Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Vel pirms dažām dienām it kā Baltkrievijas miliči, armijnieki vai omonieši izmeta savus formas tērpus miskastē, un jau šodien Baltkrievijas milicijas apakšpulkvedis Jurijs Mahnačs gatavojās rakstīt atlūgumu un tāpat informēt visu pasauli. Turklāt Jurija gadījumā mēs redzam absolūti reālu milici, kurš demonstratīvi pamet dienestu sakarā ar neapmierinātību pret esošo režīmu. Bet pirms virtuāli spiest Jurija roku par viņa drosmi, tiksim skaidrībā ar lietām, kas varētu būt Jurija neapmierinātības īstie cēloņi.

Saskaņā ar interviju, ko Jurijs sniedza 2017. gada 28. septembrī, viņa dienesta laiks milicijā tajā laikā bija vairāk nekā 20 gadu. Pamatojoties uz to, viņam vajadzēja sākt dienēt milicijā 1997. gadā.

2019. gada janvārī Jurijs no Baltkrievijas Iekšlietu ministrijas saņem trešās pakāpes medaļu "Par nevainojamu kalpošanu". Šī medaļa tiek piešķirta likumsargiem par 10 gadus ilgu nevainojamu dienestu.

Ņemot vērā to, ka 2019. gadā Jurijs jau vismaz 21 gadu strādāja varasiestādēs, izrādās, ka viņš šo medaļu saņēma ar 11 gadu novēlošanos. Par spīti tam, ka šī konkrētā medaļa nav kaut kāda īpaši nozīmīga balva, tas nav ordenis un to nesniedz ne prezidents, ne pat iekšlietu ministrs.

Pašlaik Jurijam ir apakšpulkveža pakāpe, kuru viņš saņēma 2017. gadā vai pēc 20 gadu dienesta. Saskaņā ar Baltkrievijas likumu "Par civildienestu Baltkrievijas Republikā", lai saņemtu apakšpulkveža pakāpi, ir jānodien tikai 5 gadi. Teorētiski Jurijs varēja saņemt apakšpulkveža pakāpi 15 gadus agrāk.

Izskatās kaut kā dīvaini. Cilvēks, kurš pasaulei sevi pasniedz kā taisnīguma, godīguma un kompetences zelta standartu, saņem nenozīmīgu medaļu ar 11 gadu nokavēšanos, kā arī ar neticamām grūtībām kāpj pa karjeras kāpnēm.

Ja Jurijam bija vajadzīgs tik ilgs laiks, lai panāktu vismaz kaut kādus ievērojamus panākumus varas iestādēs, tad varbūt viņam nevajadzēja pieņemt pārsteidzīgus lēmumus, kas saistīti ar viņa cīņas par taisnīgumu sākumu? Galu galā viņš burtiski pirms dažām dienām kļuva par cīnītāju pret ļauno Lukašenkas režīmu.

Tā ka ir pilnīgi iespējams, ka šim jau visai pasaulei zināmajam cīnītājam par taisnību būs nepieciešami vēl 20 gadi, lai saprastu vārdu “neatkarība” un “demokrātija” patieso nozīmi.

Vēl viens interesants moments ir tas, ka Jurijs strādā vienā no Lidas milicijas iecirkņiem. Lida ir maza pilsēta, kas ģeogrāfiski atrodas 50 km attālumā no Lietuvas robežas.

Vai ir iespējams, ka nav nejaušība tas, ka viens no Baltkrievijas tiesībaizsardzības pretvaldības satricinājumu cēloņiem ir radies vietā, kur vieglo un skaisto Eiropas dzīvi var redzēt no daudzdzīvokļu mājas jumta? Un vai ir iespējams, ka Jurijs tieši domā par tuvumu šai vieglajai un skaistajai dzīvei, nevis domā par savas valsts suverenitāti, un tāpēc ir devis piekrišanu sava vēstījuma filmēšanai un publicēšanai?

Es domāju, ka nebūs lieki atcerēties, ka opozīcijas kandidāte uz prezidenta amatu Svetlana Tihanovska jau ir sākusi dzīvot vieglo un skaisto Eiropas dzīvi, pārceļoties... jūs nekad neuzminēsit, uz kurieni. Jā, jā, uz to pašu Lietuvu. No viņas vārdiem - saistībā ar draudiem.

Un desertam - kāpēc plašsaziņas līdzekļi visā pasaulē izlēma, turklāt vienlaikus, ka tieši viduvēja Baltkrievijas ciema miliča viedoklis pēkšņi kļūst interesants simtiem miljonu cilvēku visā pasaulē, ieskaitot tos, kuri pat nezina, kur tāda Baltkrievija atrodas pasaules kartē?

Baltkrievijas medalu apraksts

http://president.gov.by/ru/medali-respubliki-belarus

Likums «О государственной службе в Республике Беларусь»

https://mogilev.ohrana.gov.by/2016/11/24/%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8F%D0%B4%D0%BA%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B6%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B1%D1%8B-%D0%B2-%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B0/

28.septembra intervija par Jurija darba stāžu un apakšpulkveža pakāpes piešķiršanu

https://www.pvlida.by/index.php/news/vse-novosti/item/5590-na-zashchite-zhizni-i-zdorovya-grazhdan

Par medaļu piešķiršanu Jurijam

https://pvlida.by/index.php/news/vse-novosti/item/6611-lidskij-rovd-podvel-itogi-2018-goda-prestuplenij-stalo-menshe-raskryvaemost-vyrosla

Links uz videoziņu

https://www.delfi.lv/news/arzemes/jus-kars-kokos-celmalas-baltkrievu-apakspulkvedis-par-milicijas-noskanosanu-pret-protestiem.d?id=52387523

Novērtē šo rakstu:

31
59