Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    5   4   3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Paija

11.05.2020. 20:47

Cik esmu dzirdējusi no tiešajiem lieciniekiem savā ģimenē, tad vācieši pret civiliedzīvotāiem izturējās normāli. Bet attiecībā uz civiliedzīvotāju bērniem vācieši esot bijuši pat tik labestīgi , ka bērniem regulāri devuši pārtiku, dažādus saldumus utt.- tas ir fakts , ko esmu dzirdējusi no konkrēti no savas ģimenes locekļiem, kuri nu jau Mūžībā.

Atbildēt

bēga gan

11.05.2020. 20:41

tieši no krieviem, jo vācu okupācijas laikā tika izvērsta propaganda gan pret žīdiem (šo vārdu toreiz lietoja), gan pret čeku, publicējot fotogrāfijas ar čekas pagrabos nomocītajiem upuriem. Un protams atcerējās arī pirmo izsūtīšanu uz Sibīriju. Nabadzīgie zemnieki nebēga, tie no krieviem tā nebaidījās, jo pirms kara ienākuši, tie piešķīra kalpiem zemi no saimnieku īpašuma.
Cik dzirdēts no lieciniekiem, vācieši pret latviešiem izturējušies solīdi, nu protams, ja nebija pretošanās okupācijai.

Atbildēt

jaajaa

11.05.2020. 20:39

…:D...sorry, šo komentāru varat nelasīt...vienkārši baigi "nagi niezēja" kaut ko uzrakstīt...ja jau visi, tad es arī...:)

Atbildēt

Jā, bet

11.05.2020. 20:34

»

Genplan

Sēdies, divi. Plāns Ost attiecībā uz latviešiem: 70% deportēt aiz Urāliem, pārējos pārvācot. Bet oficiāla Latvijas propoganda par šo ērti aizmirsa. Švakas latviešiem zināšanas par savu vēsturi. Palasi kaut vai Wikipedia Generalplan Ost


Par ko jūs te plēšaties? Vai tad kāds te Hitleru aizstāv? Kāda jēga stīvēties par to, kurš okupants ir tas labākais? Hitlera piemiņai neviens te svētkus nerīko. Fakts tikai tāds, ka Latvijas nacionālo valsti neiznīcināja vis Hitlers, bet gan PSRS okupācija. Hitlers pēc tam iebruka Padomju savienībā un Latviju no PSRS okupācijas atbrīvoja, aizstājot to ar savu okupāciju. Pēc tam padomju karsaspēks Hitleru padzina un atkal atjaunoja šeit savu okupācijas režīmu. Un šai okupācijai par godu tad šeit svētki tiek svinēti. Bet Kadišs ir uztraucies par to, ka kovida dēļ tie svētki netika pietiekami krāšņi nosvinēti.

Atbildēt

hm

11.05.2020. 20:27

»

drošākā vieta bija Vācija, no kurienes vēlāk pārcēlās uz ASV,Kanādu,Zviedriju,Angliju.Austrāliju un citām valstīm.Uz uzvarētājzemi gan neviens nebēga.No uzvarētājzemes vēlāk bēga uz Latvijas PSR.tagad nav kur nospļauties,lai kādam uzvarētājam netrāpītu


Bēgļu gaitas nav saistītas ar pārvietošanos pār robežu, bet ar karadarbību apdzīvotās vietās. Lai nenošauj.
Runājot par pašiem bēgļiem, uz Vāciju nebēga. Uz Vāciju ielādēja vagonos un nosūtīja darbā. Līdzīgi kā uz Sibīriju.
Bēgļi, kuri devās līdzi armijas virzienā, gan krievu, gan vācu, bija kaut kā saistīti ar patāvošo iekārtu vai zināja, ka pretējā puse viņus nepažēlos.
Cilvēki, kuriem bija ko zaudēt, tie devās uz Gotlandi un citu miera ostu. Cilvēki, kuriem nebija, ko zaudēt, nekur nebēga.

Atbildēt

Genplan

11.05.2020. 19:52

»

:):):(((

70% latviešu aiz Urāliem nebūtu, nav tādu skaitļu nevienā vācu plānā, bet tie 20% , kas nonāca Gulagā u.c. padomju vergu nometnēs, pat just vairs nespēja - par dzīviem miroņiem viņus pārvērta. To nevar aizmirst, un tāpēc ienīstu IKVIENU, kas svin 2.PK uzvaru 9.maijā pie okupantu pieminekļa...


