Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā noderēs. Ja ES iedos vēl kādu naudiņu, tad būvēsim tālāk. Cik saprotu, tad kaut kā tā domā Satiksmes ministrija un līdz ar to arī ministrs. Un, ja neiedos, vai iedos pēc gadiem desmit?

Cik saprotu, tad no publiski izskanējušās informācijas prioritāte ir „Rail Baltica” pamattrase. Arī tai vēl nav saprotams finansējums, un pašlaik tiek domāts, kā samazināt izmaksas. Tātad loģiski būtu pieņemt, ka ES finansēs vispirms pamattrases izbūvi, bet savienojums ar Rīgas centru un lidostu būs kaut kad vēlāk, ja būs vispār. Iespējams, pēc 2030. gada, jo līdz tam laikam vajadzētu sākt funkcionēt pamattrasei.

Ja ES nepiešķirs finansējumu Rīgas šķērsojumam, vai būvēsim to par budžeta līdzekļiem, tas ir - uz parāda pieauguma rēķina? Būtu interesanti dzirdēt satiksmes ministra skaidrojumu.

Pašlaik ir divi varianti par finansējumu. Viens publicēts portālā Delfi.lv, otrs db.lv un kaut kā īsti kopā neiet.

Delfi.lv: "Šobrīd ir pieejami līdzekļi vien tilta pirmajiem trīs labā krasta balstiem un laidumiem starp tiem."

db.lv: "Projekta finansējumu 81–85% robežās nodrošina ES infrastruktūras savienošanas instruments, bet atlikušo daļu – Latvijas valsts budžeta līdzekļi."

Kā tad tur galu galā ir?

Novērtē šo rakstu:

65
5