Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Veselības ministra Daniela Pavļuta bijušajai darbavietai – reklāmas aģentūrai DDB, kuras pilnais nosaukums tagad ir DDB Worldwide Latvia, ar nodokļu maksātāju naudu samaksāts par primitīvu plaģiātu: būtiskākā daļa no tās izstrādātās reklāmas kampaņas „Bez vakcīnas nav uzvaras” ir faktiski 1:1 nokopēta no ASV šā gada martā sāktās kampaņas „Negaidi, vakcinējies!”.

Bez atklātiem un godīgiem konkursiem, tikai uz personisku kontaktu pamata Valsts kancelejas un Veselības ministrijas slēgtie līgumi ar reklāmas aģentūrām jau ilgāku laiku ir uzskatāmi par nodokļu maksātāju naudas bezjēdzīgu tērēšanu. Iepriekšējo „sniegumu” demonstrēja Veselības ministrijai pietuvinātā reklāmas aģentūra Nord DDB Riga, kura valodu nezināšanas dēļ piedāvāja vakcinētiem cilvēkiem drīzu tikšanos ar futbolista Kaspara Gorkša vecvecvecākiem. Taču, ja Nord DDB Riga vismaz bija pacentusies radīt salīdzinoši oriģinālu saturu, tad DDB Worldwide Latvia ir Veselības ministrijai „iesmērējusi” primitīvu plaģiātu.

“Kad mēs kaut ko gribam paveikt un zinām, ka paveicama liela lieta, mēs atrotām piedurknes. Latvijas stāsts vienmēr ir bijis par celšanos pretim pārspēkam. Kur likmes vienmēr ir bijušas augstas, dotie pieticīgi un izredzes apšaubāmas. Bet atkal no reizes uz reizi mēs pierādām savu spēku, kad esam vienoti. Arī šodien mums ir jābūt vienotiem. Nešķiramiem. Jāliek plecs pie pleca. Tik burtiski kā vēl nekad,” – tā, prezentējot Veselības ministrijas nopirkto reklāmas kampaņu, paziņoja Una Rozenbauma, kas tika uzdota par kampaņas „radošā risinājuma autori”.

Taču patiesībā gan DDB Worldwide Latvia, gan U. Rozenbauma drīzāk ir nevis kampaņas autori, bet gan tās vizuālā risinājuma nozadzēji. Kā izrādās, šā gada martā ASV ir sākta Veterānu koalīcijas par vakcināciju un vēl virknes organizāciju un uzņēmumu veidota vakcinācijas kampaņa, kuras vizuālais risinājums ir nevis līdzīgs Latvijas kampaņas attēliem, bet faktiski identisks.

Interesanti, ka DDB Worldwide Latvia un U. Rozenbauma ir ne tikai nozaguši reklāmas kampaņas vizuālo risinājumu, bet arī aizguvuši tās vēstījumus, - kā rāda publikācijas ASV medijos šā gada pavasarī, arī tur runāts gan par vienotību un nešķiramību, gan sava spēka pierādīšanu un augstām likmēm.

Iepriekš medijos ir izskanējis, ka par šo reklāmas kampaņu DDB Worldwide Latvia no nodokļu maksātāju līdzekļiem samaksāti aptuveni 70 000 eiro.

Pati DDB Worldwide Latvia nekādus komentārus par šo plaģiāta gadījumu pagaidām nav sniegusi. Savukārt "radošā risinājuma autore" U. Rozenbauma sociālajā tīklā Twitter, kā jau bija gaidāms, paziņojusi, ka ne par kādu zādzību nevarot būt ne runa: "Vakcinēšanas kampaņa ir pandēmijas problēmas risināšana caur komunikāciju. Tā, kā uz visas zemeslodes ir viena, kopēja problēma, es nebrīnos, ka vēl kādam/kādai ir ienācis prātā citēt ikonisku plakātu/žestu."

Foto

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

145
1