Sēdies, divi. Plāns Ost attiecībā uz latviešiem: 70% deportēt aiz Urāliem, pārējos pārvācot. Bet oficiāla Latvijas propoganda par šo ērti aizmirsa. Švakas latviešiem zināšanas par savu vēsturi. Palasi kaut vai Wikipedia Generalplan Ost

Atbildēt

11.05.2020. 19:48

»

hm

Bēgļu gaitas ir, kad ar visu savu iedzīvi, kura ietilpināta ratos, ar bērniem pārvietojas uz drošāku vietu, kur nenotiek karadarbība


drošākā vieta bija Vācija, no kurienes vēlāk pārcēlās uz ASV,Kanādu,Zviedriju,Angliju.Austrāliju un citām valstīm.Uz uzvarētājzemi gan neviens nebēga.No uzvarētājzemes vēlāk bēga uz Latvijas PSR.tagad nav kur nospļauties,lai kādam uzvarētājam netrāpītu.

Atbildēt

Aināram svētki

11.05.2020. 19:41

Ir uzvarēts 'fašisms"."Nacionālajiem idiotiem" nav tiesību aizliegt svinēt.Viņi arī neaizliedz,bet Aināram vienalga nav labi.Ko nu?

Atbildēt

hm

11.05.2020. 19:32

»

tie bija

sarkanie "atbrīvotāji"no kuriem cilvēki bēga.Tā,lūk


Bēgļu gaitas ir, kad ar visu savu iedzīvi, kura ietilpināta ratos, ar bērniem pārvietojas uz drošāku vietu, kur nenotiek karadarbība.
Šai gadījumā dzīvība svarīgāka gan par sarkanajiem, gan baltajiem.

Atbildēt

pietiek lasītājs

11.05.2020. 19:29

Kadiš, uzraksti par 1920.gada 11.augustu - dienu, kad beidzās Latvijas-Krievijas karš un par Latvijas uzvaru šajā karā. Šī ir latviešu svētku diena!

Atbildēt

to Paija

11.05.2020. 19:28

»

Paija

Personīgi es to nevaru ne piedot, ne aizmirst, kā mana vectēva ģimeni tikai tādēļ, ka viņi bija darbīgi un veiksmīgi zemes apsaimniekotāji , gribēja izsūtīt uz Sibīriju un tikai laimīgs gadījums viņus paglāba no posta un ļaunuma Sibīrijā...


Kā tad ir ar Levita tēvu, kurš 1940.gadā bija sarkano komisārs, ekspropriēja īpašumus? Sākoties karam, aizmuka līdz ar krieviem uz Maskavu. Pēc kara esot dzīvojis pretī čekas mājai Ļeņina ielā tātad atņemtā dzīvoklī? Tagad naciķi stāsta izpreparētu biogrāfiju.

Atbildēt

tie bija

11.05.2020. 19:25

sarkanie "atbrīvotāji"no kuriem cilvēki bēga.Tā,lūk!

Atbildēt

Ex-seržants

11.05.2020. 19:24

Autors apraksta sava tēva dzīves stāstu. Ka izriet no rakstītā, tad bija Latvijas armijas kadru virsnieks un tātad, diez vai komunists pēc pārliecības, kas ļautu domāt, ka iestājas okupantu armijā labprātīgi. Netaisoties šeit nevienu nosodīt, vēlos pieminēt savu tēvoci. Dzimis pirmskara Daugavpilī vietējā poļu ģimenē, pēc nacistu iebrukuma, būdams 18 gadus vecs, iesiastījās jauniešu pagrīdes organizācijā, kas, ņemot vērā pieredzes un atbilstošas sagatavotība trūkumu, drīz vien tika atklāta no Gestapo (nacistu slepenpolicija) puses un gandrīz visi tās dalībnieki tika arestēti un nošauti. Tēvocim laimīgas sagadīšanās dēļ izdodas paglābties no aresta un turpināt cīņu Armia Krajowa (poļu bruņotas pagrīdes formācijas kas cīnījās pret okupantiem un atradās Polijas likumīgās valdības emigrācijā pakļautībā) rindās sākotnēji Viļņas apgabalā un vēlāk Baltkrievijas mežos, kur viņa vienība darbojās gan pret nacistiem , gan pret padomju partizāniem. Pēc kara beigām nokļūst NKVD lēģerī Krievijā no kurienes izbēg un caur dažādam peripetijām, kas varētu noderēt action filmas scenārijam, ar viltotiem dokumentiem nokļūst Polijā, kas tolaik atradās padomju kontroles zonā. Pēc kāda laika, kad bija noriebusies, kā pats vēlāk teica visa tā melīguma un kolaboracionisma atmosfēra, bēg uz Rietumvāciju, kur līdz mūža beigām nostrādā raidstacijā “Radio Brīvā Eiropa”, dodot savu ieguldījumu padomju režīma sabrukšanā Austrumeiropā.

