Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Artis Pabriks līdz ar aizsardzības ministra posteni zaudējis ne tikai dienesta automašīnu Audi A6, bet arī iespēju ar to savu ērtību labad nesodīti pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus, - par to liecina kāda Pietiek lasītāja iesūtītās fotogrāfijas un stāstījums, kura pārbaudīšanai bija nepieciešami gandrīz divi mēneši.

"Nosūtu bildi, kā parkojas mūsu ministri. Fotografēts Rīgā, pie augstskolas RISEBA 13. janvārī pulksten 11.55. Tā mašīna tur nostāvēja vairāk nekā trīs stundas, pašvaldības policija braukā garām, bet neko nedara, bet, ja tur stāvētu kāds cits auto, kad piecu minūšu laikā būtu uzlīmēts 30 latu sods. Šī automašīna ar valsts numuru MK-18 tur nestāv pirmo reizi. Man vienkārši ir apnicis, ka šie saucamie tautas kalpi dara, ko grib, bet citiem stāsta, ka tā nevar darīt," - šādi Pietiek lasītājs komentēja iesūtītās fotogrāfijas.

Taču izrādījās, ka atšķirībā no kādreizējiem laikiem, kad visas valdības automašīnas ir ar savulaik vēl Viļa Krištopana ieviestajiem MK sērijas numuriem un ir Valsts kancelejas pārziņā, pašlaik situācija ir mainījusies - Valsts kanceleja Pietiek apliecināja, ka tās bilancē vai pārziņā šādas automašīnas neesot. Savukārt oficiāli automašīnas īpašnieks pēc valsts reģistrācijas numura Latvijā nav noskaidrojams.

Tikai pēc ilgākas noskaidrošanas izrādījās, ka 2010. gada izlaiduma automašīna Audi A6 ir Nacionālo bruņoto spēku nodrošinājuma pavēlniecības bilancē, savukārt ar to ikdienā līdz pat savai piespiedu demisijai janvāra otrajā pusē braukājis aizsardzības ministrs Pabriks.

Pietiek pagaidām nav izdevies saņemt Pabrika paskaidrojumus, ar kādu pamatojumu viņa dienesta automašīna iebraukusi zonā, kur iebraukšana ar auto ir aizliegta un tiek sodīta ar naudassodu (par to ir pārliecinājušies, piemēram, neskaitāmi autobraucēji, kas Vecrīgas ieliņās "iebraukuši zem zīmes").

Par to, ka automašīna uz RISEBA atvizinājusi tieši Pabriku, nav šaubu, - profesora amats šajā augstskolā, kuras pilns nosaukums ir Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola, piemēram, 2012. gadā Pabrikam saskaņā ar viņa amatpersonas deklarāciju ir devis vairāk nekā 20 tūkstošus eiro lielus ienākumus.

Novērtē šo rakstu:

0
0