Menu
Pilnā versija
Foto

Par maratonu un Covid19

Arvīds, skrienu katru rītu jau 37 gadus · 08.10.2020. · Komentāri (23)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Godātie Veselības ministrijas, SPKC, Rīgas domes, Rīgas satiksmesAirBaltic un lidostas Rīga darbinieki! Mediķiem un transporta darbiniekiem šis ir bijis īsts baigais gads. Visu cieņu “frontlainiešiem” un visu cieņu likumu lēmējiem balansēt ekonomiku un sabiedrības veselību. Esmu skrējējs jau 37 gadus. Tas ir lētākais veids, kā dzīvot ilgi un veselīgi – ja vien skrien apdomīgi. Šogad iztikām bez olimpiādēm, čempionātiem un dziesmu svētkiem. Mēs to pieņēmām, jo zinām, ka nevēlamies bēru maratonus kā pavasarī Itālijā. Bet vai nupat daži mūs nevilina skriet neapdomīgi?

Šo vēstuli rakstu, jo nupat izlasīju, ka šodien saslimušo skaits ir pāri 100! Cik saslimušo būs pēc maratona? Daudzas ģimenes un komandas, kas distancējas, tomēr pēc tam kopā patusēsies, brauks sabiedriskajā transportā, ieskries pēc dzēriena veikalā, kas tuvāk sirdij vai mājām.

Daži sportisti atlido uz maratonu un pēc tam brauks lidmašīnā atpakaļ – ar vai bez bacili, to mēs īsti nezinām. Mēs jau redzam, cik daudziem cilvēkiem ir, godīgi sakot, uzspļaut uz masku nēsāšanu un pašizolāciju…

Mēs arī savulaik redzējām ar Nilu Ušakovu, kas notiek, ja neapdomīgi skrien maratonā. Vai mums vajag vēl jaunus piemērus? Pārpildītas slimnīcas? Saslimdinātus frontlainerus?

Lai tas, vai maratons notiek vai nenotiek, ir pašu rīkotāju ziņā, bet zinu, ka es skriešu pats, bez pompa un bez instagrama, tvitera vai feisbuka – tāpat kā esmu skrējis visus šos gadus.

Īsts sportists zina, kad mazliet jāapstājas. Vai maratona organizatori īsti apjēdz, ko dara? Neesmu pārliecināts. Ja jau mums ir akcija par roku mazgāšanu, tad mums arī vajag akciju par to, ka šogad skrienam katrs pats, lai pēc tam nebūtu jāaizslēdz skolas, sporta zāles uz vēl nezin cik mēnešiem. Jo vai citādi neizskatās, ka mums ir akcija – roka roku , un tad redzēsim, cik saslimušo būs?

Labu veselību un ar cieņu!

Novērtē šo rakstu:

60
12