Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan veselības ministrs Daniēls Pavļuts un viņa izvēlētā, premjera līmeņa algu saņemošā Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča mēģina izlocīties un izmeloties par to, kādā veidā un pēc kādiem “valsts nepārtrauktības” kritērijiem atlasītas personas – Covid “VIP vakcīnu” saņēmējas, Veselības ministrijā jau ir saņemts oficiāls informācijas pieprasījums, uz kuru nāksies sniegt detalizētu informāciju. Pietiek publicē šo informācijas pieprasījumu:

"1) Jūsu iestāde ir publiski informējusi, ka pret Covid-19 prioritāri tiks vakcinētas „amatpersonas, kuru vakcinācija ir nepieciešama nacionālās drošības un valsts darbības nepārtrauktības nodrošināšanai”. Nosauciet konkrētās personas (vārds, uzvārds, amats), kas sastādīja šo amatpersonu sarakstu.

2) Jūsu iestāde ir publiski informējusi, ka pret Covid-19 prioritāri tiks vakcinētas „amatpersonas, kuru vakcinācija ir nepieciešama nacionālās drošības un valsts darbības nepārtrauktības nodrošināšanai”. Nosauciet kritērijus, pēc kādiem tika noteikts, ka attiecīgās amatpersonas vakcinācija ir nepieciešama nacionālās drošības un valsts darbības nepārtrauktības nodrošināšanai, un personas (vārds, uzvārds, amats), kas šos kritērijus apstiprinājušas.

3) Jūsu iestāde ir publiski informējusi, ka pret Covid-19 prioritāri tiks vakcinētas „amatpersonas, kuru vakcinācija ir nepieciešama nacionālās drošības un valsts darbības nepārtrauktības nodrošināšanai”. Nosauciet visas amatpersonas, par kurām ir atzīts, ka to vakcinācija ir nepieciešama nacionālās drošības un valsts darbības nepārtrauktības nodrošināšanai.

4) Jūsu iestāde ir publiski informējusi: „Kā liecina socioloģiskās aptaujas - lielākā daļa iedzīvotāju uzskata, ka valsts augstākajām amatpersonām jāparedz iespēja vakcinēties vakcinācijas procesa agrīnajā fāzē, lai rādītu piemēru pārējai sabiedrībai. Amatpersonu vienbalsīga gatavība vakcinēties līdz ar to ir uzticēšanās apliecinājums vakcīnu drošumam un efektivitātei, kā arī kalpos kā nozīmīgs pamudinājums iedzīvotājiem vakcinēties kopējas kolektīvās imunitātes iegūšanai.” Nosauciet katru no šīm socioloģiskajām aptaujām, kas liecinot par šādu „lielākās daļas iedzīvotāju” uzskatu, par katru minot tās veicēju, veikšanas laiku, aptaujāto skaitu un konkrētos rezultātus. [D. Pavļuts ir spējis nosaukt tikai vienu – TNS Kantar aptauju, kurā, uzdodot tendenciozi sagatavotus jautājumus, ir tikuši aptaujāti tikai cilvēki līdz 60 gadu vecumam – tātad viedoklis nav prasīts nevienam vecāka gadagājuma cilvēkam, kam vīruss ir īpaši letāls.]

5) Jūsu iestāde ir publiski informējusi: „Kā liecina socioloģiskās aptaujas - lielākā daļa iedzīvotāju uzskata, ka valsts augstākajām amatpersonām jāparedz iespēja vakcinēties vakcinācijas procesa agrīnajā fāzē, lai rādītu piemēru pārējai sabiedrībai. Amatpersonu vienbalsīga gatavība vakcinēties līdz ar to ir uzticēšanās apliecinājums vakcīnu drošumam un efektivitātei, kā arī kalpos kā nozīmīgs pamudinājums iedzīvotājiem vakcinēties kopējas kolektīvās imunitātes iegūšanai.” Miniet personas (vārds, uzvārds, amats), kuras ir šī apgalvojuma autores.”

Novērtē šo rakstu:

219
8