Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Mulsinoša šķita Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) piekoptā metodika, kā tiek aprēķināts "pozitīvo testu īpatsvars" - tie procenti, par kuru izmaiņām mums katru dienu stāsta .

Proti, tas tiek noteikts "unikālos pozitīvos testus" (pirmreizēji pozitīvos) attiecinot pret VISU kopējo veikto testu skaitu (iekļaujot tajā GAN pirmreizējos, GAN atkārtotos testus - tātad arī tos testus, kas izdarīti atkārtoti cilvēkiem jau ar zināmu "pozitīvo testu" ).

Kas te ir mulsinošs? Ar šādu metodiku viena un tā paša reālā inficēšanās līmeņa situācijā var iegūt gandrīz jebkādu "pozitīvo testu īpatsvaru" - viss atkarīgs no tā, cik daudz atkārtoto testu tiek veikts (jo šo testu skaits tiek ņemts vērā aprēķinā - nez kāpēc?!).

Piemērs: veikti 1000 unikālo testu. no tiem 100 pozitīvi. Tātad reāli - katrs desmitais ir inficēts (sanāk 10%). Ja šajā dienā tiek veikti arī 1000 atkārtoto testu (vienalga, kādi rezultāti), tad saskaņā ar SPKC metodiku "pozitīvo testu īpatsvars" būs 100/(1000+1000)= 5%, tātad jau divreiz mazāks. Jo vairāk palielinām atkārtoto testu skaitu, jo mazāks kļūst "pozitīvo testu īpatsvars", lai gan reāli tas nav mainījies...

Veselības ministram tika pieprasīts skaidrot šādu aprēķinu kārtību, kā arī iesniegt datus par veikto Covid 19 testu statistiku.

Un ta sākās interesanti (paredzami) pavērsieni. Saskaņā ar veselības ministra atbildi izrādījās, ka tādu datu par unikāli veikto testu skaitu nemaz nav ne Nacionālā veselības dienesta, ne SPKC rīcībā! (Bet kā tad tiek noteikts, kurš no pozitīvajiem testiem ir unikāls?...)

Atbilde ir pieejama šeit:

https://titania.saeima.lv/.../E197FD2EAB694D6DC22586A2005...

Šādas atrunas netika pieņemtas, šī informācija tika pieprasīta atkāroti, un tika saņemta šāda atbilde:

https://titania.saeima.lv/.../B961058A5DCBC61FC22586A9004...

Iespējams, ka tie, kuri sniedz šo informāciju, cerēja, ka tādējādi, sniedzot šos datus atsevišķi, neviens tos vairs savstarpēji nesalīdzinās. Iespējams, ka paši datu sniedzēji aizmirsa tos salīdzināt (lai veiktās manipulācijas ar tiem būtu ne tikai izdevīgas to veicējiem, bet arī ticamas), bet rezultātā ir saņemti dati, kas liecina par nevis vienkārši manipulācijām ar Covid-19 statistiku, bet par brutālām, nekaunīgām, ilgstoši veiktām manipulācijām.

Par to var pārliecināties, aplūkojot šos Veselības ministrijas iesniegtos datus.

Pirmā acīmredzamā neatbilstība parādās 2020.gada 3.oktobrī, kad saskaņā ar veselības ministra sniegtajiem datiem atkārtoti veikto testu skaits ir 8, bet atkārtoti pozitīvo testu skaits ir... 9!

Un tas nav nekāds viens izņēmums. Šāda "dīvaina" statistika, kad atkārtoti pozitīvo testu skaits dienā pārsniedz atkārtoti veikto testu skaitu šajā dienā, saskaņā ar veselības ministra sniegtajiem datiem šāda Koperfīlda cienīga "testēšana" ir tikusi veikta gandrīz katru dienu!

Tikai daži uzskatāmi piemēri:

25.12.2020 - atkārtoto testu skaits ir 15, bet atkārtoto pozitīvo testu skaits - 155!

14.01.2021 - atkārtoto testu skaits 40, no tiem pozitīvi – 217! Tā kā pirms tam vairāk nekā nedēļu saglabājas tāda "superpozitīva" statistika, tad to nekādi nevar izskaidrot ar iepriekš neuzskaitītu "pozitīvo gadījumu" iekļaušanu vienā dienā, kā dēļ tie pārniedz reāli veikto testu skaitu.

05.02,2021 - atkārtoto testu skaits 88, no tiem pozitīvi - 169, un šāda "superpozitīva" testu dinamika saglabājas vēl vairāk nekā nedēļu.

Novērtē šo rakstu:

185
5