Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts vides dienests (VVD) ik gadu apbalvo uzņēmumus par īpaši pozitīvu attieksmi pret dabu. Pērn balvas tika pasniegtas kopumā deviņās nominācijās, taču nezin kāpēc balvu saņēmēju vidū starp cienījamiem komersantiem bija iespraukusies arī Ģenerālprokuratūra, kura saņēma Zaļo izcilības balvu par sadarbību. Ar šīs balvas pasniegšanu VVD ir skaidri parādījis,  ka tam prioritāte ir nevis rūpes par dabu, bet gan sodīšana un veiksmīgas sadarbības ar Ģenerālprokuratūru rezultātā arī saukšana pie kriminālatbildības un tiesāšana.

Saistībā ar balvu pasniegšanu VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga uzsvēra: “Katrs gada balvas “Zaļā izcilība 2021” laureāts zina – grūtākais darbs, lai izpildītu vides aizsardzības prasības, ar piesārņojošās darbības atļaujas saņemšanu nevis beidzas, bet tikai sākas. 

Lai tiktu saglabāta vides kvalitāte, Valsts vides dienesta kā kontrolējošās institūcijas darbs ir svarīgs, tomēr būtiskākā loma ir tieši uzņēmumiem, kas ilgtspēju un atbildīgu attieksmi pret vidi izmanto ne tikai kā mārketinga saukli, bet patiesi izprot un ievēro vides prasības, ievieš pasākumus, lai samazinātu savas piesārņojošās darbības ietekmi uz vidi, nenogurstoši iegulda resursus, lai veicinātu darbinieku un klientu vides apziņu. Patiess gandarījums, ka spēju būt izciliem vides aizsardzībā parādījuši un balvu saņēma uzņēmumi no dažādiem Latvijas reģioniem!”

Un kāda suņa pēc balva Ģenerālprokuratūrai? Vai tā atbildīgi veic darbības ar vidi piesārņojošām darbībām? 

Faktiski ar šo balvu VVD skaidri parāda, ka tam vairāk par visu interesē kādu sodīt, nevis rūpes par dabu. Nezinu, cik pagodināti jūtas "Cēsu alus", "Fortum Jelgava" un pārējie uzņēmumi, kuri arī saņēma VVD pasniegtās balvas, zinot, ka kopā ar viņiem apbalvota arī nopietnākā soda iestāde. 

Varbūt VVD šogad ies vēl tālāk un pasniegs balvu Augstākajai tiesai par veiksmīgu sadarbību notiesājošu spriedumu pieņemšanā?

Novērtē šo rakstu:

83
5