Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēdējā laikā Pietiek regulāri saņem ziņas par procesiem, kas notiek Rīgas pašvaldības šopavasar pārdotajā uzņēmumā Ceļu pārvalde - to masveidā pametot darbinieki, norēķini notiekot ar pārkāpumiem, būtiski mainīta algu sistēma. Pats uzņēmums nekādus komentārus nesniedz, savukārt Valsts darba inspekcija (VDI) informē, ka pagaidām saņemtas "tikai" astoņas sūdzības.

"Kad notika slavenā akciju pārdošana, neviens neteica, ka jaunais īpašnieks piedāvās algu minimālo, pārējo "uz rokas", kā arī notika... pirmie "aizgāja" tāmētāji, tad birojs palēnām... nu jau iet prom vienkāršie strādnieki... nevienam neizmaksā līgumos atrunāto "drošības spilvenu", ir jau daudz iesniegumu VDI, taču pagaidām rezultātu nav, laikam ļoti aizņemti... no 15.06 aiziet sagādes daļa, rodas smieklīgs, ja ne traģisks jautājums - ar ko un kas nākamziem kaisīs Rīgas ielas, ja vēl uz šo brīdi nav ne santīma samaksāts par veco sāli un, protams, nav pasūtīts arī jaunais (parasti tas notiek jau jūnija vidū, apjomu dēļ). Un, kas raksturīgi - neviens preses izdevums vispār neatspoguļo faktu, ka notiek masveida iesniegumu iesniegšana VDI, masveida darbinieku aizplūšana..." nesen informēja kāds Pietiek lasītājs.

Valsts darba inspekcija uz to atbild, ka neesot tik traki - pagaidām esot saņemtas tikai astoņas sūdzības: "Laika posmā no marta līdz jūnija beigām Valsts darba inspekcija ir saņēmusi astoņus iesniegumus par iespējamiem darba tiesību pārkāpumiem AS Ceļu pārvalde.  Sūdzības galvenokārt bija par darba samaksu (gala aprēķina neizmaksa). Administratīvās lietas izskatīšanas laikā tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par Darba likuma neievērošanu (visu pienākošos summu neizmaksa, izbeidzot darba tiesiskās attiecības; darba laika neuzskaitīšana), par ko uzņēmumam piemērots 625 latu liels sods. Ar uzņēmuma Ceļu pārvalde pārstāvjiem veikts arī sociālais dialogs."

Savukārt Rīgas dome apgalvo, ka par nākamo ziemu neesot pamata uztraukties: "Ielu, tiltu un pārvadu uzturēšanas darbus Rīgā veic uzņēmumi, ar kuriem Rīgas domes Satiksmes departaments konkursa rezultātā 2009.gadā noslēdza līgumus par transporta būvju ikdienas uzturēšanu no 2010. līdz 2014.gadam. Tiltu un pārvadu uzturēšanu veic SIA Rīgas tilti, savukārt ielas uztur: Centra rajonā pilnsabiedrība CP Serviss, Latgales priekšpilsētā AS Ceļu pārvalde, Vidzemes priekšpilsētā pilnsabiedrība CP Serviss, Zemgales priekšpilsētā pilnsabiedrība CP Serviss, Kurzemes rajonā SIA Roadeks, Ziemeļu rajonā pilnsabiedrība CP Serviss. Visos noslēgtajos līgumos ir paredzētas soda sankcijas un iespēja lauzt līgumus par saistību neizpildi."

Kā zināms, šopavasar Rīgas pašvaldība šā gada aprīlī no tai piederošajiem 88,73% Ceļu pārvaldes akciju atbrīvojās, tos par 6,2 miljoniem latu pārdodot Adigjozalam Mamedovam piederošajai AS Rīgas Sanitārā transporta autobāze.

Novērtē šo rakstu:

0
0