Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Sociālajā tīklā X (Twitter) divas kundzes, no kurām viena sākusi lasīt jauno grāmatu „Iznireļi”, bet otrai kā padomju publikai Pasternaka un Solžeņicina laikos tāpat viss skaidrs, nedaudz padiskutējušas par grāmatu, tās autoru un personāžiem. Pietiek uzskata šajā diskusijā izteiktos viedokļus par tik zīmīgiem, ka pārpublicē tos.

@DaceBalode: Sāku lasīt "Iznireļus". Sākums labs! Nebija nekādu ilūziju vai šaubu par "Progresīvajiem", bet, kad informāciju saliek pa plauktiņiem, viss top uzskatāmāks. Kossovičs, Staķis, Briškens, wannabe Valsts prezidents bezpartejiskais M.Simanovičs.

@AijaLynx: Līdzšinējās grāmatas bija faktu izmantošana tādai purčikveidīgo "podjezdu" tanšu žults izgāšanai. Jo es varēju personiski validēt nelielu daļu no notikumiem un attiecīgi ekstrapolēt ticamību. Domāju, Jūs arī. Šo "grāmatu" reklamēšana ir ļoti kontekstuāli dīvains gājiens

@DaceBalode: Domāju, "Progresīvie" ir pelnījuši tieši tādu grāmatu. Kas attiecas uz vairākam citām "grāmatām", sen neesmu nevienu lasījusi, bet priekšstats, protams, ir.

@AijaLynx: Neviens nav "pelnījis" zemisku ņirgāšanos - ja pelnīgi [pelnītu?] kādus pantus, tas ir noteiktu iestāžu kompetencē. „Progresīvie” ir šeit tādēļ, ka iepriekšējie politķu metieni ir bijuši tik vārgi. Tai skaitā NA. Par kuru kļūdām un pliko fasādi varētu arī kādu doktoru uzbliezt.

@DaceBalode: Pagaidām jēlības neredzu. Neizslēdzu,ka tālāk tās var būt. Tā ir LL grāmatu problēma no pirmsākumiem - faktiem, teorijām blakus pārāk ļauna apsaukāšanās. Dabiski, ka par katru partiju var uzbliezt visu ko. Bet parādīt „Progresīvo” tukšumu, liekulību un kaitniecību ir īstais brīdis.

@AijaLynx: Tas ir jādara politiskajā diskusijā vai, ja atbilst, tiesībsargājošām institūcijām. Manuprāt, šī konkrētā žanra leģitimizācija jau pārsniedz saprātīgas demokrātijas pašaizsardzības robežas. Sen. Sanāk, ka ar ļaunprātību un stulbumu politikā spēj cīnīties tikai šādi? Nopietni?

@DaceBalode: Nobriedušu politisko diskusiju nav (šķiet, arī pieprasījuma nav), tiesībsargājošās iestādes ļoti respektē savu atkarību no politiskajām partijām. Un, ja atļauts piebilst, es uzskatu, ka mūsu sabiedrība kopumā pēc ~30 gadiem vēl ir diezgan tīniska. Tādēļ šāda agresivitāte spēj eksistēt.

@AijaLynx: Tā nav tāda tīniski nesavtīga agresija. Noteikti nav. Ļoti pat mērķtiecīga un balstās tieši politiskās elites tīnismā (infantilismā). Tā kā sāksim ka katrs ar savu atbildību. Sāpīgi, protams, tomēr pieaugušie tā dara. Nevis priecājas, ka kāds atspārda to, kuram iebilst bail

@DaceBalode: Neatbildēšu uz visu miksli, bet domāju tā - pieauguši cilvēki neievēlētu infantilus politiķus. Arlabunakti.

Novērtē šo rakstu:

70
3