Menu
Pilnā versija
Foto

Par Īvānu un pašiem

Ēriks Stendzenieks · 31.03.2019. · Komentāri (73)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Edge

31.03.2019. 20:17

»

A.P.

Īvāna "piarēšana" nebūt nesākās ar nekrologu, kā muld tukšgalvis Mikoss. Tā sākās ar Īvāna un A.Snipa rakstu "Lit.un Mākslā" 1986.g.17.X "Par Daugavas likteni domājot". Raksts ievadīja PSKP/VDK tipveida projektus nacionālajās republikās, lai iekustinātu tautas masas. Katrā republikā "tauta" sargāja ...


Lai "masu" iekustinātu sev vēlamajā virzienā - vajag mācēt "masu" sagatavot un novest līdz vajadzīgajai kondīcijai. Pirms Īvāna un Snipa jau ražīgi pastrādāja daudzi citi.
Mācās, študenti - pamācas no "dziesmotās revoļūcijas" taisītājiem!
Knuts Skujenieks"Bet kāpēc 1988. jūnija plēnuma spiritus movens bija tieši Rakstnieku savienība?
Atbilde jāmeklē jau 1962. gada sākumā." (Jaunā Gaita Nr. 257. jūnijs 2009 )
Vizma Belševica:“Var jau būt, ka es par augstu novērtēju mūsu radošo inteliģenci. Bet redzi: tas, ko mēs pilienu pa pilienam gatavojām, nevar notikt vienā gādā. Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien. Mēs pie tā strādājām visu savu mūžu."
( No Rolfa Ekmaņa intervijas Parīzē 1989. gadā. Vizma Belševica, “Raksti”, 4. sējums. Rīga: Jumava, 2002.)

Atbildēt

U.U.

31.03.2019. 19:47

»

Līga Muzikante

Šeit intervija ar Pilsoņu Kongresa Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Antonu Mikosu, kurā viņš pastāsta arī par Daini Īvānu: http://fronte.lv/2019/03/ka-lpsr-par-lpsr-partapa-1-dala


Kungs Mikoss stāsta pasakas šauru pieru līmenī. Viņš nav labāks par īvānu, kuŗš ir pilnīgs muļķis un tāpēc turpina dziedāt veco dziesmu ar tantiņas dāvināto un auseklīšiem ornamentēto svīteri. Šis Mikoss kungs faktiski ir slīpētāks, jo mēģina iepūst miglu acīs, liekot domāt, ka pilsoņu kongress nebija tāds pats VDK projekts kā LTF, LNNK utt. Mikoss blādās vispār par PSRS sabrukumu, vietvalžu izvēli utt. Mikoss ir prasts līmenis.

Atbildēt

Kurmis

31.03.2019. 19:29

»

Izlasīju

Infantils raksts - ko gan vēl piebilst...


Tas mūsu šodienas Lāčplēsis bija padomju okupantu izvirzīts ,izdarīgi centigs ideologs,okupantu armijas virsnieks,kolaborantu puča organizētājs ,Bangerska līmeņa muldoņa,tagad dažu kolaborantu elks ar Grantiņa plakātu kaklā.

Atbildēt

Līga Muzikante

31.03.2019. 19:13

Šeit intervija ar Pilsoņu Kongresa Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Antonu Mikosu, kurā viņš pastāsta arī par Daini Īvānu: http://fronte.lv/2019/03/ka-lpsr-par-lpsr-partapa-1-dala/

Atbildēt

toreiz

31.03.2019. 19:08

Varēja arī vienkāršāk rakstīt nekrologu, nu bet, ja ir literāta talants, tad jau... Mums vidusskolā bija tāds vecs vēstures skolotājs, kurš reizēm pateica arī ko patiesu. Par Brežņevu viņš teica, ka tas nav īstais rīkotājs, viņš tikai ārēji pilda šo lomu.
Bet tas, ko reklāmisti saka, nu tas viņiem ir tā kā izdevīgi, vispār reklāmām ir ziedu laiks.

Atbildēt

Izlasīju

31.03.2019. 19:07

Infantils raksts - ko gan vēl piebilst.
"Cīņa", kas publicēja TV žurnālista D.Īvāna rakstu nebija kaut kāda literātu avīžele, bet gan LKP CK, LPSR Augstākās Padomes un Ministru Padomes oficiālais izdevums! Interesants karjeras lēciens Dainītim - no vienkārša TV žurnālista uz galveno partijas avīzi, slavinot dižo aizgājēju!

Atbildēt

Tiesnesis

31.03.2019. 18:38

»

Vai

tas ir tas pats jefiņš, kur par Latvijas simbolu gribēja iesmērēt ZILO GOVI? Reti nepatīkams tips jau no skata


Autors vienkārši jūtas "high", salīdzinot ar parastajiem reņģēdājiem. No šiem augstumiem tad laikam viņš arī rakstījis.

Atbildēt

Bet

31.03.2019. 18:37

»

hā hā hā

man kā literātam


šai izteikā, iespējams, slēpta ironija, pēc principa - savējie sapratīs. Kopumā - ārprāts, ka bija šitā jāizrakstās. Kā arī... maksā par raksta apjomu varbūt. Nerakstīsi - slikts iespaids, varbūt pat izmet no darba. Līdz ar to neviens nezinātu, kas tas tāds Īvāns ir. Strādātu par krāvēju, un cits līderis būtu.

Atbildēt

Pupa

31.03.2019. 18:30

Perfekti, Ērik !
Nav daudz cilvēku, kuri atļaujas runāt pretī liberastu kopkorim. Bļodlaižas iztop jaunajai varai.
Vecās kareives meklē savu vietu vēstures mēslainē - nemirstīgās tukšserdes sarmītes, nellijas, ingas, štruncmanes, pivčiki, martas utml. dzīves apbižotas un lūzeri lej savu žulti pāri Latvijai.
Nopērciet viņām jaunu bateriju! Ja nekā cita vairs nav.

Atbildēt

antons mikoss

31.03.2019. 18:13

No intervijas DDD laikrakstā nr.6(428)...
"...Redziet, kad mirst kādas lielas okupācijas varas “guru”, tad, kā jūs domājat, kurš būs nākamais vietvaldis kādā okupācijas pārvaldes sadaļā?
DDD: Kāds uzticams kolaborants?
A.M.: Tas, kurš raksta nekrologu! 1982. gadā nekrologu Leonīdam Brežņevam rakstīja komunists Dainis Īvāns. Tātad jau tolaik viņš tika izvēlēts par cilvēku, kuram okupācijas vara uzticēs būtisku uzdevumu nākotnē..."
Visu lielo bildi sapratīsiet izlasot visu iterviju.
Stemdzinieks ir ar sīku uzdevumiņu uznācis mums priekšā....

Atbildēt

c'est exact

31.03.2019. 18:00

saprotu, ka tiem, kuri nav piedzīvojuši padomju laikus uz savas ādas, ir grūti saprast un vienīgi tā var attaisnot sarakstītās aplamības un pārmetumus Īvānām. Pat ikviens tehniskās augstskolas beidzējs savā diplomdarba preambulā dvesa saskaņu ar PSKP kongesa programmas materiāliem. Žurnālisti tika īpaši pieskatīti. Un arī tie ziedi bija un pat tanku bučošana no jaunatnes puses, starp kuriem latviešu daudz gan nebija...

Atbildēt

švamme

31.03.2019. 17:52

Sacerējumus skolā arī visiem bija jāraksta, pat ja pamanījies izbēgt no komjaunatnes..

Atbildēt

tā viš i

31.03.2019. 16:57

Kā priekšniecība liek, tā jāraksta... Pat tehniskā jomā, par kuru Ļeņins pat nenojauta, rakstot kursa darbu, ievadā bija jālej ūdens par Ļaņina un PSKP milzīgo ieguldījumu un vadošo lomu!

Atbildēt

Edge

31.03.2019. 16:56

"Tagad atkal vajadzētu darītājus. Paldies."
Lauzt - tas nav celt. Sajūsmināties par Īvāna&auseklīšu paveikto (depopulācija, migrācija, nabadzība, korupcija, parādi) var tikai esošo varnešu d-līdējs.
"Esmu laimīgs cilvēks. Saruna ar Daini Īvānu 60. dzimšanas dienas priekšvakarā"
Viss notika ļoti ātri, bet tas bija pareizi. Pēteris Laķis – ciniķis pēc dabas – reiz teica: “Meitenes un zēni, mums vajag sagraut visu un izmētāt akmeņus tā, lai neviens vairs nevar salasīt.” Viņš domāja padomju režīmu, protams. “Un tad,” viņš teica, “vajag kājas pār pleciem un pievienoties kam citam.” Pēc augusta sākās tas, ko daži uzskata par negatīvo “4. maija republikas” laiku. LTF frakcija AP izira, faktiski jau oktobrī pārstāja eksistēt.

Atbildēt

Jā, bet

31.03.2019. 16:49

Kāda tad ir šī raksta sāls? Nemaz te nesprēgājiet par tiem čekas maisu personāžiem. Jūs paši tajos čekas maisos neesiet tikai tādēļ, ka piedzimāt par vēlu. Toreiz tas bija izdzīvošanas jautājums. Tas vienkārši bija tāds darbs. Arī Dainim Īvānam kā televīzijas redaktoram uzrakstīt to slavinošo piemiņas rakstu Brežņevam bija darba pienākums. Tāpat kā čekistu pienākums bija spīdzināt , nogalināt un izsūtīt līdzcilvēkus, kuri negribāja jūsmot par komunistu varu. Viņi jau nebija ļauni, viņiem vienkārši bija tāds darbs. Un ja arī kāds no viņiem bija ļauns, tad tas jau tagad sen ir nomiris. Tie, kas vēl ir dzīvi, ne pie kā nav vainojami. Bet Īvāns vienkārši ir īsts varonis. Viņš latviešu tautu ir tādai brīvībai mobilizējis, ka maz neliekas. Un visi, kas kritizē Īvānu neprot neko vairāk, kā tikai ēst puņķus. Jā kāds negrib būt puņķu ēdājs, tad viņam ir nekavējoties jāpiekrīt visam, kas te rakstīts. Tāds tad nu īsumā ir raksta autora viedoklis.

Atbildēt

lauķis

31.03.2019. 16:41

Visviedākie vārdi šajā rakstā.
"Lūk, lūk. Tā mēs, latvieši, sveicām PSRS tankus, tā mēs gavilējam par iznīcinātājiem, no kuriem katrs spēj nonest pusi Rīgas.”

Atbildēt

Vai

31.03.2019. 16:28

tas ir tas pats jefiņš, kur par Latvijas simbolu gribēja iesmērēt ZILO GOVI? Reti nepatīkams tips jau no skata!

Atbildēt

hā hā hā

31.03.2019. 16:24

man kā literātam......................

Atbildēt

nacionālsociālists

31.03.2019. 16:19

Tā draņķa 1% padarīto procentu tagad turpina par 99%! Neuzceltā HES vietā OIK miljardi! Migrantiem STOP, tagad aicināsim brālīgos ukraiņus un intelektuālos pakistāniešus! Neuzceltā Rīgas Metro vietā, tagad monstrs Rail Baltic!

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: