Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Neatkarīgā policistu arodbiedrība noskatījās ironisko TV sižetu par katastrofālo Valsts policijas (VP) darbinieku iztrūkumu un Jūsu informācijai mēs varam piekrist tikai daļēji. Vispārīgi pavirši skatoties uz šo problēmu, mēs varētu piekrist VP vadības viedoklim, bet mūsu skatījumā viņi pastāsta tikai puspatiesību un maldina sabiedrību.

Mūsu arodbiedrība darbojas no 2006.gada, un mēs to dibinājām tāpēc, ka jau tad saskatījām nopietnas problēmas VP. Mūsuprāt, no žurnālistikas viedokļa ir nekorekti taisīt šādu sižetu, nejautājot arodbiedrību viedokli.

Patiesā aina ir tāda, ka mums ir dokumentāri pierādījumi tam, ka ne VP vadībai, ne iekšlietu ministram neinteresē gudri, izglītoti policijas darbinieki, pat tādi, kuri ir absolvējuši Latvijas Policijas akadēmiju un ir ar pieredzi valsts struktūrās.

VP vadībai vajag par 150% paklausīgu kontingentu, kurš pats nedomā un kuram visu pasaka priekšā. Viņiem vajag viegli vadāmus cilvēkus, kuriem nav sava viedokļa. Dienesta izaugsme VP ir maksimāli izkropļota, un tai nav nekādas saistības ar iestādes labas pārvaldības principu.

Pa dienesta karjeras kāpnēm tiek virzīti tikai "savējie", kas faktiski ir korupcijas sakne. Nekādi amata konkursi nenotiek, un pat, ja tādus arī organizē, tad tie ir fiktīvi. Ne VP vadība, ne iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens nevēlas nopietni, normāli un demokrātiski sadarboties ar arodbiedrībām. VP vadībai tikai interesē lielāks budžets, lai paši sev varētu vairāk piešķirt prēmijas un piemaksas.

Pašreizējā VP priekšniekā Armandā Rukā (attēlā) mēs esam smagi vīlušies, jo viņš nevēlas veikt nevienu reformu VP. Aizbildinoties ar Covid, par noziedzības apkarošanas tēmu mēs varam nerunāt. Mūsu rīcībā ir ziņas par daudziem kriminālprocesiem, kuros VP neko nedara.

Mūsu skatījumā šo bodīti ar nosaukumu VP varam klapēt ciet, atstājot tur kādu Covid nodaļu, vai arī mēs piedāvājam veidot jaunu policiju uz jauniem pamatiem, principiem. Vecā puveklī nav jēgas liet tīru avota ūdeni.

* Neatkarīgās policistu arodbiedrības valdes priekšsēdētājs

Novērtē šo rakstu:

155
27