Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Puķe

11.12.2017. 15:44

Lai tak ZZS tue amatā šo pastulbo blondīni, tad jau vēlēsanas parādīs īsto vietu. Nezinu nevienu,kam liktos pieņemama šī minsitre, visi riebumā sarauc seju, jo saldās runas visiem apnikušas

Atbildēt

ezis

11.12.2017. 15:28

Kad pastaldauņi vienreiz sapratīs, ka ārstu un farmācijas mafijas darboņus nedrīkst celt VM amatos!

Atbildēt

Troļļu gans

11.12.2017. 12:40

»

Labs piemērs...

...ir Berlīnes Šaritē klīnika, kura ir 7 dažādās Berlīnes vietās esošu slimnīcu apvienojums, kas vienlaicīgi ir arī universitātes slimnīca vienlaicīgi abām Berlīnes universitātēm. Šādai apvienībai ir jēga, turklāt liela


Daži piesardzīgi jautājumi - cik Berlīnē ir iedzīvotāju un slimnīcu, cik % slimnieku ārstējas Šaritē, cik pārējās slimnīcās, kā notiek Šaritē finansēšana, kā tiek pārvaldīta slimnīcu apvienība? Kā tiek pārvaldīta medicīna Vācijā un vai to var salīdzināt ar Latvijas?

Atbildēt

Troļļu gans

11.12.2017. 12:35

»

Otto

Piedošanu, man paliek iespaids, ka jūs esat ierēdnis, kurš neko nesaprot no biznesa


Nu, nu nevajag uzreiz tā uzbudināties. Ir dažādas biznesa izpratnes, Jūsu piedāvātā izskatās pēc Šķēles un citu tikpat veiksmīgu biznesmeņu piekoptās. Tātad slimnīcas tikai no ārpuses esat redzējuši?

Atbildēt

Labs piemērs...

11.12.2017. 11:41

»

Pareizi

Pareizi ir tas, ka universitātes slimnīcas ar visiem resursiem ir valstiskas nozīmes objekti un tā arī ar vienotu, sociāli atbildīgu valstisku menedžmentu jāpārvalda (tāpat kā policija, armija utt. Pseido kapitālsabiedrību statuss pseidotirgus un pseidokonkurences apstākļos ir novedis pie gandrīz sasistas...


...ir Berlīnes Šaritē klīnika, kura ir 7 dažādās Berlīnes vietās esošu slimnīcu apvienojums, kas vienlaicīgi ir arī universitātes slimnīca vienlaicīgi abām Berlīnes universitātēm. Šādai apvienībai ir jēga, turklāt liela.

Atbildēt

Ha ha

11.12.2017. 11:38

»

Hi hi

Bērnu un Stradiņu slimnīcu apvienošana algas saņēma, taču rezultāts izpalika. Visu var viegli regulēt ar valsts apmaksāto pakalpojumu apjomu, divas slimnīcas tāpat pastāvēs


Bērnu un Stradiņu slimnīcas bija plānots pievienot Stradiņa universitātei. Iemesls - nevar izmācīties par ārstu, neredzot pacientus. Ārvalstu medicīnas studentu (ar to augstskolas un to vadība pelna) kļūst tik daudz, ka Stradiņa universitāte gribēja BKUS un PSKUS tikai priekš sevis. Šo apvienošanos izjauca ministrs Belēvičs.

Atbildēt

Pareizi

11.12.2017. 11:34

Pareizi ir tas, ka universitātes slimnīcas ar visiem resursiem ir valstiskas nozīmes objekti un tā arī ar vienotu, sociāli atbildīgu valstisku menedžmentu jāpārvalda (tāpat kā policija, armija utt. Pseido kapitālsabiedrību statuss pseidotirgus un pseidokonkurences apstākļos ir novedis pie gandrīz sasistas siles. Apvienošana nozīmētu vienotu menedžmentu un tur nekā slikta nav. Cita starpā, Igaunijā universitātes slimnīca nav kapitālsabiedrība bet "foundation" ar publisku pārvaldi.

Atbildēt

Troļļu gans

11.12.2017. 08:35

»

Otto

Apvienošanai būtu jēga. Tad invazīvā kardioloģija būtu vienā vietā, onkoloģijā vienā vietā utt. Tad varētu noslogot Austrumu slimnīcas jaunās 22 operāciju zāles un Stradiņos tās varētu vispār nebūvēt. Ir jēga. Padomes locekļi sākumā būs vieni un tie paši abās slimnīcās...


Piedošanu, man paliek iespaids, ka Jūs abas slimnīcas, ieskaitot n-tās Austrumu slimnīcas, esat redzējis tikai no ārienes un par valžu personāla kvalitāti vērtējat pēc preses relīzēm un pašslavinošiem izgājieniem :-)

Atbildēt

Hi hi

11.12.2017. 08:03

»

Otto

Apvienošanai būtu jēga. Tad invazīvā kardioloģija būtu vienā vietā, onkoloģijā vienā vietā utt. Tad varētu noslogot Austrumu slimnīcas jaunās 22 operāciju zāles un Stradiņos tās varētu vispār nebūvēt. Ir jēga. Padomes locekļi sākumā būs vieni un tie paši abās slimnīcās...


Bērnu un Stradiņu slimnīcu apvienošana algas saņēma, taču rezultāts izpalika. Visu var viegli regulēt ar valsts apmaksāto pakalpojumu apjomu, divas slimnīcas tāpat pastāvēs.

Atbildēt

Otto

11.12.2017. 06:52

»

Troļļu gans

Katrs nākamais ZZS veselības ministrs ir jo košāks, jo izcilāks un jo destruktīvāks. Ideja par 2 lielu slimnīcu, viena no kurām jau ir vairākas slimnīcas vienā podā, ir vienkārši satriecoši grandioza. Kā vienā podiņā sadzīvos 2 (?) nesen spraigos konkursos (?) uzvarējušie valžu priekšsēdētāji? Ko darīs...


Apvienošanai būtu jēga. Tad invazīvā kardioloģija būtu vienā vietā, onkoloģijā vienā vietā utt. Tad varētu noslogot Austrumu slimnīcas jaunās 22 operāciju zāles un Stradiņos tās varētu vispār nebūvēt. Ir jēga. Padomes locekļi sākumā būs vieni un tie paši abās slimnīcās.

Atbildēt

Pakostņiks

10.12.2017. 20:55

Čakšas VeM - tā ir valsts politikas līmenī pacelta augstprātība, birokrātija, nekompetence un korupcija.

Atbildēt

Troļļu gans

10.12.2017. 18:48

Katrs nākamais ZZS veselības ministrs ir jo košāks, jo izcilāks un jo destruktīvāks. Ideja par 2 lielu slimnīcu, viena no kurām jau ir vairākas slimnīcas vienā podā, ir vienkārši satriecoši grandioza. Kā vienā podiņā sadzīvos 2 (?) nesen spraigos konkursos (?) uzvarējušie valžu priekšsēdētāji? Ko darīs 2 cilvēciņi no Stradiņu valdes bez jebkādas medicīnas sajēgas? Ko un kā vienā komandā pētīs lieli pētnieki un zinātnieki Stradiņos ar tikpat lieliem pētniekiem un zinātniekiem no Austrumiem, kā sadzīvos vienā mazā lauciņā? Ko darīs abu slimnīcu spīdekļi, vienā burciņā vietas var būt par maz? Kā jutīsies kadri, kuri ne vienmēr ar siltiem ceļa vārdiem ir ceļojuši no vienas slimnīcas uz otru? Kas notiks ar BKUS, paliks kā bārenīte ceļa malā? RPNC neiederēsies lieliskajā apvienībā? Atjaunotā Rīgas 1.slimnīca, ārpus draudzīgā apļa? Tātad ir vēl kur augt, tā teikt ar vienu lēmumu sagraut veselības aprūpi vienas valsts galvaspilsētā. Nevajadzēs ZZS veselības ministriem skraidīt pa pasauli, meklējot pozitīvo pieredzi. Nevarēsim atkauties no pozitīvas pieredzes pārņēmēju komandējumiem.

Atbildēt

ļoti gudri

10.12.2017. 17:04

bet, protams, haoss ar apvienošanu, amatu dalīšana u.c. ļoti izdevīgi, intrigas, savstarpēja nomelnošana

Atbildēt

Es

10.12.2017. 16:12

Haoss veselības aprūpē un nav neviena, kas to censtos saglābt. Nekaunīgas māsiņas RAKUS, vienaldzīga attieksme kā rutīna PSKUS un pacients, kurš nespēj saņemt adekvātu medicīnisko palīdzību.

Atbildēt

viedoklis

10.12.2017. 16:10

Gadsimta slepkavība. Maligins miris. Tikko vēl bija ballē. Ne par velti sieva atgriezās no Austrijas. Netīra lieta. tik netīra.

Atbildēt

Hi hi

10.12.2017. 16:08

Čakšai pietiek ar to ka ir un pārējiem jāizrāda prieks.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: