Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Aizsardzības ministra Arta Pabrika pārraudzībā esošais Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs gatavojas atkal uzkāpt uz tā paša grābekļa, - ar Krišjāņa Kariņa valdības atbalstu tiek plānots maznodrošinātajiem paredzētas sejas maskas 375 tūkstošu eiro vērtībā bez konkursa iegādāties no... tulkošanas biroja ar nodokļu parādiem.

„"Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centram atbilstoši Publisko iepirkumu likuma 3.panta astotajai daļai veikt 250 000 daudzreiz lietojamo higiēnisko sejas masku, kas atbilst AFNOR standartam, iegādi 108 254 maznodrošinātām personām no SIA AMB Solutions, atbilstoši Patērētāju tiesību aizsardzības centra veiktajam tirgus izvērtējumam par 375 000 EUR bez pievienotās vērtības nodokļa (iegādes summa var tikt koriģēta sarunu laikā ar uzņēmēju),” teikts valdības protokollēmumā.

Aizsardzības ministrija skaidro, ka „atbilstoši Ministru kabineta 27.10.2020. protokollēmumā Nr. 64 4.paragrāfā noteiktajam daudzreizlietojamo higiēnisko sejas masku iegāde tiek veikta saskaņā ar Publisko iepirkumu likuma 3. panta astoto daļu, tas ir, nepiemērojot Publisko iepirkumu likumu”. Līdz ar to iepirkums neesot ticis izsludināts, un notiekot tiešas sarunas ar uzņēmēju par līguma izpildes noteikumiem. Tikai pēc līguma noslēgšanas tas tikšot publicēs elektroniskajā iepirkumu sistēmā.

Uz jautājumu, kā tieši ir sākušās sarunas ar SIA AMB Solutions un kā ticis noskaidrots, ka šis uzņēmums - tulkošanas birojs ar nodokļu parādiem - spēs veikt attiecīgās piegādes, Aizsardzības ministrija pagaidām atbildēt nav vēlējusies.

Tikmēr publiski pieejamā informācija nerada ne mazāko pārliecību, ka slepeni, bez konkursa un iepirkuma izvēlētajam uzņēmumam ir jebkāda pieredze kvalitatīvu sejas masku ražošanā vai piegādē.

Kā rāda Lursoft dati, 2010. gadā reģistrētās SIA AMB Solutions nodarbes ir nodarbinātības aģentūru darbība, tulkošanas un tulku pakalpojumi, kā arī interneta portālu darbība. Viss uzņēmuma 2019. gada apgrozījums ir bijis mazāks nekā iecerētā līguma summa, - tikai 167 183 eiro. Turklāt oktobra beigās uzņēmuma Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parādi ir bijuši 1556 eiro. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir 1985. gadā dzimusī Vladislava Brucka, un tā sniegto pakalpojumu apraksts ir atrodams tā oficiāli uzrādītajā mājas lapā https://littera24.com/lv/.

Novērtē šo rakstu:

119
2