Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc Pietiek publikācijas, kurā tika norādīts uz Rīgas būvvaldes kavēšanos rīkoties saistībā ar faktiem, kas liecina par ūdens atpūtas kompleksa Akvalandeiespējamu atrašanos avārijas stāvoklī un apmeklētāju apdraudējumu, šī pašvaldības struktūra beidzot nolēmusi rīkoties - pirmdien tikšot noformēts atzinums par Akvalandes ekspluatācijas pārtraukšanu.

Par Akvalandes iespējamo katastrofālo stāvokli Pietiek informēja lasītājs, kurš kompleksa apmeklējuma laikā bija pamanījis, ka tas ir ļoti sliktā un neatbilstošā tehniskā stāvoklī, piemēram, logos ir plīsis stikls - arī vairākās vietās, kur peldas bērni, metāla kāpnes ir pamatīgi sarūsējušas, uz griestiem ir pelējums. Kā norādīja lasītājs, būtiskākais ir tas, ka nesošās konstrukcijas - dzelzsbetona kolonnas un sija - ir bojātas agresīvas vides dēļ un joprojām turpina bojāties.

„Acīm redzami, ka gadiem ilgi nekas netiek darīts ne no ēkas īpašnieka puses, ne no kompetento institūcijas puses. Pats es esmu būvinženieris, tāpēc redzu šīs lietas,” norāda lasītājs. Viņš par savu redzēto informējis būvvaldi, kā arī Rīgas mēru Nilu Ušakovu. Oktobra sākumā viņš vēlējies apskatīties, vai Akvalandē ir kas mainījies, un konstatējis, ka viss ir palicis pa vecam un turpina vēl tālāk bojāties.

Būvvalde sākotnēji Pietiek apliecināja, ka tiešām iesniegumu saņēmusi un arī uz to reaģējusi, taču "reaģēšana" ir bijusi diezgan savdabīga. „Objekta apsekošana ir veikta jau 2013. gada 28. novembrī, pēc kuras objekta īpašniekam tika vērsta uzmanība, ka ir nepieciešams veikt objekta fiziskā stāvokļa apsekošanu, jo par ēku tehnisko stāvokli pilnu atbildību nes tās īpašnieks,” informēja būvvaldes dokumentu aprites nodaļas vadītāja Zane Rezgale.

Taču nekāda turpmāka rīcība gandrīz gada garumā nebija sekojusi: būvvalde nebija nedz pārliecinājusies par ēkas drošību, nedz arī pieņēmusi kādu konkrētu lēmumu. Tikai tagad, aizvadītās nedēļas laikā objekts ticis apsekots, jo saskaņā ar jaunā Būvniecības likuma stāšanos spēkā Rīgas pilsētas būvvaldei ir tiesības uzdot pārtraukt objekta tālāku ekspluatāciju. Tiesa, kāpēc gada laikā ēkas netika vismaz apsekotas, būvvalde nespēj paskaidrot.

Pēc Pietiek aizvadītās nedēļas publikācijas būvvalde 31. oktobrī kompleksu ir apsaimniekojusi un uzaicinājusi Akvalandes īpašnieku pārstāvjus jau pirmdien ierasties, lai tiktu noformēts atzinums par kompleksa ekspluatācijas pārtraukšanu nesošo konstrukciju korozijas un citu būtisku bojājumu dēļ līdz eksperta tehniskā atzinuma saņemšanai.

Publiski pieejamie dati rāda, ka Akvalande pieder SIA Big Plus, kuras īpašnieki saskaņā ar Lursoft datiem ir divi Lietuvas iedzīvotāji Roms Baziliausks un Andrjus Šulnis.

Novērtē šo rakstu:

0
0