Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

nu, Marek, nokomentē šo..

11.07.2019. 17:31

Saimnieks paliek bezspēcīgs…
“Par postījumiem tika informēts gan Valsts meža dienests, gan vietējais mednieku kolektīvs. Meža dienesta darbinieki paņēma siekalu paraugus izpētei. Šorīt atbrauca medību koordinācijas komisija. Brauca apsekot situāciju par pirmajiem postījumiem, taču atbrauca uz pavisam svaigiem…” stāsta Armands Kozulis. “Diemžēl, šobrīd šķiet, ka administratīvās darbības ir tik labvēlīgas vilkiem, cik vien var būt, un saimnieks pelēču priekšā ir praktiski bezspēcīgs, lai sargātu savu īpašumu.”

Atbildēt

sveiks Marek.

11.07.2019. 14:22

http://laukos.la.lv/vilki-uzbruk-madonas-novada-nokostas-aitas-tukstosiem-eiro-vertiba

tur ir arī smukas bildītes klāt, skaties un priecājies, marek, ko tavi mīļie vilciņi izdarījuši. Un nedomā novelt to uz klaiņojošiem suņiem, kā tu parasti to dari

Atbildēt

sveiks Marek.

11.07.2019. 14:20

Madonas novada Ošupes pagasta zemnieku saimniecībā “Zīles”, kas nodarbojas ar aitkopību, vairākus vakarus pēc kārtas paviesojies vilku bars, arī naktī uz šodienu, 11. jūliju.

Neskatoties uz elektrisko ganu, un to, ka pēc pirmajiem uzbrukumiem aitas sadzītas aplokā pie kūts, kopumā savainots un nokosts 71 dzīvnieks.

“Pirmajās divās naktīs, kad vilki iekļuva ar elektrisko ganu apjoztajās ganībās, viņi nokoda 22 pusgadu vecus jērus un piecus nācās nokaut pašam – viņi nebūtu sagaidījuši nākamo dienu. Vēl 26 vakardien nogādājām uz kautuvi – dzīvniekiem bija saplēstas ciskas, kā arī citi nopietni savainojumi.

Drošības nolūkos aitu mammas un šķirnes aitas pārdzinām tuvāk pie kūts, iežogojot sešus hektārus ar specialu tīklveida elektrisko ganu, kas domāts tieši aitām. Taču šajā naktī bars atkal bija klāt un nokostas 12 lielās šķirnes aitu mammas un kādas sešas smagi ievainotas. Nenokostās aitas bija samukušas kūtī.
Netālu purvā notiek izstrāde un ekskavatorists bija redzējis vilcēnus svētdienas, pirmdienas un trešdienas naktī.

Pats elektrisko ganu biju pārbaudīt svētdienas vakarā. Viss bija kārtībā. Uzliku jaunu akumulatoru, pārbaudīju, vai plūst strāva. Taču naktī vilki tik un tā bija tikuši nožogojumā.

Nekas neliecināja, ka vilki būtu iekļuvuši pa žoga apakšu. Viņi ap 90 cm augstajam elektriskajam tīklam bija pārlēkuši, padarījuši posta darbu un izlēkuši ārā… Pēdas zālē liecina, ka vilki ilgi trenkājuši dzīvniekus aplokā.
Pirms nedēļas, strādājot laukā ar traktoru, vilku, kurš bija pienācis pie teķīšu aploka, izdevās nofilmēt. Braucot viņam klāt ar traktoru, pelēci izdevās aizdzīt projām,” tā saimnieks.

Saimnieks paliek bezspēcīgs…
“Par postījumiem tika informēts gan Valsts meža dienests, gan vietējais mednieku kolektīvs. Meža dienesta darbinieki paņēma siekalu paraugus izpētei. Šorīt atbrauca medību koordinācijas komisija. Brauca apsekot situāciju par pirmajiem postījumiem, taču atbrauca uz pavisam svaigiem…” stāsta Armands Kozulis. “Diemžēl, šobrīd šķiet, ka administratīvās darbības ir tik labvēlīgas vilkiem, cik vien var būt, un saimnieks pelēču priekšā ir praktiski bezspēcīgs, lai sargātu savu īpašumu.”


Foto no personiskā arhīva.
Iespējams, gājušas bojā aitas no valsts ģenētiskā fonda
Saimnieks stāsta: “Aitu mammas nevar izaudzēt vienā mirklī. Bojā gāja jaunās aitiņas, tas nozīmē, ka pat gada laikā nespēšu atgūt zaudēto. Nav garantijas, ka vilki neturpinās nākt šonakt un nākamajās naktīs. Protams, var ieslodzīt aitas kūtī, bet ir jūlijs un ir aktīvā ganību sezona. Aitas ir piecos aplokos dažādās vietās. Kopā ap 500 galvām. Protams, veiksim papildus piesardzības pasākumus un naktīs dzīsim lopus kūtī. Nāksies viņus mazliet pabadināt. Tas prasīs arī papildus laiku un cilvēku resursus. Šobrīd ir daudz darbu lopbarības sagatavošanā, kas iekavēsies.Ganāmpulkā jāveic revīzija un tad varēs pateikt precīzus zaudējumus.

Iespējams, gājušas bojā aitas no valsts ģenētiskā fonda, par kurām saimniecībai ir saistības ar Lauku atbalsta dienestu. Kopumā savainots vai beigs uz šo brīdi 71 dzīvnieks. Taču aitas klāj vilna un visi savainojumi uzreiz nav redzami. Tie var sākt pūžņot un pūt un ļoti iespējams, ka bojā ies vēl kāds dzīvnieks.

“Šis ir viens gadījums. Mums saimniecībā ir arī gaļas liellopi, kas ganās kopā ar teļiem. Arī par viņiem vairs neesmu drošs. Kāds teiks, ka šādā situācijā jāizvēlas graudkopība, taču ne visur tas iespējams piemērotu platību dēļ. Ir lauksaimniecības zeme, kas der tikai lopkopībai… Aitas audzējam kopš 1990. gada un kādu brīdi bijām vieni no lielākajiem aitaudzētājiem Latvijā,” tā saimnieks.

Atbildēt

Zariņu Andžs, Medniekiem.lv

07.07.2019. 19:54

neviļus rodas jautājums – kāpēc puslīdz normāli cilvēki kļūst par medniekiem? Es nedaudz padomāju un atradu tam šādus būtiskus iemeslus.
Pirmkārt - tā ir iespēja legāli tikt prom no savas laulenes, un vēl piedevām nakts laikā! Šādu priekšrocību nepiedāvā neviens cits hobijs!

Savukārt medības naktīs ir normāla lieta, tā ka savu sakaru ar sekretāri labāk nemaz nevar nomaskēt. Tu mājās tik pasaki laulenei – šonakt ir pilnmēness, stirnām noteikti būs riests, un jau pēc pusstundas tu esi siltā gultiņā pie sekretāres Elzas sāniem! Ja vēl paveicas, atpakaļceļā var sabraukt kādu zaķi, ko uzrādīt laulenei. Un kas vēl ir lieliski – šajā situācijā nestrādā arī sievas iespēja veikt kontrolzvanus uz mobilo, jo mežā taču jābūt klusam kā pelītei, lapsai ir tik laba dzirde un tā joprojām…
medībās kārtīgs vīrs vēl var atrast to, kas viņam patiešām sagādā prieku. Viņš var nopirkt superdārgu apvidnieku un vēl legāli to padarīt nebaudāmi netīru. Ja nedaudz paveicas, var vēl atrast modeli bez stūres pastiprinātāja vai vismaz ar tik nepārskatāmiem gabarītiem, lai sieva negribētu tam sēsties pie stūres! Un, protams, kārtīgs duncis pie sāniem, ar ko skraidīt apkārt kā Mežonīgajos Rietumos. Respektīvi – no puišeļu viedokļa medības ir perfekts hobijs!

Atbildēt

Kaspars

07.07.2019. 18:12

»

saimniecisks mednieks

Mūsu biedrība „Par zaļu Pierīgu” ir sabiedriska organizācija, kuras mērķis ir rūpēties par vides aizsardzību. Lielās Latvijas ostas atrodas pilsētu teritorijās, loti tuvu dzīvojamajiem rajoniem. Līdz ar to jebkurš pasākums, kas saistās ar ostu attīstību, ietekmē arī ostas tuvumā dzīvojošo cilvēku dzīves...


