Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Dažas dienas pēc tam, kad tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs nāca klajā ar publisku aicinājumu Lato Lapsam atteikties no domas rakstīt grāmatu par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieci Jutu Strīķi, KNAB vadību, izrādās, nopietni ieinteresējis Pietiek 3. augustā izsludinātais konkurss, kurā lasītāji tika aicināti iesniegt iespējami krāšņu un detalizētu informāciju par Saskaņas centru un tā pārstāvjiem.

„Konkursa pagaidu balvu fonds nav liels – tikai 500 latu, taču mēs ceram, ka, iespējams, parādīsies uzņēmumi un cilvēki, kas vēlēsies šo erudītus un zinošus cilvēkus uzaicinošo konkursu atbalstīt ne tikai vārdos vien. Uz daļu no šīs summas vai pat to visu varēs pretendēt jebkurš, kas par ļaudīm vai struktūrām, kas identificējami kā Saskaņas centram skaidri un nepārprotami piederoši vai ar to saistīti, mums atsūtīs iespējami krāšņu un detalizētu informāciju,” bija teikts publikācijā par konkursa izsludināšanu.

Avoti KNAB Pietiek ir informējuši, ka biroja vadību īpaši ieinteresējis portāla aicinājums par Saskaņas centru iesūtīt „faktus – tādus pašus, kādus lasītāji mums līdz šim ir sūtījuši par Ģirtu Valdi Kristovski, Arti Kamparu, Lindu Mūrnieci, Aivaru Lembergu, Andri Šķēli, Aināru Šleseru, Aigaru Štokenbergu un desmitiem citu krāšņu personāžu, kas pieķerti ne mazāk krāšņās izdarībās”.

Nekādus oficiālus pieprasījumus Pietiek no KNAB nav saņēmis, taču no drošiem avotiem birojā zināms, ka biroja priekšnieka pienākumu izpildītāja Strīķe un priekšnieka vietnieks Alvis Vilks nolēmuši atsaukties uz KNAB likumā noteikto, ka biroja amatpersonām atbilstoši to kompetencei ir tiesības pieprasīt un saņemt bez maksas no valsts pārvaldes un pašvaldību iestādēm, uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām), organizācijām, amatpersonām un citām personām informāciju, dokumentus un citus materiālus neatkarīgi no to slepenības režīma un izsaukt uz KNAB jebkuru personu saistībā ar lietu un materiālu izskatīšanu.

Pamatojoties uz šo pantu, KNAB vadība nolēmusi, ka biroja Politisko organizāciju finansēšanas kontroles nodaļai vajadzētu ko vairāk uzzināt par Pietiek izsludināto konkursu un tāpēc uz biroju būtu jāizsauc portāla pārstāvis, lai sniegtu par to plašākas ziņas, tostarp, iespējams, arī par konkursa dalībniekiem un to iesūtīto informāciju.

Saistībā ar to Pietiek paziņo, ka pretēji KNAB vadības iedomām un vēlmēm birojam nekādas ziņas ne par konkursa dalībniekiem, to identitāti un elektroniskā pasta adresēm, ne par viņu iesūtīto informāciju netiks sniegta. Pretlikumīgi informācijas pieprasījumi no KNAB likumā noteiktajā kārtībā tiks apstrīdēti tiesā. Savukārt konkurss joprojām turpinās.

Novērtē šo rakstu:

0
0