Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Oficiāli izraidīta! Persona, kura Rīgas Centrāltirgū strādāja par pārdevēju un pieprasīja: “Runājiet krieviski!”, tagad kaimiņvalsts valodu varēs lietot bez jebkādiem ierobežojumiem, jo ar visu likuma spēku oficiāli izraidīta no mūsu valsts – tā informē Valsts policija.

Atgādināšu, ka mans Lieldienu rīts tika sabojāts ar kādas Rīgas Centrāltirgū garšvielu stendā strādājošas personas nekrietnu rīcību, kura uz draudzīgu lūgumu vismaz sasveicināties latviski nosauca mani par “nacistu”, vēl piebilstot, ka ”ar tādiem pilna pasaule”, pēc izpausmes veida precīzi paužot “krievu pasaules” naratīvu par “sitamajiem nacistiem” Ukrainā un ne tikai… Epitetu no viņas mutes netrūka!

Toreiz tirgone skaidrojumā policijai minēja, ka viņa gadiem te strādā un “te ir ļoti daudz latviešu, kuri nezina krievu valodu, bet viņi cenšas”!

Pēc notikumu izklāsta sociālajā platformā Facebook jau paudu savu pārliecību un atkārtošu vēlreiz – katrs latvietis, kurš cenšas “pielabināties” šādām personām, buldurējot krieviski, ir līdzatbildīgs par šādu personu naidīgo attieksmi.

Un galvenais – šis sadzīviskais gadījums vēlreiz un vēlreiz apliecina, cik svarīgi ir mums katram personīgi dot savu artavu latviskas Latvijas un labvēlīgas vides veidošanai.

Esmu pateicīgs mūsu valsts drošības struktūrām, īpaši Valsts policijas vadībai par profesionālo darbu, Rīgas Centrāltirgus vadītājai Agrai Langušai par personīgo attieksmi un rīcību, Valsts valodas centram par atbildīgu pienākumu veikšanu un visiem, kas godprātīgi veica savu uzdevumu.

Šī lieta faktiski noslēgusies - latviešiem naidīgā persona no valsts izraidīta, ierosināts kriminālprocess par nacionālā naida izraisīšanu, tirdzniecības vieta slēgta, uzņēmumam uzlikts sods par nelikumīgu personu nodarbinātību, tai skaitā bez pietiekošām valsts valodas zināšanām, konfiscēta neatbilstoša prece - https://www.lsm.lv/.../centraltirgu-uziet-garsvielas-ar.../, dodot laiku savest pienācīgā kārtībā savu uzņēmējdarbību – taču mums vēl daudz darāmā, lai justos droši - kā Saimnieki - paši savā valstī, un katrs solis šajā virzienā, katrs ieguldījums ir nozīmīgs.

Aicinu izteikt savus viedokļus par šādām un līdzīgām situācijām!

Novērtē šo rakstu:

164
92