Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā". Satversmes 22.pantā ir noteikts, ka "Saeimas sēdes ir atklātas".

2020.gada 26.maijā ir sasaukta Saeimas ārkārtas sēde eplatformā saskaņā ar Saeimas Prezidija lēmumu. Minētais lēmums neatbilst Satversmes 15.pantam, jo 1) cita vieta nevar būt eplatforma, jo man nav iespējams pārbaudīt un sekot līdzi tam, vai citi Saeimas deputāti balso paši, vai netiek iespaidots balsojums, vai to vietā balsojumu tehniski neveic cita persona u.t.t.; 2) Latvijā, laikā, kad simtiem cilvēku var apmeklēt lielveikalus, nekas ārkārtējs nav noticis, lai Saeima nevar notikt Rīgā.

Eplatforma nenodrošina Saeimas sēdes atklātumu. Tas ir rupjš Satversmes 22.panta pārkāpums.

Tāpat atbilstoši Saeimas Kārtības ruļļa 69. panta pirmajai daļai "runātāji runā no tribīnes, izņemot gadījumu, ja runātājs ir persona, kurai apgrūtināta pārvietošanās". Eplatformā minētā likuma norma nav realizējama, tāpat kā tajā nav iespējams ievērot virkni citas Saeimas deputāta tiesības, kas noteiktas Saeimas Kārtības rullī.

Ņemot vērā minēto, pieprasu nekavējoties nodrošināt Saeimas sēdes norisi Saeimas plenārsēžu zālē. Pieprasu ievērot deputāta likumā paredzētās tiesības, kā arī pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli. Visbeidzot, atgādinu, ka ar Saeimas Prezidija lēmumu nav iespējams atcelt ne Satversmē noteikto, ne likumos noteikto. Ar Saeimas Prezidija lēmumu nav iespējams ierobežot deputāta tiesības. Aicinu Jūs beigt pārkāpt likumu!

Gadījumā, ja Jūs nenodrošināsiet manas kā deputāta tiesības pilnā apmērā jau tuvākajā Saeimas sēdē otrdien 26.maijā, vērsīšos tiesā ne tikai par minēto Saeimas dienaskārtības jautājumu atcelšanu, bet arī pret Jums personīgi par man un līdz ar to maniem vēlētājiem nodarītā kaitējuma atlīdzinājumu un Jūsu rīcības atzīšanu par prettiesisku. Tāpat tādā gadījumā vērsīšos tiesībaizsardzības iestādēs ar lūgumu pret Jums uzsākt kriminālprocesu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Visbeidzot, atgādinu, ka Latvijas Republikā neeksistē neviens likums, kas uzliktu par pienākumu deputātam obligāti Saeimas sēdē lietot eplatformu, eparakstu vai jebkuru citu virtuālu rīku. Turklāt Jūs personīgi un Saeimas Prezidijs nevarat nodrošināt stabilu un drošu interneta pieslēgumu, Jūs to pat neesat man piedāvājusi ne personīgi, ne ar Saeimas Prezidija starpniecību, tāds arī nav notestēts.

Tāpat es iebilstu pret mistiskas un man nezināmas SIA un kaut kāda Kirila Solovjova izvēli, nodrošinot Saeimas sēdes moderatora pienākumus. Minētais ir acīmredzami pretlikumīgi, ka manas kā deputāta darbības kontrolēs kaut kāds mistisks SIA un mistisks Kirils Solovjovs un viņa padotie, kuram ar Saeimu nav nekāda sakara. Un to man nevar uzspiest lietot ne Saeimas Prezidijs, ne Jūs kā Saeimas priekšsēdētāja, jo Jums vienkārši nav tādu pilnvaru nevienā spēkā esošā likumā.

Novērtē šo rakstu:

88
6