Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pavisam nesen sabiedrība uzzināja par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) zicdirektores Ievas Jaunzemes lēmumu "aizrotēt" VID Personāla pārvaldes vecāko juristu Māri Knoku uz izmeklētāja amatu Nodokļu un muitas policijas pārvaldē (NMPP). M.Knoks par savu aizrotēšanu galīgi nebija sajūsmā un sazinājās ar TV, kā rezultātā radās sižets, kurā I.Jaunzeme neveiksmīgi mēģināja izlocīties no neērtajiem jautājumiem.

I.Jaunzemei ir ļoti svarīgi, lai sabiedrība pēc iespējas mazāk uzzinātu par visām viņas vadītās iestādes un viņas pašas neveiksmēm, tādēļ visa informācija no VID tiek ievērojami rediģēta. Aizgājis pat tik tālu, ka neviens VID darbinieks nedrīkst runāt ar žurnālistiem bez viņas personīgas piekrišanas. Tā kā M.Knoks šo lēmumu savā aizvainotībā ignorēja, pēc I.Jaunzemes rīkojuma pret viņu tika ierosināta disciplinārlieta.

Taču M.Knoks nepalika atbildi parādā un, būdams pretīgs cilvēks, bet efektīvs ierēdnis, uzrakstīja tik pamatotu sūdzību Finanšu ministrijai, ka tai nekas cits neatlika kā ierosināt disciplinārlietu pret pašu I.Jaunzemi. Pamatojums - M.Knoks vairākkārt bija norādījis uz vairāku augsta līmeņa VID amatpersonu likumpārkāpumiem, bet I.Jaunzeme izvēlējās šo informāciju "paslaucīt zem tepiķa".

Jāsaka, ka sabiedrība būtu šokēta un pieprasītu nekavējoties atbrīvot I.Jaunzemi no amata, ja zinātu, ka, kopš amatā ir stājusies I.Jaunzeme, zem tepiķa tiek paslaucīts gana daudz - gan informācija par krimināllietās iesaistītiem un aizturētiem VID darbiniekiem, gan miljonos mērāmu uzrēķinu norakstīšana zaudējumos un citas lietas.

Daudz traģiskāk par I.Jaunzemes bailēm teikt patiesību ir tas, ka pēc viņas stāšanās amatā VID ir atgriezies bezkaunības līmenis, kāds valdīja pirms aptuveni 20 gadiem - tiek tirgoti auditu lēmumi, ir atgriezušās PVN shēmas un šobrīd darbojas tik vienkārši, ka pilsētā arvien vairāk dzirdami dažādu darboņu "mērīšanās" ar izkrāpto nodokļu apjomiem. Savukārt NMPP policisti pēc I.Jaunzemes personīga rīkojuma ir spiesti koncentrēties uz dīkstāves pabalstu saņēmēju pārbaudi.

Apzinātas vai neapzinātas I.Jaunzemes muļķību rezultātā esam ieguvuši novājinātāku Valsts ieņēmumu dienestu un vēl vairāk samazinātu uzticēšanos tam. Un tam pamatā nav tikai I.Jaunzemes nekompetence un joprojām slikti apgūtā izpratne par VID darbību. Visa pamatā ir nepiedodamā I.Jaunzemi amatā iebīdījušo un aizstāvošo politiķu un tiem pietuvināto darboņu vēlme šajā valstij svarīgajā amatā turēt pēc iespējas vājāku cilvēku.

Tādēļ skatīsimies, ko un vai Finanšu ministrija un citas iestādes darīs ar pierādījumu par kārtējo I.Jaunzemes pārkāpumu. Varbūt trešā disciplinārlieta būs tā veiksmīgā?

Novērtē šo rakstu:

125
4