Tomēr atklāts paliek jautājums – kas patiesībā stāv aiz šīm radikālajām "mednieku" biedrībām. Latvijā tās jāuztver kā spēcīgas lobiju mašinērijas. Daudzie piemēri liek domāt, ka tā tomēr nav tikai pārliecība un ticība idejai.

Atbildēt

pastaldauna sindroms

07.07.2019. 10:10

simpātiskāka būtu fočene, kur vilki un lūši draudzīgi stāv apkārt latvāņu līķu čupai

Atbildēt

?

07.07.2019. 09:06

»

un

vecā dalbajoba kulba pie Zariņa hatas 3822


un kulbā briedis vai lūsītis?

Atbildēt

Ss

07.07.2019. 08:33

»

Dzabaram

Mednieki tiešām ir reāli slimi. Tāds esi arī Tu, jo piebeidzi daudzus skaistus meža dzīvniekus. Bet tu, jefiņ, neesi ne tikai skaists, tu esi pretīgs. Ja to nesaproti, drīz pieredzēsi, ka Dievs nav mazais bērns. Mareks raksta par faktiem un jēgu, ja zini tādus vārdus, un paldies viņam par to...


Birst tik lamu vārdi un apsaukāšanās mednieku virzienā aiz anonīmiem nikiem. Tie linki uz dažādiem atrastiem sev vēlamiem tematiem nav neko vērti. Kur linki uz pētnieciskām publikācijām? Tādas rupeklības nav nācies lasīt nevienā mednieku veidotā komentārā. Nāc ārā no skapja piedalies publiskās apspriedēs ar faktiem un bes lamāšanās.

Atbildēt

nu

06.07.2019. 22:38

»

:)

Es tikai vienu nesaprotu - kādēļ pietiek.com ir rupors arī garā vājiem panuļķiem? Lapsa takš sakarīgs it kā, bet publicēties dod šitādiem


ja Lato uzrakstītu par to pamuļķi Zariņu, zāle vairs pie viņa suņa būdas neaugtu!

Atbildēt

a ko ta nu?

06.07.2019. 20:51

Patiešām PRETĪGA bilde ar truliem ļautiņiem. Ar šodienas ieročiem šādas medības ir pielīdzināmas medībām lopu kūtī.
Pateicoties šādiem cilvēkveidīgiem izstrādājumiem, ūdeņi piesārņoti, zivis iznīkušas, meži izcirsti, pārtika saindēta. Drīz lūšus bērni varēs redzēt zooloģiskajā dārzā.

Atbildēt

Arnolds

06.07.2019. 16:49

Kāds varens idiotu kvorums!

Atbildēt

balinātās dzīvnieces jāaicina dzīvot sev mīļajos apstākļos, mež

06.07.2019. 15:09

vismaz pilsēta nebūs pilna cērnmjaino suņu kaku

Atbildēt

Kādi tur alfa tēviņi?

06.07.2019. 14:10

»

pretīgi

"smuka" bilde asinskārie alfa tēviņi rindā sasēduši


Idioti, kuriem ļauj spēlēties ar ieročiem pret neaizsargātiem dzīvniekiem, kas nespēj pretoties un nogalināt viņus. Runa var būt tikai par dominanti. Tie idioti dominēt mežā vienīgi var un ar ieročiem pret neaizsargātu dzīvnieku. Pret genocīdu viņi ir nespējīgi - vēderu piepilda uz meža rēķina - tātad mežoņi. Prasti mežoņi. Un deģenerāti. Latv. tautas atkritumi.

Atbildēt

pretīgi

06.07.2019. 13:58

"smuka" bilde asinskārie alfa tēviņi rindā sasēduši.....

Atbildēt

Dzabaram

06.07.2019. 12:44

»

Dzabars

Eh,paldies Dievam,ka vīram viss kārtībā, jau bija kļuvis garlaicīgi bez vecā, senīlā muļķa Vilkina, kļuva jau garlaicīgi bez viņa pasniegtajām puspatiesībām. :) Brīnums, ka atkal nebija iepinis savus kliba suņa murgus par Jelovstonas parku


Mednieki tiešām ir reāli slimi. Tāds esi arī Tu, jo piebeidzi daudzus skaistus meža dzīvniekus. Bet tu, jefiņ, neesi ne tikai skaists, tu esi pretīgs. Ja to nesaproti, drīz pieredzēsi, ka Dievs nav mazais bērns. Mareks raksta par faktiem un jēgu, ja zini tādus vārdus, un paldies viņam par to.

