Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valda Dombrovska (Vienotība) valdības koalīcijas partneres, apvienības Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pretestība Konkurences padome (KP) priekšsēdes Ievas Jaunzemes atkārtotai apstiprināšanai šajā amatā, motivēta ar tā saukto politisko tirgu, nevis objektīviem iebildumiem. Par ZZS ministru atbalstu Jaunzemei, kuru atkārtotai apstiprināšanai (lemj valdība) šajā amatā virza ekonomikas ministrs Artis Kampars (Vienotība), zaļzemnieki prasa amatu bijušajam zemkopības Mārtiņam Rozem.

Jau pērn rudenī ZZS Rozem bija nolūkojuši siltu vietiņu Ekonomikas ministrijas (EM) pārraudzībā esošās Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomē. Kampara iebildumu dēļ Roze šo amatu neieguva un decembra beigās uz SPRK padomes locekļu amatiem tika izsludināts jauns konkurss.

Tomēr, kā liecina informācija, kas ir Pietiek rīcībā, no eksministra Rozes iekārtošanas kādā no EM pārraudzībā esošām institūcijām ZZS pēc izgāšanās ar SPRK padomes locekļa vietu nav atkāpusies.

Kampara pretestība Rozes iekārtošanai kādā no EM pakļautajām institūcijām vai kapitālsabiedrībām arī esot galvenais iemesls, kāpēc ZZS iecirtusies par Jaunzemes atkārtotu apstiprināšanu.

Ņemot vērā, ka Kampara ieskatā Jaunzeme ir pelnījusi atkārtoti tikt apstiprināta par KP priekšsēdi, ekonomikas ministrs ZZS izvirzītajai prasībai par Rozes iekārtošanu varētu piekāpties. Proti, Vienotības un ZZS līderu neformālās sarunās Rozem piedāvāta vieta valstij piederošajā telekomunikāciju giganta Lattelecom padomē. 

Brīva vietā Lattelecom padomē, kuru vada Gatis Kokins, radusies, jo no Lattelecom padomes locekļa amata pēc kļūšanas par lidostas Rīga valdes priekšsēdi atkāpies ar ZZS cieši saistītais Arnis Luhse.

Valstij Lattelecom pieder 51% kapitāla, šā uzņēmuma akcionāru sapulce, kas tiesīga lemt par padomes locekļiem, paredzēta nākamnedēļ. Valsts daļu Lattelecom akcionāru sapulcē pārstāv Privatizācijas aģentūra, kas ir Kampara pārraudzībā. ZZS kā kandidātu Luhses vietā Lattelecom padomē nosaukusi eksministru Rozi.

Noprotams gan, ka Kampars šādu politiskā tirgus risinājumu neatbalsta. Taču, apjaušot, ka Rozes amata cena ir saistīta ar ZZS atbalstu Jaunzemei, ekonomikas ministrs šīs nedēļas laikā izlemšot, vai virzīt Rozes apstiprināšanu Lattlecom padomē vai tomēr atrast eksministram vietu vēl kādā citā EM pārraudzībā esošā institūcijā.

Novērtē šo rakstu:

2
1