Atbildēt

hm

11.05.2020. 19:19

»

varētu padomāt

kara pēdējā gadā iedzīvotāji bēga no vācu okupantiem


Kad nāca frontes līnija, cilvēki devās bēgļu gaitās. Tā tas notika.

Atbildēt

Hohoho

11.05.2020. 19:16

»

varētu padomāt

kara pēdējā gadā iedzīvotāji bēga no vācu okupantiem


Latvieši bēga no vācu okupantiem uz Vāciju! Hohohoho...neizbrīna tādi Stroda pētījumi, jo viņa uzvārds atrodams starp čekas aģentiem.

Atbildēt

juris

11.05.2020. 19:10

»

hm

Tavs komentārs ir pilns ar muļķībām...


Tu idiot neko neesi dzirdējis par kara vešanas likumiem? Esi dzirdējis par Hāgas konvenciju? Ženēvas konvenciju? Man ir aizdoma, ka tu neesi dienējis armijā un tev nav ne mazākās sajēgas kas ir karavīrs, kāda ir karavīra dzīve, kā karavīrs uztver pretinieka puses karavīru un galu galā kā karavīrs nogalina citu karavīru.

Atbildēt

hm

11.05.2020. 19:10

»

:(

Varat precizēt - kur un kad vācieši to izdarīja? Nerunāsim par tām šausmām, kad Latvijā iznīcināja žīdus. Nebūs daudz latviešu ģimeņu, kas varēs nosaukt kaut vienu no savas ģimenes, ko iznīcināja vācieši, pretēji tam, gandrīz katrā latviešu ģimenē ir stāsti par PSRS okupantu zvērībām...


Vikipēdija. tabulā "Iedzīvotāju zaudējumi Otrajā pasaules karā" vācu okupantu nošauto un deportēto civiliedzīvotāju skaits 1941.—1945. gados rēķināts uz apmēram 90 000 cilvēku.[26] Heinrihs Strods tabulā "Latvijas civiliedzīvotāju aptuvenie zaudējumi nacistu okupācijas laikā (1941. gada 23. jūnijs — 1945. gada 9. maijs)" uzrāda, ka vācu okupācijas laikā nogalināja ap 90 000 (4,5%) Latvijas civiliedzīvotāju, bet pavisam kopā tika represēti 123 000 Latvijas iedzīvotāju.[27] Dominējoši lielākais vairākums no nogalinātajiem bija Latvijas ebreji. Šajos zaudējumos netiek ierēķināti bruņotajās vienībās mobilizētie un karā kritušie, kā arī kara pēdējā gadā no Latvijas evakuētie un aizbēgušie iedzīvotāji.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

11.05.2020. 19:06

»

Ex-seržants

Šī gada 17.aprīli pazīstamais WWII perioda pētnieks un grāmatas “Ledlauzis” autors Viktors Suvorovs (īstajā vārdā Rezuns) sniedza interviju Krievijas blogerim par WWII tēmu. Pilnu interviju var noskatīties šeit- https://youtu.be/cJmsOPafSlI...


Jepp!
Turklāt pamatideja, kāpēc Staļins tā darija, ir perfekti atbilstoša tā laika sovjietu ideoloģijai - inspirēt Hitleru Eiropas iekarošanai, tad uzbrukt, "atbrīvot" Eiropu no Hitlera un pabāzt Eiropu zem komunisma zīmoga.

Rainis reiz sacīja, ka augstāka ideja nepazīstot cilvēka žēluma.

Atbildēt

:):):(((

11.05.2020. 19:05

»

Genplan

Nu baltvācieši iespējams būtu šeit veiksmīgāki


70% latviešu aiz Urāliem nebūtu, nav tādu skaitļu nevienā vācu plānā, bet tie 20% , kas nonāca Gulagā u.c. padomju vergu nometnēs, pat just vairs nespēja - par dzīviem miroņiem viņus pārvērta. To nevar aizmirst, un tāpēc ienīstu IKVIENU, kas svin 2.PK uzvaru 9.maijā pie okupantu pieminekļa!!!!

Atbildēt

Ex-seržants

11.05.2020. 18:58

Šī gada 17.aprīli pazīstamais WWII perioda pētnieks un grāmatas “Ledlauzis” autors Viktors Suvorovs (īstajā vārdā Rezuns) sniedza interviju Krievijas blogerim par WWII tēmu. Pilnu interviju var noskatīties šeit- https://youtu.be/cJmsOPafSlI .
Galvenā doma ir tā, ka PSRS ir nevis līdzvainīgs ar nacistiem kara izraisīšana , bet gan galvenais šīs asinspirts inspirētājs un autors pamato šo domu ar trim vēsturiskiem faktiem. Pirmkārt, Staļins, apejot, Versaļas līguma nosacījumus, palīdzēja Vermahtam uzaudzēt muskuļus. Otrkārt, Staļins nodrošināja nacistu uzvaru vēlēšanās dodot rīkojumu Vacijas komunistiem izjaukt vienoto bloku ar sosciāldemokrātiem un treškārt, kā loģisks turpinājums iepriekšējam, Molotova-Ribentropa pakts ar sekojošu Vācijas nodrosināšanu ar resursiem no PSRS puses un WWII sākums ar koordinētu abu pušu darbību līdz pat 1941.gada 22 jūnijam.
Otra šī pereioda petnierka Marka Soloņina viedoklis šai jautājuma ir līdzīgs.
Secinajums. Post-sovjetiem būtu nevis jāsvin , bet intensīvi jākaisa sev pelnus uz galvas.

Atbildēt

:(

11.05.2020. 18:58

»

hm

Noņem savas rozā brilles, un ieraudzīsi, ka par Latviju cīnījās arī Sarkanajā Armijā


Varat precizēt - kur un kad vācieši to izdarīja? Nerunāsim par tām šausmām, kad Latvijā iznīcināja žīdus. Nebūs daudz latviešu ģimeņu, kas varēs nosaukt kaut vienu no savas ģimenes, ko iznīcināja vācieši, pretēji tam, gandrīz katrā latviešu ģimenē ir stāsti par PSRS okupantu zvērībām!

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

11.05.2020. 18:52

»

Ex-seržants

Pieļauju, ka arī Rietumos ir ļaudis , kam maz sajēgas par šo karu un tā sekām, tāpēc kaut ko tur svin. Vāciēšiem būtu janožēlo nevis jāsvin, līdzīgi kā franču kolaboracionistiem. Vismazāk jau būtu jasvin Baltiešiem un Austrumeiropas tautām, kuras, Jaltā notikuša tirgus dēļ nokļuva padomju okupācijas...


Pieļauju, ka par šo karu ir maz sajēgas ne tikai Rietumos. Iespējams, Suvorovs "Ledlauzī" ir vistuvāk patiesībai, jo viņa skatījumā daudzi pužļa gabaliņi saliekas kopā.

Cits jautājums - cilvēki, kuri kaut ko svin vai, tieši otrādi, sēro. Tas ir atsevišķs stāsts, jo ierauti senču likteņi. Atslēga laikam ir dziļā pieņemšanā, ka toreiz bija tā, kā nu bija.

Atbildēt

hm

11.05.2020. 18:51

»

patriots

Gandrīz katru gadu 18.novembrī


Un cik tādu patriotu salasījās pa visu Latviju?
Un būtu zinājis, ka Čakste par prezidentēšanu noteica sev algu - miljons latu nebūt ne bagātajā tā laika Latvijā. Šaubos vai būtu gājis.