Atbildēt

Tie idioti

06.07.2019. 10:55

tèlo nacionàlàs atbrîvošanās "mežabrāļus", kamēr čekisti un komunisti dzīvo pa Saeimu.

Atbildēt

Protams,

06.07.2019. 10:52

»

:-(

Diemźēl pat tiem, kas nokļūst saeimā un valdibă, dzivnieku nogalinăşana skaitās stiligi


lai stobrus nevèrš pret krievu okupantiem un 4. maija varas čekistiem un komunistiem, kas realizè genocîdu... Upurè nevainîgus dzîvnieciñus un tukša tiršana par to aizñem daudz laika.. lai neredzètu ienaidnieku.. aizrijieties ar to meža gału!

Atbildēt

Km

06.07.2019. 10:50

Tie gulošie ir krievu okupanti mežabràłu trofejas..?

Atbildēt

Pārnadži

06.07.2019. 07:40

Ja pārnadži ir tik dikti apdraudēti, ka vilki un lūši ir ģimenēm jāizšauj, kapēc braucot ar vilcienu Rīga - Jelgava, jau aiz Baložiem stirnas bariem ganās gar sliedēm? Un tas nav unikāls novērojums, braucu katru darba dienu un redzu katru reizi. Nekad agrāk pārnadžus tik tuvu piepilsētas šosejām un sliedēm tādā čilliņā ganoties neesmu novērojis. Un man ir 40 gadi, redzējis, varu tā atļauties teikt, eamu jau pietiekoši gana, lai atļautos izdarīt secinājumus. Vilku un mežu trūkums nevarētu būt pie vainas?

Atbildēt

Savejais

06.07.2019. 07:11

Laikam Sarkandaugavā bijis izlaidums un šis indivīds izlaist vasaras brīvlaikā... Pēc raksta ir skaidrs, ka smadzenēs tam vilkinam ir viena rieva un tā pati iedauzīta atsitoties bērnībā pret izlietni

Atbildēt

Bērni un dzīvnieki ir pēdējais, kas rūp šai Saeimai

05.07.2019. 22:34

»

no Jūrmalas

Tāpat kā mežrūpniecības jomā, kur plāno izcirst aizvien jaunākus un jaunākus kokus, arī šajā ziņā valsts pārvaldē vērojams bardaks. Slepkavas sava prieka pēc. Sevis iemūžināšana uz upuru fona ir raksturīga psihiski neveseliem individiem...


100% taisnība. Nopirkts balsojums. Dīls. Tik zemiski un nelietīgi cilvēki nevienā Saeimā vēl nav bijuši.

Atbildēt

Ziģis

05.07.2019. 21:19

Šis čalis gadījumā neraksta arī sižetus dēļ REN-TV?izklausās pēc tās pašas operas

Atbildēt

:)

05.07.2019. 21:13

Es tikai vienu nesaprotu - kādēļ pietiek.com ir rupors arī garā vājiem panuļķiem? Lapsa takš sakarīgs it kā, bet publicēties dod šitādiem?

Atbildēt

Māris

05.07.2019. 19:52

Un kad beidzot šitais pietiek com būs kā normàls portàls , kur komentārus var ievietos nevis jebkurš pamuļķis anonimi , bet reģistrejoties caur soc profiliem? Sèž viens mareks 5 dienas vakarā pir kompja, draudzene protams neiedeva, un tagad tik drukā dusmīgus komentārus. Jāsaprot beidzot cilvēciņi, ka pa saviem vārdiem un darbiem ir jàatbild.

