Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Par Latvijas krājbankas  īpašnieka Vladimira Antonova saistību ar auditorkompāniju KPMG, kura izvēlēta par bankas administratoru, liecina ne tikai intervija žurnālā Forbes, bet arī vairāki dokumenti, kuri bez piepūles atrodami internetā. Par KPMG interešu konflikta situāciju un to, ka saskaņā ar likumu šī auditorkompānija nevar būt Latvijas krājbankas maksātnespējas administrators, var pārliecināties ikviens, kuram nav slinkums Google meklētājā ievadīt divus vārdus – KPMG un Antonovs. Līdz ar to Finanšu un kapitāla tirgus komisijai nebija problēmu pirms administratora izraudzīšanās pārliecināties, ka KPMG nav tiesīga pildīt šo funkciju.

Par to, ka auditorkompānija KPMG konsultējusi Krievijas biznesmeni Vladimiru Antonovu, var uzzināt ne tikai no intervijas žurnālā Forbes, uz kuru atsaucas bijušais Rīgas mērs un Krājbankas kreditors Andris Ārgalis savā prasībā tiesai atcelt Latvijas krājbankas administratoru KPMG. Internetā atrodami vairāki oficiāli dokumenti un to melnraksti, kuros oficiāli apstiprināts, ka KPMG sniedza Antonovam konsultācijas vairāku uzņēmumu, tai skaitā Latvijas krājbankas un Snoras iegādē.

Interneta vietnē http://www.ir.lv/upload/simple_file/2011_01/76/krollreport_antonov.pdf  atrodams konsultāciju kompānijas Kroll ziņojums, kur 11.lapas 5.rindkopā skaidri izlasāms, ka KPMG sniedz V.Antonovam konsultācijas.

Tāpat par V.Antonovam piederošās Lietuvas bankas saistību ar KPMG var pārliecināties dokumentā, kas atrodams šajā interneta adresē http://www.russianipo.com/prospectus_files/bankas%20snoras.pdf ,  kur tas skaidri un gaiši aprakstīts 32.lapas  4.rindkopā.

Arī auto ražotāja SAAB darījumā palīdzīgu roku V.Antonovam snieguši KPMG konsultanti, par ko intervijā The Wall Street Journal blogā izsakās Spyker runasvīrs Viktors Mullers: http://blogs.wsj.com/deals/2009/12/23/deal-journal-interview-spyker-ceo-wants-to-make-saab-more-saabish/ .

Turklāt šie nav vienīgie interneta resursi, kas liecina par KPMG saistību ar V.Antonovu.

KPMG Baltics gan pamanījies šodien skaļi paziņot par savu starptautisko interešu konfliktu novēršanas procedūru, kura esot veikta pirms Latvijas krājbankas maksātnespējas administratora pienākumu uzņemšanās. KPMG globālajam tīklam esot izstrādāta īpaša interešu konfliktu pārbaudes sistēma, kurā ir informācija par visu KPMG biroju sniegtajām konsultācijām un darījumiem visā pasaulē, skaidrojis KPMG runasvīrs Oskars Fīrmanis.

Saskaņā ar Kredītiestāžu likuma 132.1.pantu par administratoru nevar iecelt personu, kura atzīstama par ieinteresētu personu attiecībā uz administrējamo kredītiestādi vai ir ar šo administrējamo kredītiestādi saistīta persona.

Novērtē šo rakstu:

0
0