Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ģenerālprokurors ir nolēmis uzsākt pilnu pārbaudi par Covid-19 vakcīnu iepirkšanas lēmumiem Veselības ministrijā. Es apsveicu šo lēmumu un esmu vērsusies ar iesniegumu pie Ģenerālprokura, lai nekavējoties sniegtu visu informāciju, ko zinu par tiem.

Mana stratēģiska, politiska un cilvēciska k|ūda bija lēmums piedāvāt valdībai tādu Covid19 vakcīnu iepirkumu, kurā no tobrīd teorētiski pieejamajām vakcīnām lielāko da|u veidoja AstraZeneca un Johnson&Johnson vakcīnas.

Tas balstījās apsvērumos par to drošību, piemērotību raitai masu vakcinācijai Latvijā, ņemot vērā mūsu veselības aprūpes sistēmas ierobežoto jaudu un cilvēkresursus.

Tas balstījās Veselības ministriju konsultējošo veselības aprūpes ekspertu vairākuma viedoklī un informācijā, kas par vakcīnu piegādi bija pieejama tad, nevis šodien, kā arī pārlieku lielā paļāvībā uz Latvijas valdības un Eiropas Komisijas noslēgtajiem līgumiem par vakcīnu piegādēm, kuri pašlaik netiek pildīti.

Par šo kļūdu es atvainojos Latvijas iedzīvotājiem.

Bet šodien arī lūdzu valsts prezidentu, premjeru un sabiedriskos izmeklētājus neturpināt paštaisnu "tiesas spriešanu” par Imunizācijas valsts padomes, Slimību profilakses un kontroles centra. Zāļu valsts aģentūras, Nacionālā veselības dienesta un Veselības ministrijas speciālistu ieteikumiem un lēmumiem, kurus tie izdarīja pēc labākās zināšanas, tobrīd pieejamās informācijas, tiesiskuma, lietderības un pienākuma apziņas.

Augsti novērtēju sabiedrības patiesu ieinteresētību vakcīnu izvēles procesā un uzskatu, ka tā kļūdu analīze ir nepieciešama un svarīga Tomēr pirms izdarīt galīgus spriedumus, lūdzu valsts un sabiedriskās domas līderus sagaidīt visu rosināto pārbaužu rezultātus. Latvijā iedzīvotāju gatavība vakcinēties pret Covid-19 ir viena no zemākajām ES, tādēļ uzticēšanās stiprināšana, nevis mazināšana visam vakcinācijas procesam ir kritiski svarīga.

Novērtē šo rakstu:

10
78