Atbildēt

Māris

05.07.2019. 19:40

Invazīvai sugai mēs varētu pielīdzināt Pilsētnieku Vulgaris, kas domā, ka piens un kotletes aug veikalos, sēž internetā un gudri dirš par to ko nesaprot bet ir redzējis bildēs vai pa televizoru. Kam pieskaitīt Mareku?🤔 nu grūti teikt, bet ar galvu Tev vecīt īsti kārtībā kaut kas nav. Un jā, griķi tomēr garšīgāki tomēr kopā ar kotleti nevis ar citiem griķiem, ne Marek😁

Atbildēt

Janka

05.07.2019. 18:48

Atkal šīs dalbajobs uzcepis rakstu,pilsētā sēžot uz dīvāna gudrs dirst

Atbildēt

no Jūrmalas

05.07.2019. 18:00

Tāpat kā mežrūpniecības jomā, kur plāno izcirst aizvien jaunākus un jaunākus kokus, arī šajā ziņā valsts pārvaldē vērojams bardaks. Slepkavas sava prieka pēc. Sevis iemūžināšana uz upuru fona ir raksturīga psihiski neveseliem individiem
Šo cilvēkveidīgo izstrādājumu morāle bija perfekti redzama, kad apsprieda likumprojektu par mazgadīgo tiesībām lietot medībās šaujamieročus. Arī politiķu vidū, īpaši no " bezkompromisa tiesiskuma" sludinātājiem - Bordāna JKP.

Atbildēt

Tie kropļi ar šaujamajiem

05.07.2019. 17:51

savu dominanti vien spēj izpaust mežā pret neaizsargātiem dzīvniekiem, nevis pret reālajiem ienaidniekiem - žīdiem, komunistiem un čekistiem. Prasti sūdabrāļi, kas pavērš šaujamo pret vājākajiem un neaizsargātākajiem, nevis pret ienaidnieku. Alkohololiķi.

Atbildēt

un

05.07.2019. 15:31

»

lauķis

biznesā nekas tāds neeksistē


kāds vilkiem, lūšiem sakars ar tavu biznesu.Meža gaļu pārdod, vai?Vilkus un lūšus arī konservos liek?

Atbildēt

nu

05.07.2019. 15:29

»

lauķis

kas tas tāds? samaksājiet man par to, un es momentā padarīšos cilvēcīgs


arī nauda nepārvērš neandertālieti pēkšņi par civilizētu homo sapiens. Būs vienkārši primāts ar naudu, kurš domās, ka līdzinās cilvēkam.

Atbildēt

Dzabars

05.07.2019. 15:15

Eh,paldies Dievam,ka vīram viss kārtībā, jau bija kļuvis garlaicīgi bez vecā, senīlā muļķa Vilkina, kļuva jau garlaicīgi bez viņa pasniegtajām puspatiesībām. :) Brīnums, ka atkal nebija iepinis savus kliba suņa murgus par Jelovstonas parku.

Atbildēt

heckler37

05.07.2019. 14:42

NBS noslēguši vispārīgo vienošanos un pasūtījuma līgumu ar Vācijas kompāniju "Heckler & Koch GmbH" par triecienšauteņu "G-36" iegādi, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa. Papildu triecienšautenēm "G-36", vispārīgā vienošanās un līgums paredz arī cita bruņojuma iegādi. Kopējā iepirkuma līguma summa veido vairāk nekā 13 miljonus eiro.
Delfi, 11.01.2018

Atbildēt

Vo

05.07.2019. 14:07

Pirms Latvijā sākat audzēt un saudzēt plēsīgus zvērus, atļaujiet iedzīvotājiem iegādāties un nēsāt šaujamieročus! Kamēr šādas atļaujas nav, visi vilki, lāči, lūši Latvijā ir likvidējami.

Atbildēt

saimniecisks mednieks

05.07.2019. 13:43

Mūsu biedrība „Par zaļu Pierīgu” ir sabiedriska organizācija, kuras mērķis ir rūpēties par vides aizsardzību. Lielās Latvijas ostas atrodas pilsētu teritorijās, loti tuvu dzīvojamajiem rajoniem. Līdz ar to jebkurš pasākums, kas saistās ar ostu attīstību, ietekmē arī ostas tuvumā dzīvojošo cilvēku dzīves kvalitāti un vidi. Gluži dabiski „Par zaļu Pierīgu” biedriem radās interese par Pasaules Bankas pētījumu.
Taču, interesējoties par šo pētījumu, ir nācies saskarties ar apbrīnojamu ierēdņu nevēlēšanos par to sniegt jebkādu informāciju, kas savukārt vedina uz domām, ka, iespējams, darījumā ar ārvalstu ekspertiem kaut kas nav kārtībā – varbūt tur ir kas negodīgs, iepriekš sarunāts, korumpēts. Jo, ja informācija tiek slēpta, tad „kas čukst, tas melo, kas melo - tas zog...”.


