Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

pamuļķu lapseņu mušpapīrs

25.04.2019. 18:59

Izrādaas, ka Rīgas lapsām garršo kaki!
jauns.lv, nra.lv, 08.2018.

Arvien biežāk Rīgā var sastapt lapsas. Kā pareizi rīkoties, tiekoties ar šiem četrkājaiņiem? Lapsām klāt labāk neiet un vienkārši iet garām, bet, ja dzīvnieks traucē, to var aizdzīt – lēni tuvoties tai un radīt troksni.

Lapsas pilsētā neienāk no meža – tās šeit dzīvo, jo pilsētās mēdz būt šiem zvēriem piemēroti apstākļi, lai veidotu alu, radītu un audzinātu pēcnācējus. Izsalkuma apmierināšanai lapsa var noķert kādu grauzēju vai citu sīkāku dzīvnieku, turklāt arī atkritumu tvertnēs var atrast ēdamo.

Lapsas mīt tur, kur tām ir piemēroti dzīves apstākļi, šiem dzīvniekiem nepastāv stingri noteiktas robežas, kur ir viņu apdzīvotā vide, bet kur – cilvēku teritorija. Pilsētas kapi, parki, atkritumu tvertnes un dažādas pažobeles lapsas pilnībā apmierina. Tāpat ir zināmi gadījumi, kad lapsas ierīkojušas midzeņus zem siltumtrasēm, kā arī daudzdzīvokļu māju pagalmos vai pat iekštelpās, pagrabos.

Visbiežāk, dzimušas kā "rīdzinieces", lapsas tādas arī paliek līdz dzīves beigām – ēdiena pietiek, ir diezgan kokiem un krūmiem apaugušu teritoriju. Kopumā lapsu populācija Rīgā nekļūst ne lielāka, ne mazāka. Jau sen ir zināms termins "urbanizētas lapsas", attiecībā uz pilsētām tas nav nekas neparasts.

Tikai pasakās lapsas pārtiek vienīgi no zaķiem. Patiesībā tās ir visēdājas, kaut arī šo plēsoņu uzturā priekšroka ir gaļai, lapsas ir arī maitēdājas. Brīvā dabā lapsas medī putnus, grauzējus, mēdz izpostīt ligzdas, bet lapsas "pilsētnieces" labprāt izēdīs kaķiem nolikto barību un ne tikai – tām garšo arī paši kaķi. Veselīgu runci lapsa nespēj pieveikt, taču ar slimu, vecu kaķi vai mazu kaķēnu šai plēsoņai nav problēmu izrēķināties.

Ja lapsa droši tuvojas cilvēkam, rodas pamatotas bažas, ka kaut kas nav kārtībā – jārēķinās, ka šis dzīvnieks nereti slimo ar trakumsērgu. Tāpat arī, ja lapsa sakodusi kaķi vai citu mājdzīvnieku, būtu jāpārbauda, vai tas pēc lapsas uzbrukumiem nav saslimis ar trakumsērgu. Tāpēc nevajag mēģināt noķert vai piejaucēt lapsu, jo šis dzīvnieks var sāpīgi iekost, kā arī mēdz slimot ar trakumsērgu, ar ko var inficēt arī cilvēkus.

Atbildēt

atkal tas galvasslimais seskubedres muļķis iesmirdējies

25.04.2019. 18:54

»

Laps!

Pis prom uz LRTT Induli Durka no jobaniem Dikļiem. Tabletīti nosūti Grantiņa kunkam un pac ar neiaizmirsti Mikropisān


tevi taču brīdināja, galvaszslimais cionistu židmaszonu zombiij un cilvēciņ caurums no nullles, kas neiet ārstēties un ir pa dulllno iedomājies, ka esi onānonīmscz bezdzimuma idejots, jo tā esot tava vienīigā bagātība – neizaicini, neārstējami plānprātīgaiis muļķii, savu idiiotiska provokātora un gļēva stukaču izdziimteņa likteni. Aizver savas smiirdīgās debiiloīda žaunas un turpini klusiņām mīzst pampeeros savā lapseņpiissāniijas seskubeedrē pietbirst.komā! Jo tu taču negribi, lai arī turpmāk publiiskojam tavas ČEKAS provokātora un stukača grēkusūdzes, vai tavu mājas adressi kas ir tavā stukača aģeenta kartiiņā ČEKAS maiisos!

Atbildēt

omīte

25.04.2019. 09:44

Protams, ka kopsadarbība! Meroni ar saviem sakariem un iespējām organizēja Latvijas naudas aizplūšanu uz ārzonām, nodrošinot Lemberga ģimeni ar visiem radiem +iesaistītās izmeklēšanas instances! Bravurīgā draudēšana ir nekompetenti vājajai bet alkatīgajai tiesu sistēmai "acu aizmālēšanai"!

Atbildēt

Laps!

24.04.2019. 22:35

»

Egmār Sūdēdāj-Sūkātāj,

atkal aptaisījies, skappistu pasīvais plānprātiņ


Pis prom uz LRTT Induli Durka no jobaniem Dikļiem. Tabletīti nosūti Grantiņa kunkam un pac ar neiaizmirsti Mikropisān!

Atbildēt

Unikāla zina

24.04.2019. 21:04

Esot vēl kāds kriminālprocess. Viss raksts - viens teikums. Nu gan publicista panākums
..

Atbildēt

ha-ha

24.04.2019. 14:49

Meroni ir puža cilvēks,caur kuru tiek atgriezts arestētais labums.% protams paliek labdara makā,bet tas tiks atgūts procesos pret valsti.

Atbildēt

Hihihihihi

24.04.2019. 14:40

Viss jau nodarīts, izsludināt maklēšanā Meroni var, bet tas neko nedos. Shēmas noslēgtas, Meroni ar prokuroriem apkrāpa LV, neko nevarēs atgūt. Lembergs un Meroni abi kopā apkrāpa visus! Malači! Nevar būt, ka prokurori nedabūja savu daļu.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: