Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pie Latvijas Bankas pasūtījuma „Par izglītojošu izbraukuma nodarbību organizēšanu” ticis kāds mazpazīstams nodibinājums – biedrība Naudas plānošanas centrs, un īpaši interesantu šo situāciju padara tas, ka biedrības vienīgā amatpersona un tās vadītāja ir Nodarbinātības valsts dienesta (NVA) preses sekretāre Signe Bierande.

Kā rāda Lursoft datu bāze, biedrība Naudas plānošanas centrs, kurā Bierande ir vienīgā amatpersona, dibināta jau 2007. gadā, un tās darbības mērķi ir „izglītot un informēt Latvijas iedzīvotājus par personīgā budžeta plānošanas jautājumiem” un „sniegt informatīvu atbalstu personīgā finanšu krīzes gadījumos”.

Tiesa, ja ticēt Bierandes amatpersonas deklarācijai, nekādu atalgojumu vismaz 2017. gadā viņa šajā biedrībā nav saņēmusi, - alga viņai maksāta tikai SIA Cito AA (416 eiro) un Nodarbinātības valsts aģentūrā (20 167 eiro).

Latvijas Banka saistībā ar šo faktu gan norāda, ka, „uzsākot sadarbību ar Naudas plānošanas centru, Signe Bierande nebija Nodarbinātības valsts aģentūras amatpersona, savukārt vēlāk, viņai kļūstot par tādu, Latvijas Banka tika informēta, ka ir dota NVA atļauja un nav juridisku šķēršļu amatu savienošanai NVA un Naudas plānošanas centrā”.

Pati Bierande ne uz vienu viņai nosūtīto jautājumu, savukārt NVA direktore Evita Simsone apliecina, ka šāda atļauja tiešām tikusi sniegta, turklāt „NVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Signe Bierande valdes locekles pienākumus biedrībā Naudas plānošanas centrs veic no darba pienākumiem NVA brīvajā laikā”.

Latvijas Banka informē, ka ar biedrību Naudas plānošanas centrs 2019. gadā noslēgts līgums par, maksimums, 15 reģionālo izbraukumu uz skolām un 4 skolotāju semināru organizēšanu un „partnera izvēle ir veikta, izvērtējot tā spējas un pieredzi, kā arī ņemot vērā veicamo darbu izcenojumu”, kas nepārsniegšot 2950 eiro.

Novērtē šo rakstu:

33
5