Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan bijušais Saeimas deputāts un bijušais aktieris Artuss Kaimiņš varētu cerēt, ka ar maksātnespējas procesu tiks sveikā cauri un atbrīvosies no parādsaistībām, kas radušās viņa dzērumā izraisītā ugunsgrēka dēļ, nāksies sarūgtināt gan viņu, gan līdzīgās situācijās nonākušos – tā nenotiks.

Kā jau ziņots, apdrošināšanas sabiedrība Balta  divarpus gadus cenšas no tagadējā „vienas lomas aktiera” piedzīt vairāk nekā 24 tūkstošus eiro par dzērumā izraisīto ugunsgrēku. Tā kā A, Kaimiņš nekādi nav vēlējies maksāt, lieta nonākusi tiesā.

“Ugunsgrēka izcelšanās iemesls bija degošas cigaretes, sveces vai cita mazjaudīgā siltuma impulsa iedarbība uz gultas materiāliem vai degošajām konstrukcijām ar tālāku ugunsgrēka izplatīšanos. Aprakstītājā situācijā pārkāpts 2016. gada 19. aprīļa Ministru kabineta noteikumu Nr.238 „Ugunsdrošības noteikumi" 6.punkts,” teikts eksperta atzinumā par ugunsgrēka izcelšanās iemesliem. Faktiski tas nozīmē, ka ugunsgrēks izcēlies, bijušajam deputātam gultā dzērumā smēķējot.

Turklāt ugunsgrēka dzēšanā ugunsdzēsēji nolēja ne tikai pašu degošo A. Kaimiņa dzīvokli, bet arī apkārtējos un apakšējos dzīvokļus, kuru īpašnieki arī varētu mēģināt no bijušā Saeimas klauna piedzīt zaudējumus, kuru kopējais apmērs varētu sasniegt pat simts tūkstošus eiro.

Klīst runas, ka pats bijušais aktieris varētu būt nodomājis no parādsaistībām izvairīties ar savu privātpersonas maksātnespējas procesu. Taču maksātnespējas likuma izpratnē netiek atzīti par dzēšamiem tādi parādi, kas radušies neatļautas darbības rezultātā.

Ja par ugunsgrēka izcelšanās iemeslu tiks atzīta paša A.Kaimiņa smēķēšana dzērumā vai kāda cita „neatļauta darbība”, tad šis parāds paliks spēkā arī pēc maksātnespējas procesa pabeigšanas un viņam no tā izvairīties neizdosies.

Maksātnespējas likuma 164.panta 4.punkts nosaka, ka pēc saistību procedūras pabeigšanas  netiek dzēsti prasījumi par uzturlīdzekļu samaksu, prasījumi no neatļautas darbības, prasījumi par administratīvo pārkāpumu procesā piemērotajiem un Krimināllikumā paredzētajiem sodiem, kā arī kompensācija par radīto kaitējumu.

Citi attēli no ugunsgrēka vietas apskatāmi pie šīs publikācijas.

Novērtē šo rakstu:

107
8