapitāldaļas nonākušas viņas pārziņā sakarā ar mantojumu.

„Ņemot vērā visu minēto, lūdzu uzsākt kriminālprocesu pret vainīgajām personām par mēģinājumu ietekmēt, traucēt vai destabilizēt Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas "Par OIK atbalsta ieviešanas mērķiem, ietekmi, kritērijiem atbalsta saņemšanai, atbalsta intensitāti, Eiropas Komisijas 2017. gada 24. aprīļa lēmumu lietā SA.43140 (2015/NN) un par nodarīto kaitējumu un tiesību aizsardzības institūciju rīcību” darbu.

Novērtē šo rakstu:

58
5