Menu
Pilnā versija
Foto

Patiesība melu laikos

Kaspars Zlidnis · 05.10.2021. · Komentāri (71)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Cilvēkus, kuri visu mūžu dzīvo bailēs par savu dzīvi, visvairāk biedē cilvēki, kuri ir drosmīgi un brīvi.

Bailes saistītas ar kontroles trūkumu. Mums bail zaudēt to, ko maldīgi uzskatām par savu. Bailes ir privātīpašnieciskas. Cilvēks izjūt ciešanas, ja kaut kas nepakļaujas viņa ego vēlmēm.

Ir grūti kontrolēt un vadīt to, kurš ir garā brīvs. Viņš nevienam nepieder, nepakļaujas, tāpēc saņem iebiedēta un paverdzināta pūļa pārmetumus un nosodījumu.

Visos grūtību un krīzes laikos sabiedrība allaž sadalījusies divās daļās - brīvajos un pakļautajos. Cauri gadsimtu asinsizliešanām bijuši tādi, kuri pakļaujas, un tādi, kuri nesatricināmi aizstāv savu cilvēkbrīvību.

Tie, kuri padodas solītajai fiziskās brīvības ilūzijai, baidoties zaudēt to komfortu, pie kura pieraduši, ir agresīvi noskaņoti pret tiem, kuri ir spējuši saglabāt veselo saprātu, tīru sirdsapziņu un nepārdot savu apziņas brīvību.

Šie sava prāta baiļu savažotie ar pārmetumiem skatās uz brīvajiem, lai gan nemaz neapzinās, ka šīs iekšējās dusmas ir vērstas pret sevi pašu, saprotot, ka padevušies meliem un bailēm. Visgrūtāk ir sadzīvot ar pašapmānu un apziņu, ka esmu nodevis pats sevi.

Šobrīd būt patiesam pret sevi, nenododot savu sirdsapziņu, ir privilēģija, kas nu jau liegta kritušajiem. Šī apziņa grauž un vairo iekšējo agresiju.

Tomēr jebkurā mirklī ir iespējams piecelties un atgriezties pie sevis, pie patiesības un spēka. Ir tikai jāatzīst savs cilvēciskais vājums un jāpzinās, ka vienīgais spēks, kas spēj sniegt patiesas brīvības spārnus, ir ticība un mīlestība. Bez tās lūzt pat ārēji spēcīgākie koki. Šī spēka priekšā kapitulē arī ļaunums.

Pašam ir jāizvēlas, vai turpināt akli sekot maldiem un cinismam vai sekot patiesībai, ko katrs mēs dziļi sirdī jūtam, bet sava prāta apmātībā izvēlamies neredzēt, jo vieglāk ir bailēs slēpties aiz pārējo iebiedēto mugurām.

Uzvari savas bailes, atgriezies pie sevis un atbrīvo savu gara apziņu!

Novērtē šo rakstu:

114
8