Atbildēt

Žulis

11.05.2020. 18:51

Nu ko, cilvēks ir izteicis savu viedokli. Lamāt, apsaukāties vai censties viņam kaut ko pierādīt ir bezjēdzīgi. Bezjēdzīgi tādēļ, ka cilvēks dzīvo savā pasaulē, kur viss ir salikts pa plauktiņiem ar klāt piekārtām birkām. Fašisti un Hitlers ir sliktie. Komunisti un Staļins – labie, jo atbrīvoja Latviju no sliktajiem. Šī cilvēka garīgajā pasaulē nav nojēgas par Latviju kā Tēvzemi un piederību latviešu tautai viņš saista tikai ar latviešu valodas prašanu. Viņš kaut kur savas apziņas dziļākajos apcirkņos ir nobāzis tās trūcīgās zināšanas par Latvijas valsts pirmajiem 20 pastāvēšanas gadiem, kad uzplauka latviešu tautas kultūra un nacionālā pašapziņa. Kad latvieši bija saimnieki savā zemē un guva kolosālus panākumus ekonomikā. Viņš neko nezin par Baigo gadu, kad Latvijā iebrukušie komunisti, kuru svētkus viņš te aizstāv, masveidā sadistiski slepkavoja latviešu tautas inteliģenci. Kā lai viņš saprot, ka daudzi latvieši kara beigās, kad fronte atkal tuvojās Latvijai, aizgāja leģionā tieši tādēļ, lai nepieļautu šo sarkano zvēru atkārtotu plosīšanos Latvijā? Viņa uztverē tie ir visīstākie fašisti. Kā lai viņš saprot, ka 9. maija svētki īstenībā ir komunistu triumfa svētki, bet latviešu tautai tie simbolizē kārtējās PSRS okupācijas sākumu. Viņš padomju armijā redz tikai cēlos atbrīvotājus, jo neko nezin par tiem briesmu darbiem, ko šie “atbrīvotāji” pastrādāja “atbrīvotajā” Vācijā, kad pilsētas un to civiliedzīvotāji vairākas dienas tika atdoti karavīru patvaļai. Viņam šobrīd ir piemirsies kas notika ar latviešiem pēc “atbrīvošanas”, kad sadzīti kravas vagonos sievietes, bērni, veci cilvēki ceļoja uz Sibīrijas nāves nometnēm. Tos, kas kaut ko tādu zina vai atceras, viņš sauc par “nacionālajiem idiotiem”. Viņš gan te runā par okupācijas administrāciju, kas valda Latvijā, bet nesaprot, ka tā īstenībā ir tās pašas komunistu varas pēctecība kapitālisma mērcē. Viņš ir sašutis. Bet par ko? Viņš raksta: “nevienam nav tiesību aizliegt pieminēt savu aizsaulē aizgājušo tēvu, vectēvu un vecvectēvu”. Bet kurš tad to ir aizliedzis? Visus šos gadus viņi tur ar mūsu “okupācijas administrācijas” svētību pompozi taisa to pieminēšanu. (Interesanti, ka savu pieminēšanu un ziedu nolikšanu viņi taisa vietā, kur karātavās savulaik karājās vācu virsnieku līķi. Tad kam viņi īsti liek ziedus un ko piemin?). Šogad vienīgi viņiem vīrusa dēļ bija liegta tā kolektīvā šnabja dzeršana, “guļankas” un publiska lielīšanās ar saviem varoņdarbiem. Bet Kadiša kungs jau svētā sašutumā cep augšā rakstu viņu aizstāvībai. Šādi viņš grib ieriebt tai “okupācijas administrācijai”. Smieklīgi, ja nebūtu tik skumji.

Atbildēt

ha-ha

11.05.2020. 18:51

»

Korfa

Un kā tie latvieši nokļuva sarkanajā armijā


Komentārus lasīt rodas iespaids,kā Latvijā nav bijusi okupēta,nav bijuši kolaboranti,bet,ja ir bijis,tad pēdējais laiks visu aizmirst un izlikties kā prezidenta tēvs nav bijis sarkanais komisārs un pats ar man neizprotamu un miglainu biogrāfiju,kā okupantu aktīvākie atbalstītāji nav tagadējie miljonāri un naudīgāko valsts amatu un ordeņu īpašnieki,kā no Latvijas nav aizdzīti pusmiljons,kā Latvija nav stabīla ES nabagu trijotnes dalībvalsts ar tendenci uz jauniem nabadzības un sociālās nevienlīdzības rekordiem.Galvu smiltīs,pakaļu gaisā,pakaļā karogu un-die's svētī Latviju!