Atbildēt

LA, 1.03.2018

05.07.2019. 13:15

Nav zināms, cik medījuma gaļas pārstrādes uzņēmumu ir Latvijā. A.Melders atklāja, ka medījumu gaļas ēnas tirgus tiek apzināts, vadoties pēc personu sniegtās informācijas, monitorējot masu mediju, sociālo un sludinājumu vietņu sniegto un cita veida informāciju. Lasītāju komentāri rakstos interneta vietnēs par noteiktu tēmu, kaut vai par Grobiņas cehu, arī ir pietiekoši informatīvi. Pēdējo mēnešu laikā šī ir trešā samērā lielā ražotne, ko atklājis dienests.
Patlaban Latvijā medījuma gaļas pārstrāde ir sāpīgs jautājums. Daudzi mednieki meklē iespējas, kā saglabāt nomedīto pēc iespējas ilgāk un drošāk. Protams, visilgāk glabājas konservi. Latvijā ir gana daudz uzņēmumu, kas oficiāli pieņem medījumu, taču šis skaits nav pietiekams. Gaļas nogādāšana uz attālāku pilsētu ir laika un naudas ietilpīgs pasākums, kas sadārdzina galaproduktu. Daudzi gatavo desas un kūpina tās mājas apstākļos, citi pasūta pelmeņus un tur tos saldētavā, taču aktīvi medījot, galvenais mērķis ir atbrīvot ledusskapi, un tad ērtākais variants ir konservi. Protams, vītināta gaļa arī stāv diezgan ilgi, taču tušonka ir ērtāka arī lietošanā – to var izmantot mērcēm, zupām, sautējumiem un likt uz maizes.
Tādēļ daudzi mednieki izvēlas iegādāties autoklāvu konservu pasterizēšanai un nodarbojas ar to paši. Bet, ja konservi padodas labi, kolēģi nogaršo un slavē, likumsakarīgs ir arī viņu lūgums uzņemties gaļas pārstādi pēc pasūtījuma. Taču diemžēl formalitāšu sakārtošana un mājražotāja statusa iegūšana ne visiem šķiet gana vienkārša, turpretī peļņas niša ir plaša un vilinoša. Tādēļ rodas pagrīdes ražotnes. Vienu no tām atklāja februāra nogalē Grobiņā.

Atbildēt

Cinisma un liekulības tirgū

05.07.2019. 12:44

»

lauķis

kas tas tāds? samaksājiet man par to, un es momentā padarīšos cilvēcīgs


Ko Jūs vēlaties nopirkt - sirdsapziņu, empātiju, mēra sajūtu, paškritiku?!

Atbildēt

amizanti

05.07.2019. 12:42

..Līdz ar to konstatējama medību tiesību lietotāja darbība un bezdarbība, kura ir pretrunā ar Medību likumā noteikto sabiedrības interesi medību resursu ilgtermiņa apsaimniekošanas nodrošināšanā.
.. Līdz ar to Valsts meža dienests izsniedz medību atļaujas sadarbības grupai un paši medību tiesību lietotāji šo apjomu sadarbības līguma ietvaros sadala un izmanto.
Šobrīd VMD ir reģistrēti 289 sadarbības līgumi, apvienojot nedaudz mazāk par tūkstoš medību iecirkņiem, kas ir puse no visiem reģistrētajiem medību iecirkņiem.

Atbildēt

tieši tā

05.07.2019. 12:28

»

reptilis

Nu,ļoti liberāls viedoklis -kurš nav ar mums - tos visus uz pāraudzināšanas nometnēm


bezkompromisa tiesiskums, tāpat kā Saeimā

Atbildēt

reptilis

05.07.2019. 12:10

»

nu tad

dodies uz killeriem.lv


Nu,ļoti liberāls viedoklis -kurš nav ar mums - tos visus uz pāraudzināšanas nometnēm:)))

Atbildēt

...

05.07.2019. 12:06

viļķins atkal saņēmis naudu no zaļajiem un izvēmis vecu, atsildītu zupu. Es zaļo vietā tev nemaksātu ne centa par šādu nesakarīgu savārstījumu.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: