Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Vairāku Inčukalna nevalstisko organizāciju vadītāji, kā arī iedzīvotāji ir adresējuši vēstuli Valsts vides dienestam, paužot satraukumu ap notiekošo pie gudrona dīķiem – īpaši saistībā ar postījumiem videi. Institūcijas tiek lūgtas nepievērt acis, bet rūpīgi pārbaudīt, kur ir palikušas nocirstās priedes, kas darbu rezultātā nokalta, kā arī izvērtēt riskus gruntsūdeņu un dzeramā ūdens piesārņojumam.

Ar satraukumu vēršamies pie jums ar lūgumu veikt steidzamu situācijas analīzi Inčukalna gudrona dīķu teritorijā saistībā ar iespējamo vides piesārņojumu, ko pašreiz radījuši darbi, kas, iespējams, netiek veikti atbilstoši visām vides prasībām.

Vairākiem apkārtnes iedzīvotājiem ir radušās bažas par to, ka gudrons netiek izrakts pilnībā un turpina piesārņot vidi, kā arī tas atrodas atklātā veidā un, mūsuprāt, netiek pienācīgi uzglabāts. Izsakām arī bažas par sekojošo:

- slikta (iespējams, pat bīstama) dzeramā ūdens kvalitāte Inčukalna apkaimē (Gaujas tuvumā);

- aizdomīgas ķīmisku vielu smakas apkaimē;

- bojā gājušas daudzas priedes, kas varētu liecināt par būtisku piesārņojumu apkārtnē (nozāģēto koku atrašanās vieta nav zināma);

- bažas par gruntsūdeņu un Gaujas piesārņojumu.

Lai gan daudziem iedzīvotājiem ir sajūta, ka situācija no valsts institūciju puses netiks risināta, lūdzam jūs nepievērt acis uz notiekošo, bet gan steidzami veikt pārbaudes un analīzes un publiski paziņot par rezultātiem, lai apkaimes iedzīvotājiem būtu pārliecība par to, ka var turpināt droši dzert dzeramo ūdeni, ka zeme un gaiss ir tīri un ka Gaujas upe netiek piesārņota.

Ceram uz valsts institūciju atklātību un operatīvu rīcību.

* 11 paraksti no NVO vadītājiem, aktīvistiem un citiem inčukalniešiem (paraksti un vārdi ir vēstules oriģinālā, kas adresēts institūcijai, nosūtīts pa pastu).

Novērtē šo rakstu:

24
3