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

11.05.2020. 18:46

»

Ainār Kadiršin!

Visu laiku jutu, lasot tavus penterus, kaut kas ar tevi nav riktīgi. Tagad atklāji patiesību. Tu esi sists ar krieva taisnību. Tagad saprotu, kāpēc tev neiet, tiesa bijsi netaisna, ģimene izjuka, īpašumus pazaudēji, valsts pat kontu bankā iztīrīja. Tev nekas neatliek, kā rakstīt Pietiek līdz mūža galam...


Tu vari autoru izsmiet. Ne visam piekrist. Vai vispār nepiekrist. Taču šim cilvēkam ir viena kvalitāte, kas izraisa cieņu - viņš ir dumpinieks! Atšķirībā no tevis, kas spēj tikai "diršin" dīvānā, viņš cīnās.

Kā zinu, ka tu spēj tikai "diršin" dīvānā? Tas ir vienkārši. Tevi patiesībā tracina, ka Kadišs ar savu rīcību uzrāda tavu gļēvulību. Ja tas tā nebūtu, tu viņam neuzbruktu.

Atbildēt

patriots

11.05.2020. 18:45

»

hm

Cik reizes, patriot, Padomju laikā apmeklēji Čakstes pieminekli


Gandrīz katru gadu 18.novembrī.

Atbildēt

Ex-seržants

11.05.2020. 18:41

»

Victory in Europe Day

Victory in Europe Day is the day celebrating the formal acceptance by the Allies of World War II of Nazi Germany’s unconditional surrender of its armed forces on Tuesday, 8 May 1945, marking the end of World War II in Europe. Several countries observe public holidays on the day each year, variously ...


Pieļauju, ka arī Rietumos ir ļaudis , kam maz sajēgas par šo karu un tā sekām, tāpēc kaut ko tur svin. Vāciēšiem būtu janožēlo nevis jāsvin, līdzīgi kā franču kolaboracionistiem. Vismazāk jau būtu jasvin Baltiešiem un Austrumeiropas tautām, kuras, Jaltā notikuša tirgus dēļ nokļuva padomju okupācijas zonā.

Atbildēt

:):):):):):)

11.05.2020. 18:39

»

Generalplan Ost

“Kas attiecas uz latviešu likteni gadījumā, ja Vācija uzvarētu karā, to pauž 1942. gada rudenī izstrādātais "Kolonizēšanas ģenerālplāns" (Generalsiedlungsplan), kas paredzēja pievienot Lielvācijai 330 000 km² plašu teritoriju, nometināt tajā 12 210 000 vāciešus, pirms tam deportējot aiz Urāliem 30 800...


Mēs šodien būtu daudz veiksmīgāki, ja Latvijas teritorijā būtu nometināti vācieši (tie paši baltvācieši, kuri izvācās īsi pēc kara un līdzīgi) nekā tie simti tūkstoši sobakēviča tipa cilvilokupantu no Austrumiem.

Atbildēt

Cēloņi

11.05.2020. 18:39

Līdzjūtība tēva liktenim, kas nonāca impēriju gaļas mašīnā. Bet dēliem jābūt prātīgākiem, lai neradītu jaunu gaļas mašīnu. Ne I n II PK neradās tukšā vietā. Ar līdzīgiem rūgtumiem un citu vainīgo meklēšanu uzplaukst revanšisms, rasisms, utt.

Atbildēt

hm

11.05.2020. 18:38

Cik reizes, patriot, Padomju laikā apmeklēji Čakstes pieminekli?

Atbildēt

Ainār Kadiršin!

11.05.2020. 18:36

Visu laiku jutu, lasot tavus penterus, kaut kas ar tevi nav riktīgi. Tagad atklāji patiesību. Tu esi sists ar krieva taisnību. Tagad saprotu, kāpēc tev neiet, tiesa bijsi netaisna, ģimene izjuka, īpašumus pazaudēji, valsts pat kontu bankā iztīrīja. Tev nekas neatliek, kā rakstīt Pietiek līdz mūža galam un pasaulei izkliegt savas sāpes. Jo taisnību neatrast! Un kuru tas interesē. Gudrie zin, ka taisnība ir tikai viena. Tā, ko neuzzin citi.

