Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas tauta ir pagurusi no ilggadējā spiediena no varas puses. Tā ir pagurusi no nemitīgā cenu kāpuma, neziņas par rītdienu, konstanti augošajiem nodokļiem un sodiem, varas nihilisma un visatļautības un gluži ciniskas bezatbildības.

Valda uzskats, ka LR valdība darbojas slikti, pat ļoti slikti. Hmm, - kā uz to skatās. Ja no tautas interešu pozīcijas, tad – jā. Bet, draugi, mēs taču viņus neielikām tajos amatos! Ja ar ļoti lielu ticamības procentu pieņemt, ka LR administrācija darbojas citu – Latvijas iedzīvotājiem naidīgu spēku uzdevumā un interesēs, tad tās darbība vērtējama kā ļoti sekmīga un efektīva. Par to liecina fakti – gan demogrāfiskie, gan sociālie, gan ekonomiskie rādītāji.

Šādos apstākļos ir gluži pašsaprotama tautas neapmierinātība un dusmas. Situācija tiek nokaitēta vēl vairāk ar energokrīzes, medicīniskā terora atgriešanās, iespējamā kara un citām drūmām un pesimistiskām prognozēm. Elektorāts saprot, ka “sliktāk vairs nevar būt”, un gatavs uz jebkādām pārmaiņām.

Šī ir zvaigžņu stunda tiem, kuri sludina piedalīšanos vēlēšanās ar opciju “vēlēt par mazāko no ļaunumiem”. Jo sliktāk jau vairs nevarot būt! Jo, vēlēšanas skaitīšoties notikušas un ievēlēto partiju vara – leģitīma arī tad, ja uz vēlēšanām aizies kaut vai viens vēlētājs. Hallo! Ko jūs tikko izlasījāt?! Vai vienu no demokrātiskas valsts un demokrātiskas sabiedrības pazīmēm?!

Saujiņa sociopātu sarīko pasākumu, tusiņu un pasludina, ka tur runātais/nolemtais ir saistošs PILNĪGI visiem?! Par kaut kādu vēlēšanu rezultātu leģitimitāti nevar būt ne runa, kamēr:

a) nav mainīts vēlēšanu likums. Partijās sastāv vien niecīgs procents Latvijas iedzīvotāju, attiecīgi – partijas pārstāv sevi, nevis tautu,

b) vēlēšanās nav piedalījušies vismaz 50,1% Latvijas iedzīvotāju. Šis gan, atklāti sakot, ir visai slideni, jo muļķība vienmēr ir nospiedoša ar masu un aktivitāti. Bet labi – sakostiem zobiem šo punktu piecietīsim. Ja šī kvoruma nav, ne par kādām “demokrātiskām” vēlēšanām runa nevar būt. Sauksim lietas īstos vārdos – tā ir varas uzurpācija.

Saprotams, ka šis būs saucamais “protesta balsojums”. Dažas partijas savās priekšvēlēšanu kampaņās pat atklāti to izmanto – cilvēku rūgtumu un naidu pret režīmu un to pārstāvošajām, visiem noriebušamies sejām, aicinot “gāzt kariņa režīmu”. Tas, draugi, nav “kariņa režīms”! Kariņš ir tikai viens no emocionāli un ētiski kroplajiem, bet finansiāli labi apmaksātajiem aktieriem, kurš realizē Latvijā citur rakstītu scenāriju.

Ir jāsaprot, ka, gan saucamie “jaunie” jeb jaunizceptie politiķi – gaismas bruņinieki, gan no šķirbām atklātībā izlīdušie “vecie vēži” - visi grib lomu šajā lugā. Neviens no viņiem nepiedāvā veco, svešo, Latviju iznīcinošo scenāriju iemest krāsnī un uzrakstīt citu. Jā, mēs esam redzējuši teātra izrādes dažādu aktieru sastāvā. Detaļas atšķiras. Citi mums patīk vairāk, citi – mazāk. Bet izrāde ir tā pati...

Mūsu mežā jau sen nav tīģera. Iespējams, ka pēdējais bija Kārlis Ulmanis. Tādēļ nav jābrīnās, ka banderlogu savairojies, ka biezs, un viņi netraucēti valda.

Es tevi nevaru ne pierunāt, ne atrunāt no piedalīšanās vēlēšanās un arī nevēlos to darīt. Es tevi saprotu – tu esi labticīgs, tev gribas ticēt labajam. Kaimiņveidīgie to izmanto. Bet tomēr paturi prātā teicienu, kuram ir tūkstošiem gadu, bet kurš šodien ir tikpat aktuāls kā toreiz:

KĀ SUNS ATKAL APĒD IZVEMTO, TĀ RĪKOJAS NEJĒGA, BEZ MITAS ATKĀRTODAMS TO PAŠU MUĻĶĪBU...

P.S. Jau dzirdu pārmetumus par kritiku, vietā neko konstruktīvu nepiedāvājot. Dažkārt nav jābūt celtniecības speciālistam, lai redzētu, ka satrunējušu namu nav vērts remontēt – lētāk, racionālāk un ātrāk ir to nojaukt un uzbūvēt citu. Dažreiz izrādās, ka vecajam pat pamatu nav (Satversme). Ierosinu sasaukt Tautas Sapulci un lemt par pašpārvaldi. Te jāpiesaista speciālisti – juristi, starptautisko tiesību eksperti u.c.

Novērtē šo rakstu:

141
21