Atbildēt

hm

11.05.2020. 18:35

»

:(

Par latviešu tiesībām dzīvot uz šīs zemes cīnījās tie, kas pēc 1941.gada deportācijām un zvērībām Stūra mājā, ko veica PSRS okupanti, gāja cīnīties pret šo šausmīgo "bidlu" masu - Sarkano armiju


Noņem savas rozā brilles, un ieraudzīsi, ka par Latviju cīnījās arī Sarkanajā Armijā.
Vācieši šeit 3 gados noknieba 90 000. Un tā vajadzēja? Viņi bija labie?

Atbildēt

es nemaz

11.05.2020. 18:33

»

hm

Tu nepārstāvi visus latviešus un nevari runāt viņu vārdā. Tie 70 000, kuri cīnījās Sarkanajā Armijā arī bija latvieši


nerakstu,ka pārstāvu visus latviešus.Tu,starp citu,arī nepārstāvi.Es tikai minēju un varu atkārtot,ka latvieši pie tā p[retīgā staba neiet un nav nekad gājuši,arī tie,kuri bija spiesti karot sarkano pusē.Pat vienas rokas pirkstu ir par daudz,lai nosauktu tos latviešus,kas jebkad turp ir gājuši gavilēt.Patiesība nepatīk?

Atbildēt

Kas ir

11.05.2020. 18:32

Ainārs Kadišs?

Atbildēt

hm

11.05.2020. 18:31

»

Korfa

Tad lūk, tie latvieši, kuri bija prettiesiski iesaukti sarkanajā armijā, un tādu bija vairākums, nekad nesvinēja 9.maiju un viņi apzinājās, ka 9.maijā sākās jauna krievu okupācija. Viņi pieminēja kritušos un nolādēja gan staļinu, gan totāli stulbos krievu komandierus un vienkāršos krievu karavīrus, ...


Tavs komentārs ir pilns ar muļķībām.
Kara laikā nepastāv tiesiskums. Ja tu neierodies uz aicinājumu, atbrauc un tevi nošauj kā dezertieri, ko man stāstīja par iesaukumu vācu armijā.
Krievus Latvijā atbalstīja daudzi latvieši un gan jau arī gāja dienēt. Ja viņi būtu palikuši te, nebūtu devušies līdzi, viņus nošautu kā komunistus vai nomocītu kā gūstekņus.

Atbildēt

:(

11.05.2020. 18:28

»

hm

Šodienas Latvijas, ne Padomju Savienības informācija par karu, sniedz ziņas, ka Sarkanajā Armijā pret Vāciju karoja ap 70 000 latviešu...


Par latviešu tiesībām dzīvot uz šīs zemes cīnījās tie, kas pēc 1941.gada deportācijām un zvērībām Stūra mājā, ko veica PSRS okupanti, gāja cīnīties pret šo šausmīgo "bidlu" masu - Sarkano armiju!

Atbildēt

:(

11.05.2020. 18:24

"Tie ir visu to cilvēku svētki, kuri priecājas par to, ka beidzies viens no asiņainākajiem kariem cilvēces vēsturē, to svētki, kuri piemin savus ierakumu dubļos palikušos vai tankos dzīvus sadegušos senčus....."

Protams, bet autors jauc datumus - normāli cilvēki šos svētkus svin 8.maijā! Savukārt 9.maiju Pārdaugavā svin tie kretīni, kas nesaprot, cik ļoti pazemojoši tas ir Latvijas pirmās brīvvalsts pilsoņiem un viņu pēcnācējiem, kuriem šī uzvara un Sarkanās armijas ienākšana Rīgā sagādāja nebeidzamas ciešanas turpmākajos 50 okupācijas gados!!!!!

Atbildēt

Korfa

11.05.2020. 18:19

»

hm

Un tie, kas vācu armijā, leģionā


Tad lūk, tie latvieši, kuri bija prettiesiski iesaukti sarkanajā armijā, un tādu bija vairākums, nekad nesvinēja 9.maiju un viņi apzinājās, ka 9.maijā sākās jauna krievu okupācija. Viņi pieminēja kritušos un nolādēja gan staļinu, gan totāli stulbos krievu komandierus un vienkāršos krievu karavīrus, kuri bija zagļi, izvarotāji un marodieri.
Man abi vectēvi bija sarkanajā armijā. Abi no Latgales.

Atbildēt

Lapas:    5   4   3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: